Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Sorgulama 2022

Ziraat Bankası kredi başvurusu yaparak ihtiyaç kredisi, konut kredisi yada taşıt kredinizi uygun faiz oranlarıyla kullanabilirsiniz. İnternetten, sms ile yada diğer başvuru yollarını hemen öğrenin!

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Sorgulama 2022

Acil nakite ihtiyaç duyanlar ve kredi çekmek isteyen kişiler için Ziraat Bankası kredi başvurusu adımlarını inceledik. Birçok bankaya göre uygun faiz oranlarıyla kredi veren banka; konut kredisi, ihtiyaç kredisi, çiftçi kredisi, kobilere özel krediler, taşıt kredisi, öğrenci kredisi ve pek çok alanda kredi imkanı sunmaktadır. Özellikle çiftçilerin büüyk desteği olan Ziraat Bankası, geleneksel olarak düzenlediği kredi kampanyaları ile müşterilerinin gönlünü kazanmıştır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi başvurunuzu göndererek siz de hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Sms ile, İnternet şubesinden, mobil şubeden yada pek çok alternatif kanal vasıtasıyla kredi başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.
 

Ziraat kredi başvurusu sorgulama

Ziraat Bankası'ndan kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle başvuru kanallarını ve faiz oranlarını incelemektedirler. Bunun yanında ayrıca başvuru için gerekli belgeler de akıldan atılmamalıdır. Ziraat Bankası'ndan konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, girişimcilik kredileri, ziraat bankası hayvancılık kredisi gibi çeşitli kredi başvurularını yapabilirsiniz. Her kredinin kendine özel şartları ve ödeme seçenekleriyle beraber farklılık göstermektedir.

Başvuru sonucunu sorgulamak istiyorsanız buraya tıklayın ve T.C. kimlik numaranız ile cep telefon numaranızı girerek "Sorgula" butonuna tıklayın.

Sonrasında telefonunuza gelen doğrulama kodunu ekrana girdikten sonra devam edin ve kredi başvuru sonucunu görüntüleyin.

Türkiye'nin en eski bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, ülkemizin 3 kamu bankasından bir tanesidir. 1863'te Osmanlı Devleti zamanında 2. Abdülhamit Han tarafından açılan banka ülkemizdeki devlet bankaları arasında hizmetine devam etmektedir. Bankanın kişilere ve kurumlara sunduğu toplu parayı karşılığında kısım kısım almasına kredi adı verilmektediir. Kredi kullanırken en önemli nokta bankanın size sunduğu faiz oranları ve ödeme kolaylıklarıdır. Ziraat Bankası hem faiz oranları bakımından hem de (özellikle çiftçi ve girişimcilere) verdiği ödeme kolaylığı bakımından nadir bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle çiftçilerin en büyük destekçisi yine Ziraat Bankası'dır.


Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası'nda en çok kullanılan kredi türü ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi özellikleri ise; 
 
- Dilediğiniz ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahiptir.
- 36 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.
- Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.
- Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

15 Şubat 2019 tarihi itibariyle Ziraat Bankası'nda ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,95'dir. Emeklilere özel %1,89, maaşını Ziraat Bankası'na taşıyanlara özel olarak faiz oranı %1,89'dur. Ziraat Bankası kredi hesaplama sayfasından hesaplamalarını yapabileceğiniz gibi, aşağıda yer alan sayfadan da ihtiyaç kredisi faizlerini karşılaştırabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Hayalinizdeki konuta sahip olmak için Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu sunmaktadır. Avantajlı faiz oranları ile ve size uygun ödeme seçenekleriyle beraber kişileri konut sahibi yapan Ziraat Bankası'ndan; uzun vade seçenekleriyle beraber kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Hem yatırım amaçlı hem de kendi evine sahip olmak isteyen kişilere kredi sunan banka anlaşmalı inşaat firmalarından alınacak konutlara özel olarak %0.98'den başlayan faiz oranlarıyla konut kredisi vermektedir.
  1. Konut kredisinde maksimum vade 120 ay ile sınırlıdır. 
  2. Ödemeniz gereken peşinat konutun değerinin %20idir.
  3. Ekspertizin değerinin %80'ine kadar kredi verilmektedir.
  4. Alacağınız kredili konut banka tarafından ipotek konulmaktadır.
  5. Kredi vadeniz boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortalarını yaptırmak zorundasınız.
  6. Ziraat Bankası konut kredisi anlaşmalı firmalar sayesinde siz de 0,98 faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz.

Gerekli belgeler: Kimlik Belgesi, alınacak konutun kat mülkiyet tapusu, yapı kullanım izni belgesi, inşaat ruhsat fotokobileri.


Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi

Bu kredi kapsamında gelir belgesiz olarak siz de 6 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi alabirsiniz. Ziraat Bankası bu krediyi kullanmak isteyen kişilerden teminat yada kefil talep edebilir. Kredi başvurusu sadece şubelerden yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası krediaraştırması yapıyorsanız; kredi kullandırımları bir çok nedenden ötürü olabilmektedir. Acil nakit ihtiyaçları, konut kredisi ihtiyaçları yada araba alırken kredi kullanımları gibi nedenlerde bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankanın başlıca kredi türleri arasında yine; ihtiyaç kredileri, konut kredisi, taşıt kredisi, eğitim ve çiftçi kredileri, girişimci ve kobilere özel krediler gelmekte ve bankanın kredi kullandırım türleri çok çeşitlilik göstermektedir.

Ziraat Bankası, diğer bankalar gibi kredi kullandırımlarında tüketicilerden bazı şartlar aramaktadır. Bu şartları yerine getiren kişilere kredi verilmektedir. Örnek vermek gerekirse çoğu kredi için nüfüs cüzdanı, maaş bordrosu istenirken, konut kredisinde ise kredi kullanacağınız konutun tapu belgesi, araç kredisinde ruhsat fotokobisi istenmekle birlikte ayrıca gerekli görüldüğü durumlarda banka sizden kefil talep edebilmektedir. Buradaki prosedürler ise sizin bankaya borcunuzu zamanında geri ödeyip ödeyemeyeceğini garantiye almak içindir.

Geçtiğimiz yıllarda kredi çekmek zor olduğu gibi; fazlalıkla uğraş verici bir işti. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tüm bilgilerimize KKB üzerinden bakılmakta ve anında kredi sonucunu öğrenebilmekteyiz. Ayrıca eskiden sadece banka şubeleri aracılığıyla kredi başvurusu kabul edilirken; şimdi cebimizdeki telefonlardan bile kredi başvurusu yapabilmekteyiz. Bu durum tüketicilerin lehine işlemiş ve zaman kısıtlaması ve sıra bekleme derdini ortadan kaldırmıştır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yolları arasında SMS ile kredi başvurusu, Telefonla kredi başvurusu, şubelerden kredi başvurusu, internet üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kullanmak istediğiniz krediyi belirledikten sonra Ziraat Bankası Şubelerine gidebilir kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi miktarı ve ödemeleri gibi tüm seçeneklere şubelerden ulaşabileceğiniz gibi, vade seçenekleri ve faiz oranlarını da anında öğrenebilirsiniz. Başvurularda ise nüfüs cüzdanı, ikametgah belgesi istenmektedir.

 

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası'nda 5 yaşına kadar olan araçlar için taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Alınacak aracın kasko değerinin en fazla yüzde 70'ine kadar kredi verilebilir. Geriye kalan %30'luk kısmı "peşin" olarak vermeniz gerekmektedir. Kredi özellikleri;

0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırılabilir.

48 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.

Ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla hafif ticari araçların (minibüs, kamyonet, pick-up) alımını finanse etmek amacıyla kullandırılabilir.
Araç rehni, teminat olarak alınır. Bankamız lehine rehin tesis edilir. Gerekli görüldüğü takdirde ek teminat istenebilir.
Kredi boyunca hayat sigortası ve kasko yapılmaktadır.


Ziraat Bankası kredi başvurusu için zaman zaman kredi kampanyaları düzenlemektedir. Ziraat'te bayram, yılbaşı gibi özel günlerin yanı sıra bazı dönemlerde müşterilerine kredi sunmaktadır. Ziraat Bankası güncel kredi kampanyaları aşağıda yer almaktadır. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri değerlendirerek Ziraat Bankası'na kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

15 yorum yapılmış

Ayla cellek

10.000 TL kredi başvurusu yapmak istiyorum 12ay vade

2021-11-07 01:21:00 -
HATİCE ŞEN

Ziraat Bankası 10 bin tl kredi başvurusu yapmak istiyorum.

2019-01-18 12:51:32 -
ibrahim YANIKOĞLU

1500tl. 24ayvade

2019-01-18 00:29:36 -
Elif tosun

ttaşıt kredisi çekmek istiyorum

2018-11-21 15:50:26 -
HATİCE

Ziraat Bankası 50 bin tl kredi başvurusu yaptım Ziraat Bankası internet şubesinden, çok teşekkürler.

2018-10-14 00:23:36 -
feridun. sancar

bankanızda çalışıyorum 10 milyara ihtiyacım var kullandıra bilirmisiniz.onaylaya bilirmisiniz

2018-09-30 19:18:19 -
feridun sancar

kıredi kartının borcu ödemek için şube akdere

2018-09-30 16:00:28 -
Adana senetle para

Merhabalar, Adana senetle borç para almak istiyorum.

2018-06-11 01:16:11 -
Ahmet Şentürk

Merhaba ben ziraat bankası'na kredi başvurusu yapmak istiyorum. 2018 yılında faiz oranlarını göremedim ayrıca ziraat ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken evrakları da yazarsanız iyi olur.

2018-03-12 12:14:25 -
Eda

Merhabalar, ben 2013 yılında kredi notuna takılmıştım acaba Ziraat Bankası kredi başvurusu 2018 yılında kredi notuna bakmadan kredi veriyor mu?

2018-03-08 16:15:53 -
Ibrahim

Ziraat Bankası kredi başvurusu 2018 yılında bu yollardan yapılır diye teşekkürler.

2018-02-05 01:44:37 -
ibrahim

ziraat bankası kredi başvurusu 2018 yollarını bizlere sunduğunuz için teşekkür ederiz.

2018-02-04 14:34:56 -
Kredibankalar.com

Abdülvahap bey merhabalar. Sitemiz üzerinden kredi başvurusu yapılamamaktadır ancak verilen linklere giderek Ziraat Bankası'nın online şubesinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Ayrıca 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden de kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

2018-01-05 12:39:42 -
abdulvahap sert taş

5000 tl ihtiyacım var zaten sizinle çalışıyorum sizde banka hesabım var cevap bekliyorum saygılarımla

2018-01-04 15:50:14 -
Ayşe Özkan

ziraat bankası kredi başvurusu yapmak istiyorum. nereden yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

2017-12-26 08:03:12 -