sponsorlu bağlantılar

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır

Türkiye'de özel bankalar arasında yer alan Akbank cebe havale işlemi ile hızlı bir şekilde kişinin cep telefon numarasına para gönderebilirsiniz.

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır

2017-11-16 09:23:41

sponsorlu bağlantılar

 

 ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun kartınızı hemen kullanmaya başlayın.

 

 Türkiye'de köklü bankalar arasında yer alan Akbank'ta cebe havale uygulamasını kullanarak kolaylıkla para gönderebilir ya da alabilirsiniz. Akbank cebe havale gönderme yapmak isteyenlere ya da telefon numarasına para gelenlere nasıl çekileceği hakkında detayları paylaşacağız.


Akbank Cebe Havale

Öncelikle son zamanlarda en çok kullanılan cebe havale sistemini açıklayalım. Karşı tarafın banka hesabı olmaksızın cep telefon numarasına para göndermeniz mümkündür. Gönderdiğiniz parayı karşı taraf gidip Akbank bankamatiklerinden (atm) ya da bankadan çekebilecektir. Akbank'ta gönderen kişiden küçük bir komisyon bedeli alınmaktadır.  Akbank 
Cebe havale nasıl yapılır
sistemini kullanarak istediğiniz kişinin cep telefon numarasına para yollayabilirsiniz. Akbank'ta cebe havale gönderdikten sonra karşı taraf 1 gün içerisinde parayı çekmek zorundadır. Eğer para çekilmezse yine gönderen kişinin hesabına iade işlemi gerçekleştirilir.
Akbank Direkt ya da internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra, para transferi, cebe havale menüsüne geliniz. Eğer karşı tarafın Akbank hesabı bulunuyorsa hesaba seçeneğini, göndereceğiniz kişinin Akbank hesabı yoksa Akbank Atm'sine seçeneğini seçmelisiniz. Zaten kişinin Akbank hesabı bulunmuyorsa ve siz hesaba seçeneğini seçtikten sonra numarayı girereseniz "Para göndermek istediğiniz kişinin numarası kayıtlı değildir" uyarısıyla karşı karşıya kalacaksınız. Atm'ye bölümünü seçtikten sonra karşı tarafın cep telefon numarasını başında sıfır olmadan yazmalısınız. Bu işlemden sonra göndereceğiz para miktarını girdikten sonra onaylayınız. Daha sonrasında hem sizin cep telefon numaranıza hem de karşı tarafa bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Karşı tarafa parayo çekmesi için 8 haneli şifre gelecektir. Bu şifreyle Akbank atmsine giderek parayı çekebilirsiniz.


İş Bankası cebe havale 
Garanti Bankası cebe havale 
Ziraat cebe havale

Gelen Para Nasıl Çekilir?

Eğer Akbank'tan cep telefon numaranıza para transferi yapılmışsa 1 gün içerisinde çekmeniz gerekmektedir. Gelen smsdeki 8 haneli şifreyi Akbank atmsine girerek paranızı kesintisiz olarak çekebilirsiniz. Akbank atmsine kartsız olarak giriş yaptıktan sonra, cebe havale, para çekme menüsüne girdikten sonra Tc kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve sms'e gelen şifreniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra bankamatik üzerinden Akbank cebe havale parasını çekebilirsiniz. Sizde bu yöntemi kullanarak karşı tarafta hesap olsun yada olmasın para transferi işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gönderdiğiniz parayı karşı taraf bankamatikten çekmek zorundadır. Eğer para belirli gün içerisinde çekilmezse göndericinin hesabına iade edilmektedir.

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Akbank Hesap Kapatma
Tarih : 2019-08-31 19:34:45
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA