Akbank ATM Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Siz de Akbank ATM'den kartsız para çekme ile kartınız yanınızda olmasa bile para çekebilir, yatırma yapabilirsiniz.

Akbank ATM Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Akbank ATM'den kartsız para çekme işlemlerini siz de istediğiniz zaman kolaylıkla yapabilirsiniz. Türkiye'nin her yerinde bulunan yaygın Akbank'ın ATM'lerini kullanarak para çekme / yatırma işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı yanınıza almayı unuttuysanız bile para çekmeden tutun da borç ödeme, EFT, havale, fatura ödemeleri, GSM TL yükleme gibi pek çok bankacılık işlemini kartsız giriş yaparak tamamlayabilirsiniz.

Akbank ATM Kartsız Para Çekme - QR Kod İle

Akbank Direkt mobil uygulamasında yer alan QR kod seçeneğini kullanarak, yanınızda Akbank kartı olmasa bile ATM'den nakit çekebilirsiniz. Akbank ATM'lerinden kart olmadan para çekmek istiyorsanız aşağıda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz. Kartınız yanınızda olmasa bile cep telefonunuzdan Akbank Direkt uygulamasına giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan adımları takip ederek Akbank ATM'den kartsız para çekimi yapabilirsiniz:

  • Akbank Direkt uygulamasına giriş yapın
  • "Transfer Yap" seçeneği altında yer alan "Para Çekme" menüsüne gelin.
  • "Referans Kodu İle Para Çekme" menüsüne tıklayarak para çekilecek hesabı seçin.
  • Para çekme işleminde kullanacağınız referans kodunuz telefonunuzun ekranına gelecektir.
  • ATM'den "GİRİŞ" tuşuna basın.
  • Kartsız İşlemler ana menüsünde yer alan Para Çekme butonu altında yer alan "Referans Numarası ile Para Çekme" menüsüne gelin.
  • Akbank Direk mobil uygulamadaki refarans kodunu girin.
  • Paranızı Akbank ATM'sinden bu şekilde çekebilirsiniz.

Akbank ATM'lerinden yanınızda kart olmadan para yatırma, para çekme, kredi kartı borcu ödeme, kredi ödemeleri, şans oyunu ödemeleri gibi pek çok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. ATM'den kartsız olarak para çekmek için bir diğer seçeneğiniz ise Akbank Qr kod ile para çekme işlemidir. Siz de QR kod okutması yaparak atmlerden paranızı kart ve temas olmadan çekebilirsiniz.

Akbank atmden kart olmadan para çekme işlemini tamamlamak için yanınızda cep telefonunuzun ve internetinizin olması gerekmektedir. Kart olmadan mobil uygulamaya giriş yaparak para çekebilir veya yatırabilirsiniz. Para çekimi sırasında cep telefon numaranıza ayrıca doğrulamak için sms ile şifre veya bilgilendirme mesajları da geleblir. Paranızı çektikten sonra güvenlik amaçlı olarak ATM ekranında işlemin bitip bitmediğini kontrol ederek sayfayı kapatınız.

 

Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma

Akbank bakiye sorgulama

Yorum yap: