ZİRAAT BANKASI Genç Çiftçi Kredisi 2019

Tarım ve hayvancılık sektöründe hayallerine ulaşmayı bekleyen pek çok vatandaşımız var. Haberimizde yer alan, Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019 sayesinde sizler de hayallerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI Genç Çiftçi Kredisi 2019

Dünya’da tarım ve hayvancılık konusunda Türkiye önemli bir yere sahiptir. Türkiye coğrafi özellikleri ve iklim şartları sebebiyle tarımsal ve hayvansal üretimde kendine yetebilecek bir ülkedir. Lakin, günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı genç girişimlerin sermayesi bu alanda yetersiz kalabiliyor. Bu durumda ise vatandaşın yardımına Ziraat Bankası koşuyor. Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi 2021 sayesinde, vatandaşlara destek ve hibe verebiliyor. Yeterli miktarda sermayesi olmayan genç girişimciler, Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu fırsattan yararlanarak, tarım ve hayvancılık alanında kalite bir iş yapmaya başlayabilirler. 2019 yılı genç çiftçi kredisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi haberimizde paylaşıyoruz. 

 


Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi
Ülkemizin elverişli şartları sebebiyle tarım ve hayvancılık sektöründe iş yapmak isteyen gençler, Ziraat Bankası sayesinde hayallerine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında hibe almaya hak kazanan genç girişimciler, Bakanlık tarafından onaylanan hibe tutarının üç katına kadar, proje kredisi- hibe tutarı/ proje kredisi toplamıyla oluşan ve kapasiteye göre belirlenen miktarda işletme kredisi kullanabiliyorlar. Genç girişimlerimiz için çiftçi kredisi ve Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisine nasıl başvuru yapabileceğiniz hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. 

Genç çiftçi kredisi 2021
Ziraat Bankası’ndan çiftçi kredisi almayı düşünen genç girişimcilerimiz için, çiftçi kredisinin özelliklerini paylaşmaya devam ediyoruz. Hibe programı kapsamında olmadığı için krediye konu edilmeyen bazı noktalar bulunmaktadır. Yazımızı okumaya devam ederek, çiftçi kredisi özelliklerini ve çiftçi kredisine konu edilmeyen harcamaları öğrenebilirsiniz. Çiftçi Kredisini aşağıdaki şu sebeplerle kullanabilirsiniz;
 
1. Büyükbaş, küçükbaş, kanatlı hayvan, arı yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı sebze, muz yetiştiriciliği ve kültür mantarı kapsamında kredi kullanabilirsiniz.
2. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz konuyu gerçekleştirebilmek için gerekli olan: canlı hayvan alımı, yem, ilaç, gübre, işçilik, alet- makine alımı için kredi kullanabilirsiniz.
 
Çiftçi kredisi için hibe programı kapsamında olmayan noktalar ise aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu noktalara dikkat ederek, kredinizi çekebilirsiniz.

 

Kredi kapsamında olmayan harcamalar
 

Arazi alımı
 

Traktör alımı
 

İşletme satın alımı
 

Su deposu dışındaki inşaat yatırımları

 

 


Sizler de yukarıda belirttiğimiz kriterlere uyum sağlıyorsanız Ziraat Bankası’ndan, düşük faizli çiftçi kredisi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizler de, Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2021 sayesinde, tarım ve hayvancılık alanında hayallerinizi büyütebilirsiniz. Genç çiftçi kredisine başvuru yapmak isteyenler en yakın Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilir.

Yorum yap:

Kapat