Akbank EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

Akbank eft iptali nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olarak, yanlış yaptığınız işlemleri kolaylıkla iptal ettirebileceksiniz.

Akbank EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

  Bankalar arası yapılan para transfer işlemi günümüzün en sık yapılan işlemlerinden bir tanesi. Neredeyse her gün bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Sık aralıklarla da yapıyor olsak, dalgınlığımızla yanlış işlem yapabiliyoruz. Çoğu vatandaşımız da, yanlış yaptığı eft işlemini nasıl düzelteceği konusunda bilgi sahibi değil. Akbank eft iptali nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlarımız için, araştırma yaptık. Sizlerin de yapmış olduğunuz yanlış bir eft işleminiz varsa, paylaştıklarımıza dikkat ederek işleminizi kolaylıkla iptal ettirebileceksiniz. İşte, banka eft iptali hakkında merak edilenler. 

 
 
Akbank eft iptal etme
 
Yoğun çalışma şartlarından dolayı daha hızlı ve kolay yöntemleri kullanarak, banka işlemlerimizi gerçekleştirmeye başladık. Bu kolay yöntemlerin arasında; internet bankacılığı, mobil şube, atm’ler ve müşteri hizmetleri yer alıyor. Bu kanallar üzerinden gerçekleştirdiğimiz pek çok işlemi zaman kaybetmeden gerçekleştirebiliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz gibi yaptığımız işlemleri de, zaman kaybetmeden iptal edebiliyoruz. Belirttiğimiz kanallar üzerinden en çok gerçekleştirilen işlem eft’dir. Akbank müşterisi iseniz, yazımızın devamında eft iptalinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetlerinden eft iptali


Akbank’ın 444 2 525 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak eft işleminizi iptal ettirebilirsiniz. Müşteri temsilcisinin yaptığı kontrol sonrasında herhangi bir olumsuzluk olmazsa, işleminizin iptaline başlanacaktır.
 

 

Akbank Direkt eft iptali


Pek çok vatandaşımız sıra beklemek ve vakit kaybetmekten rahatsızlık duyduğu için, internet üzerinden işlem yapmayı tercih ediyor. Akbank direkt bu platformlardan bir tanesi. Akbank direkt internet şubesine giriş yaparak para transferi sekmesinden ‘iptal’ komutu vererek, kolaylıkla işleminizi iptal ettirebilirsiniz.
 

 

Şubeden eft iptali


Bazı vatandaşlarımız, garanti gördükleri için banka şubelerine giderek, direkt işlem gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Yanlışlıkla yapılmış ya da iptal ettirilmek istediğiniz para transferinizi şubelere giderek kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz.
 

 

Mobil Bankacılık eft iptali


Mobil bankacılık üzerinden yapacağınız ileri tarihli eft işleminizi, dilediğiniz zamanda iptal ettirebilirsiniz. 
 


Bankaların elektronik ortamlarından en çok yapılan işlem, eft’dir. Eft işleminizi hangi kanallar aracılığını ile iptal ettirebileceğinizi, yukarıdaki tabloyu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Akbank eft iptali nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlarımız, sayfamızdaki bilgilere göz atarak kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirebilirler. Şu unutulmamalıdır ki; eft işlemi yaptınız ve karşı taraf parayı hesabından çekmedi, işte bu durumda iptal işlemi yapmanız çok daha kolay olacaktır. Eğer alıcı parayı hesabından çektiyse, banka çalışanları alıcı ile iletişimi geçerek onay isteyecektir. Karşı tarafın onay vermesi halinde göndermiş olduğunuz meblağ hesabınıza tekrar yatırılacaktır. Karşı taraf onay vermezse bu konuda yapılacak herhangi bir şey yoktur. Eft işleminizi yaparken daha dikkatli davranarak, yaşanacak olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.

ilginizi çekebilir:
Eft kaça kadar yapılır?
Eft ile havale arasındaki fark
Eft saatleri

Yorum Yap: