Akbank Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır

Sizde kredi puanınızı banka üzerinden sorgulamak istiyorsanız Akbank kredi notu öğrenme isteyen kişilere bu sayfamızdaki içeriği inceleyebilir.

Akbank Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır

Kredi notunuzu düzenli olarak sorgulayarak sizde kredi çekerken daha avantajlı olabilirsiniz. Akbank kredi notu öğrenme sayfası sayesinde anında kredi puanınıza ulaşabilir, kredi notunuzun düşük çıkması durumunda önlem alarak yükseltebilirsiniz. Kredi notu yükseltmek isteyenlere özel olarak sitemizde yer alan makaleleri inceleyebilirsiniz.

Akbank Kredi Notu Sorgulama

Akbank Direkt, Akbank İnternet Şubesi ve banka şubelerinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. En sık kullanılan şekilde internet şubesinden nasıl sorgulama yapabileceğinizi anlatacağız. İnternet şubesinden sorgulama yapabilmek için öncelikle Akbank'ın internet şubesine giriş yapabilmek için şifreniz olması gerekmektedir. Yine şifresi olmayanlar da yeni şifre talebi üzerinden internet şubesini aktif ederek kullanıma açabilir. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra "Başvuru ve nakit" sayfasından Risk Raporu (Findeks) menüsüne gelerek kolaylıkla kredi notunuzu sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu, kredi başvurusu yaparken bankaların incelediği en önemli şeydir. Bir kişinin kredi çekebilmesi için kredi notunun iyi seviyede yer alması gerekir. Günümüzde kredi notuna bakmadan kredi veren banka yoktur. Kredi notu düşük olan kişiler kredi notunu yükseltebilir. Bunlar için belirli teknikleri uygulamalı ve otomatik olarak yapacağınız şeylerle kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notu yükseltmek aynı zamanda kişinin yapacağı finansal işlemleri kapsamaktadır.

Kredi notu yükseltme teknikleri sayfasından daha detaylı bilgi alınabilir.

Kredi notu aralığı:

0 - 500: Kredi çekebilmeniz çok düşük ihtimaldir.
500-800: Kredi başvurularında riskli gruba girer ve ipotek yada kefil istenir.
1100 - 1400: Borçlarını zamanında ve düzenli ödeyen kişiler bu grupta yer alır.
1400 üzerinde: Tüm bankalardan kolaylıkla kredi çekebilen kişilerdir.

İLGİLİ: Kredi notu sorgulama

Akbank Direkt Kredi Notu Öğrenme

Akbank'ın mobil uygulaması Akbank Direkt'i indirerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Akbank Direkt'i indirmek ve sonrasında ise Başvuru ve Nakit ihtiyacı bölümünde yer alan Risk Raporu menüsünden kredi notunuzu sorgulamak. Akbank kredi notu öğrenme ile kredi puanınıza ulaşabilir ve finansal hayatınızı düzenleyebilirsiniz.
Akbank Direkt indirmek için tıklayın.

 

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

dinçer avşar

kıredi notum

2018-10-18 14:26:53 -
Kapat