Akbank Hesap Kapatma

Bu sayfadan hesabınızı iptal etmek için Akbank hesap kapatma yollarını öğrenerek hemen banka hesabınızı iptal edebilirsiniz.

Akbank Hesap Kapatma

 Bankalar, finansal sürecin devamlılığı için müşterilerine hesap oluşturur. Hesap oluşturduk sonra her türlü bankacılık işleminizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir, cazip avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu sektörde faaliyet gösteren bankaların sayısı artıkça, açtırılan hesap sayısı da artış gösteriyor.  Durum böyle olunca daha az kullanılan ya da hiç kullanılmayan hesaplar da meydana çıkabiliyor. Kullanmadığınız hesapları, ‘Akbank Hesap Kapatma’ konulu yazımızı okuyarak kapatabilirsiniz. Bazı bankalar kullanılmayan hesaplar için işlem ücreti almaktadır. Sizler kullanmadığınız hesapları kapatarak bu ücreti ödemekten kurtulabilir, oluşabilecek diğer olumsuzların önüne geçebilirsiniz. 


Hesap Kapatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akbank hesap kapatma işlemini gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle kapatmak istediğiniz hesabınızda para ya da borç varsa, kapatma işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Hesabınızın kapatılmasını istiyorsanız borcunuzu ödemeniz veya paranızı başka bir hesaba aktarmanız gerekiyor.

Akbank Hesap Kapatma

  1. Atm üzerinden hesap kapatma: Hesap işlemleri – Vadesiz hesaplarım – Hesap kapama sekmelerini takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  2. Müşteri hizmetlerinden hesap kapatma: 444 2 525 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak kullanmadığınız hesapları kapatabilirsiniz. Müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşmede ‘Hesap İşlemleri’ adı altında vadesiz hesap kapama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  3. Şubelerden hesap kapatma: Akbank yurt içinde 776 şubesiyle hizmet vermektedir. Sizler de bu şubelerden birine giderek kullanmadığınız hesabınızı kapattırabilirsiniz. Akbank çalışma saatleri içerisinde siz de Akbank şubelerine giderek, kimlik belgenizle beraber hesabınızı kapattırabilirsiniz.
  4. Akbank Direkt üzerinden hesap kapatma: Akbank Direkt bireysel internet şubesine giriş yaparak Hesap işlemleri – Vadesiz hesaplarım – Hesabı kapat adımlarını izleyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Akbank çalışma saatleri

Akbank müşteri hizmetleri

Kullanılmayan Hesaplar Nasıl Kapatılır?

Bankacılık Kanunun 62. Maddesinin 1. Bendine göre ’10 yıl boyunca aranmayan hesaplar zamanaşımına tabidir.’ Bankalardan açmış olduğunuz hesaplardan 10 yıl boyunca bir işlem gerçekleştirmezseniz, hesap kapatılır. Bu süreyi beklemek istemiyorsanız Akbank şubelerine T.C. kimliğiniz ve hesap cüzdanınız ile giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Akbank dijital bankacılık kanalları üzerinden de kolaylıkla hesabınızı kapatabilirsiniz. Akbank hesap kapatma işleminizi bir an önce gerçekleştirerek, hesap işlem ücreti ödemekten kurtulun. Diğer banka hesaplarınızı nasıl kapatacağınızı merak ediyorsanız, sitemizdeki haberleri inceleyebilirsiniz. Hesap kapatma konusu ile ilgili merak edilen sorulara sayfamızda yanıt verdik. Sizler de vakit kaybetmeden kullanmadığınız hesapları kapatın. Ayrıca banka hesabı kapatma sayfamızı da ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap kapatma sayfamızı da ziyaret ederek Ziraat Bankası'nda bulunan vadesiz veya vadeli hesabınızı kapatabilirsiniz.

Yorum yap: