Albaraka Türk Kimin Bankası Hangi Ülkenin

Albaraka Türk kimin bankası diye merak ediyorsanız sayfamızdaki bilgilere göz atabilir ve faizsiz bankacılık hizmeti ile tanışabilirsiniz.

Albaraka Türk Kimin Bankası Hangi Ülkenin

 Türkiye’de faizsiz bankacılığa öncülük ederek, 1984 yılında kurulan ve o zamandan beri bankacılık alanında hizmet veren Albaraka Türk hangi ülkenin Faizsiz bankacılık hizmetinden yararlanmak isteyen pek çok vatandaşımız, Albaraka Türk’ün kimin bankası olduğunu merak etmektedir. Bu sebepten ötürü, Albaraka Türk hakkında araştırma yaptık. Sayfamıza göz atarak Albaraka Türk’ü tanıyabilir, ortaklık yapısını inceleyebilirsiniz. ALBARAKA SAHİBİ KİM
 
Albaraka Türk bir katılım bankası olarak 1984 yılında kurulmuştur. Faizsiz bankacılığa öncülük etmek amacıyla tam olarak 1985 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Faizsiz bankacılık, kar ve zarar prensibi ile çalışmalarını yürüten bir sektördür. Albaraka Türk, Albaraka Bankacılık Grubu (ABG)- İslam Kalkınma Bankası (IDB)- Türk ekonomisine uzun süre hizmet veren yerli bir sanayi kuruluşunun öncülüğünde kurulmuştur. Albaraka Bankacılık Grubu, Ortadoğu’nun en güçlü sermayesine sahip olan gruplardandır. 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nu dikkate alarak hizmet yürüten Albaraka Türk’ün ortaklıklarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. 
Albaraka Türk ortaklık yapısı yukarıda görülmektedir. Eylül 2018 tarihi itibariyle Albaraka Türk ortaklık yapısı: halka açık kısım, yabancı ve yerli ortaklardan oluşmaktadır. 

 
Albaraka Türk, cari ve katılma hesaplarında biriken fonu sanayi finansmanlarında işletmek ve elde edilen faizsiz kârı banka müşterileri ile paylaşma prensibi ile çalışmalarını yürütmektedir. Müşterilerine kusursuz bir finansman desteği sunmaktadır. Kurumsal, bireysel finansman ve finansal kiralama vb. hizmetler sunmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ortadoğu’nun en güçlü sermayesine sahip Albaraka Bankacılık Grubu ‘nun faaliyet gösterdiği bölgede en iyi banka olma vizyonunu sahiptir. Albaraka Bankacılık Grubu Körfez, Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde hizmet vermektedir. Ortadoğu’nun yanı sıra 80 ülkede 1000’ yakın bankayla kaliteli bir şekilde bankacılık hizmetini müşterilere sunmaktadır. Fas, Avustralya, Kazakistan, Güney Afrika, İngiltere, Singapur gibi bölgeler de hizmet gösteren Albaraka, güvenli dış ticaret yapmaktadır. Albaraka Türk toplam 230 şubesi ve 4000’e yakın personeli ile katılım bankası olarak hizmet vermeye devam edecektir. Bireysel ve küçük işletmelerin her türlü finansmanında müşterisine destek olan Albaraka, global bir bankadır. Bu yazımızda Albaraka Türk kimin bankası diye merak edenler vatandaşlarımız için araştırma yaptık. Sizler de, faizsiz bankacılık hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, Albaraka Türk katılım bankasını tercih edebilirsiniz. 

Yorum yap:

Kapat