Ziraat Bankası Trafik Sigortası (2022 Güncel Fiyat ve Teklif Alma)

Bu sayfadan Ziraat Bankası trafik sigortası fiyatları 2022 ve teklif alma ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası (2022 Güncel Fiyat ve Teklif Alma)
İçindekiler

Aracınızın zorunlu trafik sigortası tarihi geldiyse, siz de trafik sigortası yapan bankalardan teklif alarak anında sigortanızı yaptırabilirsiniz. Ziraat Bankası trafik sigortası yapan bankalar arasında yer almaktadır. Siz de uygun fiyatlarla Ziraat Bankası'ndan trafik sigortası teklifi alabilir, sigortanızı internet üzerinden hemen alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Türkiye'de zorunlu olarak yaptırılan trafik sigortası, bazı şirketlerde yüksek fiyatlarla satılıyor. Ziraat Bankası trafik sigortası fiyatları da diğer araç sigortası fiyatlarına göre oldukça uygundur. Siz de Ziraat Bankası'ndan hemen araç sigortası yaptırabilirsiniz. Ziraat Bankası'nın kendi bünyesinde hizmet veren Ziraat Sigorta diğer sigorta firmalarına göre oldukça uygun teklif verdiği bilinmektedir. Ziraat Sigorta'da prim ödemesi trafik sigortası yapılacak aracın risk durumu, sürücünün geçmiş trafik cezaları ve kaza durumu yani ruhsat sahibi ve araç sahibine göre fiyat teklifi verilmektedir. Diğer sitelerde belirtildiği gibi Ziraat Sigorta ve PTT'den yaptırılan araç sigortalarında yüzde 10 veya yüzde 20 gibi indirim yapılması söz konusu değildir.

Ziraat Bankası araç sigortası teklif alma

Zorunlu Trafik Sigortasını Ziraat Bankası aracılığıyla yaptırmak için siz de teklif alabilirsiniz. Zorunlu trafik sigortası ile kaza sonrasında araç ve üçüncü şahısların zararları teminat altına alınmaktadırç. 2918 sayılı Karayolları Trafik kanunu'na tabi olunan zorunlu bir sigorta türüdür. Ziraat Bankası'nda yapılacak olan trafik sigortası işlemleri "Türkiye Sigorta" şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası trafik sigortası teklif almak için Ziraat Bankası şubelerine gidebilir veya Türkiye Sigorta internet sitesinden teklif alabilirsiniz.

İlgili sayfa: Trafik sigortası sorgulama (Türkiye Sigorta)

Türkiye Sigorta Kime Ait?

Türkiye Sigorta, 27 Ağustos 2020 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan sigorta şirketidir. Türkiye Varlık Fonu bünyesinde devlet sigorta şirketleri olan Ziraat Sigorta, Halk Sigorta ve Güneş Sigorta'nın birleşmesi sonrası hizmete başlamıştır. Günümüzde tüm devlet bankaları Türkiye Sigorta ile çalışmaktadır.

Ziraat Kasko Sigortası Teminatları

Ziraat Bankası'nda "Genişletilmiş Kasko Sigortası" yaptırarak karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kaza araçlarından, karavan veya römorklara kadar oluşacak maddi zararları teminat altına almaktadır. Teminatlar ise:

 • Çarpma, çarpışma, devrilme, yanma
 • Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler,
 • Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi,
 • Grev, Iokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör sonucunda meydana gelen zararlar,
 • Deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi,
 • Sel ve su baskını,
 • Taşıtta sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar,
 • Yetkisiz kişilerce çekme - çekilme zararları,
 • Kullanım ve gelir kaybından doğan zararlar,
 • Araç anahtarının ek sözleşmede belirtilen haller sonucunda ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması ve çalınmaya teşebbüsü sonucu meydana gelecek ziya ve hasarlar
 • Kaybolan ve çalınan anahtarlar dolayısıyla aracın kilit mekanizmasının değiştirilmesi
 • Kemirgen hayvanların vereceği zararlar ( Sadece otomobil, kamyonet, minibüs kullanım tarzı olan araçlar için verilir.)

Başvuru sayfası için buraya tıklayın.

Ziraat Bankası hangi sigorta şirketi ile çalışıyor?

Ziraat Bankası, kendi bünyesindeki alt şirketi olan Ziraat Sigorta ile çalışmaktadır. Araç ve konut sigortalarını Ziraat Sigorta ile gerçekleştirmektedir. 2020 yılında alınan bir karar ile birlikte tüm kamu bankalarının sigorta şirketleri Türkiye Sigorta tarafından yönetilmesine karar verilmiştir. Bu karar doğrultusunda Ziraat Sigorta'nın da ismi Türkiye Sigorta olarak değiştirilmiştir. Buna göre Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım gibi devlet bankalarında yapılan sigorta poliçeleri Türkiye Sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Ziraat Bankası araç sigortası yapıyor mu?

Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası'nda da trafik sigortası yapılmaktadır. Ziraat kaza sigortaları, zorunlu trafik sigortası, kasko sigortası, eğitim destek teminatı, ferdi kaza sigorta teminatı, araç yardım teminatları ve ek teminatlar gibi sigortalar yapılmaktadır. Ziraat Bankası tarafından yapılacak araç sigortaları devlete ait olan Türkiye Sigorta şirketinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası trafik cezası ödeme

Ziraat Bankası hesap açma

Yorum yap: