Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma ve Kapatma

Bu sayfada yer alan bilgiler ile Axess Akbank kredi kartı temassız özelliği kapatma ve açma nasıl yapılır sorusunun yanıtını bulabilir ve temassız özelliğini kapatabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma ve Kapatma

Bu yazımızda sizlere, Akbank kredi kartı temassız özelliği ve Akbank kredi kartı temassız özelliğini kapatma konusunda bilgi vereceğiz. Çağımızda hemen herkes kredi kartı kullanıyor ve artık vazgeçilmezimiz haline geldi. Ödemelerimizi genelde sahip olduğumuz kredi kartlarıyla gerçekleştiriyoruz. Temassız kredi kartları zaman kazandırması, güvenli ve rahat olması açıdan çok tercih ediliyor. Temassız kredi kartı kullanıcıları, bu sisteme sahip mağazalarda, pos cihazlarında kolaylıkla ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Lakin temassız ödeme sistemine sahip olmayan mağazalarımız da var.

Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Özellikle elden bulaşan virüslerin artmasıyla beraber pek çok kişi alışverişlerini şifre girmeden yapmak istemektedir. Akbank kredi kartınızın temassız alışveriş özelliğini kullanmak istiyorsanız, öncelikle temassız özelliği bulunan bir kredi kartınızın olması gerekiyor. Kartınızın temassız özelliğe sahip olup olmadığını 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Akbank Direkt mobil uygulaması ile kart olmadan bile ödeme yapabilirsiniz.

Akbank Mobil Uygulama İle Temassız Ödeme

Akbank direkt mobil uygulamasını kullanıyorsanız siz de alışverişlerinizi kart kullanmadan temassız olarak yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • Akbank mobil uygulamasına giriş yapınız.
  • "Akbank Direkt Öde" menüsüne gelerek "Kart Ekle" seçeneğine tıklayın.
  • Temassız ödemelerde kullanılacak kartınızı seçin.
  • Alışveriş sırasında telefonunuzu pos cihazıan yaklaştırarak temassız ödeme yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzda internet olmasa bile belli bir miktara kadar temassız ödeme yapabilirsiniz. Şifresiz ödemeler için belirli bir limit bulunmaktadır, bu limite yaklaşıldığı zaman bildirim ile uyarı gelecektir. 

Akbank kredi kartı temassız özelliği kapatma

Çoğu bankada olduğu gibi Akbank da, müşterilerine kredi kartlarını temassız kullanma avantajı sağlıyor. 90 TL’nin altındaki ödemelerinizi, Akbank’ın temassız kredi kartıyla, şifre kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Akbank’tan kredi kartı çıkarttırdım. Lakin, kartınmın temassız özelliği yok. Bunun için ne yapmam gerekiyor? diye merak ediyorsanız Akbank müşteri hizmetleri 444 25 25’i yani Akbank müşteri hizmetlerini aramanız yeterli.

Müşteri hizmetlerinden rahatlıkla temassız kredi kartınızı isteyebilirsiniz. Akbank kredi kartı temassız özelliği ile sizler de hızlı, rahat ve güvenilir bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Temassız özelliği bulunduğuna dair mağaza girişlerinde, pos cihazları üzerinde bir amblem görürseniz, gönül rahatlığıyla ödemelerinizi yapabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çoğu mağaza ve pos cihazlarında temassız özelliği kullanılmıyor. Sizler de bu ve benzeri sebeplerden dolayı kredi kartınızın temassız özelliğini kapamak isteyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:Kredi kartı temassız özelliği nasıl kullanılır

Kredi kartı temassız özelliği kapatma

Ödemelerinizi, Akbank kredi kartının temassız ödeme özelliği ile zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Kartınızı poz cihazı üzerine tutarak, şifreye gerek kalmadan alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. 444 25 25 Akbank müşteri hizmetlerini arayarak temassız kredi kartı isteyebileceğiniz gibi, temassız özelliğinin de kapatılmasını isteyebilirsiniz. Telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığını kullanarak kartımın temassız özelliğini kapatabilir miyim? diye merak ediyorsanız maalesef, bu ortamlardan işleminizi gerçekleştiremiyorsunuz. Müşteri hizmetlerinin yanı sıra şubelere giderek de Akbank kredi kartı temassız özelliğikapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Ahmet Sazan

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı akbank kredi kartı temassız özelliği açmak için gerçekten çok faydalı oldu tekrar teşekkürler.

2020-07-23 19:58:10 -
İrem Sakır

Akbank kredi kartı temassız özelliği kapatma konusunu bizlere sunduğunuz için çok teşekkür ediyoruz.

2019-05-25 14:12:51 -