Ziraat Bankası Satılık Araçlar Listesi 2022

Ziraat Bankası bünyesinde yüzlerce araç bulunmaktadır. Bir çok kişi Ziraat Bankasından satılık araçları almak istemektedir. Peki uygun fiyatlı araçlar Ziraat Bankası'ndan nasıl alınır?

Ziraat Bankası Satılık Araçlar Listesi 2022

 Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, bünyeside verdiği taşıt kredilerinde geri ödeme olmayınca araçlara el koymak zorunda kalmaktadır. Bu el koyma sonrasında yasal prosedürler halledildikten sonra ise bu araçlar Ziraat Bankasından satılık araçlar ilanlarına eklenmektedir. Piyasa koşullarına göre daha uygun fiyatlarla satışa sunulan bu taşıtlar sayesinde uygun fiyatlı araba sahibi olabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Satılık Araçlar
Ziraat Bankası bünyesinde satışa sunulan yüzlerce araç sizlere uygun fiyatlarla alım yapabileceğiniz cinsten olabilir. Binek ve ticari araçlar Ziraat Bankası araba ilan sayfasında satışa çıkarılmaktadır. Bankanın eksperinin belirlediği bedelin %6'sını nakit olarak teminat yatırdıktan sonra imza atarak alım yapmaya başlayabilirsiniz. Taşıt ihalesine girebilmeniz için ziraat bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Buradaki sözleşmelerle araçlara ait teminatlar ve çeşitler belirlenmektedir.

Satılık araç ilanlarına bakmak için tıklayın.

İstenilen Belgeler Nelerdir?
Ziraat Bankası araç ihalesine girmek isteyenlerin yanında nüfus cüzdanı olması yeterlidir. Tüzel kişilerin Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirket yetkilisine ait belge ile noterden alınan imza sirküteri ile başvuru yapılabilir. Ziraat Bankası ikinci el araç satışına girmek isteyen kişiler (ihaleye) başvuru sonrasında telefona sms olarak kullanıcı adı ve şifre gelmektedir. Şifre sonrasında
Ziraat Bankası araç satışısayfasına giriş yapabilir ve satılık araçlara ihaleye girebilirsiniz. Teklif verilecek araç için bankadan ayrıntılı bilgi alınabiliyorken ayrıca plakası üzerinden gerekli sorgulamaları da yapabilirsiniz. 

Satış sonrasında ihalenin size kalması halinde ihale bedeli üzerinden aracı satın alıyorsunuz. Ziraat Bankası KDV mükellefi olmadığından dolayı ayrı olarak bir vergi ödemeniz gerekmiyor. Banka tarafından size aracın satışı için bir dekont verilecektir. Ayrıca noter masrafları gibi çıkacak masrafları da aracı alacak kişiye ait olacaktır. İhale sonrasında taşıtı alamayan kişiler yatırdıkları teminatı bankadan geri alabiliyorlar. Ancak ihaleyi kazanmasına rağmen alım işlemini yapmayan kişiler teminatı geri alamazlar. Ziraat Bankası güncel satılık araç listesi:

  • Skoda Suberb 2018: 465.000 TL
  • Peugeot 3008 2019: 535.000 TL
  • Volkswagen Passat 2017: 415.000 TLZiraat Bankası satılık araçlar ihalesine katılmak isteyenler bu bilgilerden yararlanabilir. Ayrıca ilan sitesinde belirtilen bilgiler ve resimler dikkatli şekilde incelenmesi gerekmektedir. Hatırlatmak gerekirse burada belirtilen bilgiler ve resimler bilgilendirici amaçlı olduğundan dolayı banka satışa sunulan araçlarla ilgili bir taahhütte bulunmuyor ve aracı alacak olan kişilerin araştırma yapması gerekiyor. Bu da plaka sorgulama servisleriyle mümkün gibi görünüyor.

Bankadan satılık araçlar

Araç kredisi kaç yaşa kadar çıkar?

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

ALEV PASDEMİR

araç almak isti̇yorum lütfen yatdimci olurmusunuz

2019-03-13 19:33:55 -
Mehmet EREN

satilan bu araçlarin fiyatlarına kdv dai̇lmi̇di̇r.

2018-08-07 09:25:03 -