Ev Alacak Kişiler İçin Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ev satın almak isteyen kişiler için Ziraat Bankası konut kredisi veriyor. Konut kredisi faizlerinin düşürülmesiyle beraber Ziraat Bankası da faizleri minimum seviyeye indirmiştir. İşte konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için ayrıntılar...

Ev Alacak Kişiler İçin Ziraat Bankası Konut Kredisi

 Türkiye'nin devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası Konut Kredisi vermeye devam ediyor. Ev satın almak isteyen kişiler için Ziraat Bankası Ev Kredisi kullanarak satın alımlar yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası konut kredisi

Ziraat Bankası'nın müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranları da 2017 yılında diğer bankalar gibi indirilmiştir. Faizlerin düşmesiyle beraber konut satışlarında kredilendirmelerle birlikte satın alımların artacağı görülmektedir. Ziraat Bankası'ndan konut kredisi ile ev almak isteyen kişiler için avantajlı paketler bulunmaktadır. Ziraat Bankası'nda en fazla vade sayısı 120 ay olarak belirlenmiştir.
Ev satın almak isteyen kişiler maddi durumlarının yetersiz kaldığı durumlarda bankalardan "konut kredisi" kullanabilmektedirler. Bu krediyi kullanmak için bankalar bazı şartlar aramaktadır. Öncelikle satın alacağınız konuta banka "rehin" koymaktadır. Kredi bitene kadar da konutunuz banka üzerinde kalmaktadır. Krediyi birkaç ay ödeyememe durumunda evinize hemen el koyulmaz. Ancak bankanın yapmış olduğu yapılandırmalara ve uygulamaları kabul etmezseniz o durumda evinize banka tarafından el koyulabilir. Tabi bu durum son aşamadır. Hiçbir banka kredili eve el koymak istemez. Bu duruma fazla sıcak bakmazlar. 

Önceliklekonut kredisikullanmak için kredi notunuzun düzenli olması gerekmektedir. Emekli değilseniz ve bir iş yeri sahibi değilseniz düzenli maaşınızın olması gerekmektedir. Ancak bunlara sahip değilseniz başka bir yeri ipotek göstererek yine konut kredisi kullanılabilmektedir.


Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu 2022

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler, 120 aya varan vadelerle kredisini kullanabilirler.120 ay vade avantajının yanı sıra ayrıca 3 ayda bir taksit ödeme seçeneği de bankada mevcuttur. Ev almak için nakite ihtiyacı olan kişiler içinZiraat Bankası konut kredisivermektedir. Ziraat Bankası'nda konut değerinin %80'ine kadar kredi verilmektedir. Yani 100 Bin TL değerli bir konuta en fazla 80 bin lira ve en fazla 120 ay vade verilmektedir. Bunu ödeme kolaylığınıza göre bankada ayarlayabilirsiniz. Ziraat Bankası yine faiz oranlarında vadeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Tam hesaplama için banka şubelerine uğrayabilirsiniz. 100 Bin TL konut kredisi için biz 48 ay vade seçeneğini işaretledik ve hesaplama sonucunda %0.88'den kredi alabildik. Aylık 2.563 TL ödememiz oldu. Ziraat Bankası zaman zaman kredi kampanyaları oluşturabilmektedir. Bunu bankanın web sitesinden takip edebileceğiniz gibi Kredibankalar'ın sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi başvurusu 2017yılında Ziraat Bankası şubelerinden, internet şubesinden, müşteri hizmetlerinden, Atm'lerden yapılabilmektedir.


Ziraat Bankası Borç YapılandırmaFaizleri Düştü

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüsayin Aydın, AA'ya yaptığı açıklamaya göre 2022 yılında faizlerin ve borç yapılandırma faizlerinin düşürüldüğünü açıkladı. Aydın yaptığı açıklamada konut kredisi faiz oranlarının yeni konut alımlarında geçerliliğini koruduğunu fakat geçen dönemlerde yüksek faizlerden konut kredisi kullanan kişiler için de yeni faizlerden yararlanabilmek için yapılandırma talep etmelerini belirtti. Aydın ayrıca konut kredisi yeni yapılandırmaları için %1,09 faiz oranları sunduklarını söyledi.
 

Yorum yap: