Ziraat Bankası SGK Ödeme - SGK Borç Sorgulama

Ziraat Bankası SGK prim ödeme işleminin nasıl yapıldığını bu sayfamızda yer alan bilgilerden öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası SGK Ödeme - SGK Borç Sorgulama

SGK'ya ve Bağkur'a olan borçlarınızı Ziraat Bankası internet şubesi veya mobil şubeyi kullanarak hesabınızdan ya da kredi kartınızdan kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Ziraat Bankası mobil şubeden SGK borç sorgulama, Bağkur borç sorgulama ve Bağkur ile SGK borç ödeme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Sgk Ödeme

Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık şubelerinden birisini kullanarak, SGK borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ziraat Bankası'ndan yapacağınız SGK, Bağkur, GSS prim borcu ödeme işlemleri anında sisteme düşmekte ve borçlarınız ödenmiş olacaktır. Ziraat Bankası SGK ödeme işlemi için:

  • Ziraat Mobil'e giriş yapın.
  • "Menü" butonuna tıkladıktan sonra "Ödemeler" seçeneğine gelin.
  • "Sayfanın ortasında yer alan "SGK Prim Tahsilatları" seçeneğine tıklayın.
  • "Tahsilat Türü ile Öde" seçeneğine tıklayın ve T.C. kimlik numarası yazın ve tahsilat türünü seçin.
  • Tahsilat Türü bölümünde Sgk borçlanma, GSS prim ödemesi, Bağ-kur prim, SSK geçmiş dönem, Emsan prim, Bağkur tahsilat peşinatı gibi SGK'ya bağlı pek çok ödeme işlemini yapabilirsiniz.

SGK prim borcu sorgulama nasıl yapılır?

Ziraat Bankası'ndan SGK prim borcu sorgulama ile anında SGK'ya olan borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. SGK borç sorgulamaları Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesinden alınmaktadır. Tüm borçlarınızı sorgulamak için e-Devlet sitesine giriş yaparak SGK prim yazarak SGK'ya olan borçlarınızı sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa, e-Devlet şifre alma sayfamıza da bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası SGK borç ödeme işlemleri için bu sayfada yer alan yolu izleyebilir, SGK'ya olan prim borcu ödemelerinizi kredi kartınız veya Ziraat BankKart ile kolaylıkla ödeyebilir, hesabınızdan SGK ödemesi için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Yorum yap: