Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma

Bu sayfadan Ziraat Bankası altın hesabı açma ayrıntılarına göz atarak hemen online altın hesabınızı açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma

Güncel altın kuru fiyatları ile altın alım satımı yapmak istiyorsanız, siz de Ziraat Bankası altın hesabı açma işlemlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bir çok farklı özellikle altın hesaplarının özelliklerine, altın hesabı açma işlemlerine ve altın hesabı ile alakalı tüm ayrıntılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Altın Hesabı Açma

Ziraat Bankası'nda altın hesabı açarak biirkimlerizi Ziraat Bankası aracılığıyla yapmak istiyorsanız, öncelikel ne tür bir altın hesabı açmanız gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası'nda pek çok farklı altın hesabı bulunmaktadır. Ziraat Bankası altın hesapları:

  • Vadesiz Altın Hesabı,
  • Biriken Vadesiz Altın Mevduat Hesabı
  • Gram Altın Hesabı

Ziraat Bankası Gram Altın Hesabı Açma

Ziraat Bankası'nda gram altın alım satımı yapmak istiyorsanız, vadesiz altın hesabı açmanız gerekmektedir. Vadesiz altın hesabı açarak birikimlerinizi altında yapabilir, altın alımı yaparak daha yüksek fiyattan bozarak kar edebilirsiniz. Ayrıca birikimlerinizi de bu altın hesabında değerlendirebilirsiniz. Güncel Ziraat Bankası gram altın fiyatları kuruna göre alım satım yapılan Ziraat Bankası'nda, gram altın fiyatları piyasaya göre belirlenmektedir. Anlık olarak değişebilen fiyatlara Ziraat Bankası internet şubesinden erişebilirsiniz. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde altın piyasası kapalı olduğundan dolayı altın bozdurmak veya altın alım satımı yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankası çalışma saatlerini beklemenizi öneririz. Resmi tatil günlerinde ve hafta sonu bankanın kapalı olduğu günlerde altın alım satım makası oldukça yüksek tutulmaktadır. Ziraat Bankası altın hesabı açma adımları:

  • Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapınız.
  • Karşınıza çıkan ekranda Hesaplar sonrasında Hesap Açılışı - Altın Hesabı sayfasına gidiniz.
  • Altın hesabınızın açılışını tamamlayın.

Ziraat Bankası Altın Alımı

Ziraat Bankası altın hesabınızı açtıktan sonra, altın alımı yapmak için Hesaplar sayfasından Altın hesabı sayfasına gidiniz. Karşınıza çıkan ekranda altın alış sayfasına giderek dilediğiniz gramda veya TL bazında altın alımını yapabilirsiniz. Vadesiz altın mevduatı işlemleri 1000/1000 saflıktaki altın karşılığında gerçekleştirilecektir.

MERAK EDİLENLER:

Vadesiz Altın Alım Satımlarını Ne Zaman Yapabilirim?

Mesai saaatleri içerisinde tüm şubelerden veya Ziraat Bankası internet şubesinden, mobil şubeden altın alım satımı yapabilirsiniz. TL cinsinden hesaplarda 7/24, USD cinsinden hesaplarda ise 09:00 - 18:00 Ziraat Bankası çalışma saatlerinde altın alım satımı yapılabilir. Altın alım satımı yaparken mesai saatlerinde işlem gerçekleştirmeye dikkat ediniz. Aksi taktirde altın alım satımı makas aralığı mesai saatleri dışında oldukça açılacaktır.

Ziraat Bankası Günlük Altın Alım Satım Limitleri Nedir?

Ziraat Bankası internet şubesinden tek seferde en fazla 3.000 Gram olmak üzere, en fazla 6 defa alım-satım yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Alım Satım Farkı

Altın alış satış fiyatları arasındaki makas aralığı, sektör geneli göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. İnternet şubesinden alım satım makas aralıkları daha düşük tutulmaktadır. Mesai saatleri dışında altın alım satım makas aralığı daha yüksek olarak belirlenmektedir.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Yorumları

Ziraat Bankası'nda altın hesabı kullanan müşterilerin yorumlarını araştırarak sizler için Ziraat Bankası altın hesabı şikayet ve yorumlarını aşağıda ekledik.

Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere göz atarak, Ziraat Bankası altın hesabı açma ve gram altın yorumları, önerileri ile ilgili tüm gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda gram altın hesabı açarak birikimlerinizi Ziraat hesabınızdan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap açma

Altın hesabı hangi banka iyi

24 saat altın alım satım yapan bankalar

Yorum yap: