Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ile siz de cebe havale yapabilir ya da para çekebilirsiniz. Bu konuda Ziraat cebe havale ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat cebe havale işlemini çok kolay bir yöntemle yapabilirsiniz. Bunun için sadece internet bankacılığı hesabınız üzerinden bir telefon numarasına kolaylıkla havale gönderebilirsiniz. Sizde cebe havale uygulamasını kullanarak istediğiniz kişinin cep telefon numarasına para gönderebilirsiniz. Gönderilen parayı yine atmler aracılığıyla çekilmektedir.

Ziraat cebe havale nasıl yapılır?
Ziraat Bankası hesabınız üzerinden ziraat hesabı olmayan bir kişiye para gönderebilmeniz mümkündür. Bunun için sadece parayı gönderecek kişinin hesabının olması gerekmektedir. İlk olarak parayı yollayacak kişi Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapmalısdır.
Eğer Ziraat Bankası internet şubesini kullanmadıysanız ilk olarak Ziraat İnternet Bankacılığı şifre alma işlemini yapabilirsiniz. Şifre almayı bilmiyorsanız bu aşağıda verdiğimiz konuya göz atabilirsiniz. İşte 4 adımda Ziraat cebe havale:

  1. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra "Havale > Cebe havale" menüsüne gelin.
  2. Daha sonra karşınıza çıkan menüden parayı alacak kişinin T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarası yazmalısınız.  
  3. Son olarak bilgileri kontrol edip onay verdikten sonra cebe havale işlemini başarılı şekilde yapmış olursunuz. Bu işlemden sonra paranın gönderildiği numaraya bir sms ile şifre gelecektir. Bu şifre ile bankamatiklerden para çekilebilir.

Her bankaya göre cebe havale işlemi farklılık gösterebilmektedir. Ziraat Bankası havale işlemini yaptıktan sonra ise karşı tarafa sms yollanarak "Kişi tarafından hesabınıza para gönderilmiştir" mesajı gelecektir. Bu sms içerisinde yine parayı çekmek için bir şifre olacaktır. Bu gelen şifre ile tüm Ziraat Bankamatiklerinden para kolaylıkla çekilebilmektedir.

Ziraat cebe havale gelen parayı çekme
Ziraat Bankası'ndan cebe havale edilen parayı çekebilmek için hesabı olması gerekmemektedir. Parayı çekecek olan kişi herhangi bir Ziraat Bankası atm'sine giderek aşağıdaki şeyleri uygulayabilir

  1. Bankamatikte "Giriş" tuşuna basın.
  2. "Para çekme" menüsüne tıklayarak paranızı çekecek adıma gelin.
  3. "Cebe havale" menüsüne tıklayın.
  4. Gelen menüde ise Tc kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenecektir. Bilgileri girdikten sonra onaylayın ve paranızı çekin.

Cebe alınan havalede bilinmesi gereken şeyler ise T.C. kimlik numarası, telefon numaranız, ödeme gelen tutar ve karşı tarafın telefon numarasıdır. Yukarıdaki bilgileri doğrulamak gerekirse bankamatiğe geldiğinizde giriş tuşuna basın. Ardından para çekme menüsünden cebe havale menüsüne girilir. Tc no ve cep telefon numarası girilerek paranızı çekebilirsiniz. Eğer size gelen sms'i sildiyseniz yada unuttuysanız 1 hafta sonunda gelen para tekrardan parayı gönderen kişinin hesabına aktarılacaktır.

Ziraat Bankası cebe havale işlemi için son olarak birkaç bilgiyi daha sizlere sunacağız. Para gönderme aşamasından sonra karşı tarafa en fazla 2 dakika içerisinde sms gönderilecektir. Karşı tarafa sms gelip gelmediğini kontol ediniz. Cebe gönderilen paralarda 1 hafta içinde çekilmeyen paralar, parayı gönderen kişinin hesabına tekrar yollanacaktır. Cebe havale işlemini Ziraat mobilden yada internet şubesinden yapabilirsiniz. Cebe havale işlemlerinde de masraf parası talep edilmektedir.

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Kredibankalar.com

Ahmet bey merhabalar, tüm bankalardan cebe havale işlemi kesintisiz olarak dilediğiniz gün ve saatte yapabilirsiniz. Cumartesi ve pazar günü cebe havale gönderebilir ve gelen parayı Ziraat bankamatiklerinden kolaylıkla çekebilirsiniz.

2017-12-18 13:48:37 -
Ahmet Öteki

ziraat cebe havale işlemi için haftasonu cebe havale yapilabilir mi? pazar günü para gönderilecek acaba ziraat bankasindan bu işlem oluyor mu?

2017-12-18 13:48:04 -