Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır


Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır

Türkiye'de özel bankalar arasında yer alan Akbank cebe havale işlemi ile hızlı bir şekilde kişinin cep telefon numarasına para gönderebilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır
16 Kasım 2017 Perşembe 09:23 tarihinde paylaşıldı.

sponsor:
HEMEN ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de buraya tıklayıp Akbank kredi kartı başvurusu yapın, onaylandığında kartınız hemen adresinize gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar
 Türkiye'de köklü bankalar arasında yer alan Akbank'ta cebe havale uygulamasını kullanarak kolaylıkla para gönderebilir ya da alabilirsiniz. Akbank cebe havale gönderme yapmak isteyenlere ya da telefon numarasına para gelenlere nasıl çekileceği hakkında detayları paylaşacağız.


Akbank Cebe Havale

Öncelikle son zamanlarda en çok kullanılan cebe havale sistemini açıklayalım. Karşı tarafın banka hesabı olmaksızın cep telefon numarasına para göndermeniz mümkündür. Gönderdiğiniz parayı karşı taraf gidip Akbank bankamatiklerinden (atm) ya da bankadan çekebilecektir. Akbank'ta gönderen kişiden küçük bir komisyon bedeli alınmaktadır.  Akbank 
Cebe havale nasıl yapılır
sistemini kullanarak istediğiniz kişinin cep telefon numarasına para yollayabilirsiniz. Akbank'ta cebe havale gönderdikten sonra karşı taraf 1 gün içerisinde parayı çekmek zorundadır. Eğer para çekilmezse yine gönderen kişinin hesabına iade işlemi gerçekleştirilir.
Akbank Direkt ya da internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra, para transferi, cebe havale menüsüne geliniz. Eğer karşı tarafın Akbank hesabı bulunuyorsa hesaba seçeneğini, göndereceğiniz kişinin Akbank hesabı yoksa Akbank Atm'sine seçeneğini seçmelisiniz. Zaten kişinin Akbank hesabı bulunmuyorsa ve siz hesaba seçeneğini seçtikten sonra numarayı girereseniz "Para göndermek istediğiniz kişinin numarası kayıtlı değildir" uyarısıyla karşı karşıya kalacaksınız. Atm'ye bölümünü seçtikten sonra karşı tarafın cep telefon numarasını başında sıfır olmadan yazmalısınız. Bu işlemden sonra göndereceğiz para miktarını girdikten sonra onaylayınız. Daha sonrasında hem sizin cep telefon numaranıza hem de karşı tarafa bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Karşı tarafa parayo çekmesi için 8 haneli şifre gelecektir. Bu şifreyle Akbank atmsine giderek parayı çekebilirsiniz.


İş Bankası cebe havale 
Garanti Bankası cebe havale 
Ziraat cebe havale

Gelen Para Nasıl Çekilir?

Eğer Akbank'tan cep telefon numaranıza para transferi yapılmışsa 1 gün içerisinde çekmeniz gerekmektedir. Gelen smsdeki 8 haneli şifreyi Akbank atmsine girerek paranızı kesintisiz olarak çekebilirsiniz. Akbank atmsine kartsız olarak giriş yaptıktan sonra, cebe havale, para çekme menüsüne girdikten sonra Tc kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve sms'e gelen şifreniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra bankamatik üzerinden Akbank cebe havale parasını çekebilirsiniz. Sizde bu yöntemi kullanarak karşı tarafta hesap olsun yada olmasın para transferi işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gönderdiğiniz parayı karşı taraf bankamatikten çekmek zorundadır. Eğer para belirli gün içerisinde çekilmezse göndericinin hesabına iade edilmektedir.

sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.