2020 Askerlik Celp Dönemleri

Bu sayfadan Askerlik celp dönemleri 2020 bilgilerini inceleyerek askere ne zaman gideceğinizi öğrenebilirsiniz.

2020 Askerlik Celp Dönemleri

Bu yıl askerlik görevini yerine getirmek isteyen pek çok kişi, 2020 askerlik celp dönemleri merak etmektedir. Biz de bu sayfamızda araştırmaları sizler için hazırlayarak celp dönemlerini aşağıda paylaştık.

 

Tecil bozduran kişilerin aklına takılan sorulardan birisi de tecili bozduktan sonra askere gitme tarihidir. Türkiye'de her yıl 4 defa asker alımı yapılmaktadır. Başvurunuz sonrasında gideceğiniz celp dönemleri ise şu şekildedir:

  • Şubat celp dönemi: Son başvuru tarihi: 30 Kasım 2020
  • Mayıs celp dönemi: Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2020
  • Ağustos celp dönemi: Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2020
  • Kasım celp dönemi: Son başvuru tarihi: 31 Ağustos 2020

 

Askerlik Celp Dönemi Nedir?

Celp, askerlik görevini yapacak olan kişilerin silah altına alınması için çağrılmasına verilen isimdir. 7179 Sayılı Askeralma Kanununa göre, 20 yaşından büyük erkeklerin tümü ile 41 yaşından küçük erkeklerin tamamı, sağlık ve eğitim gibi mazeretleri bulunmaması halinde askere gitmek zorundadır.

 

Askere gidecek olan er, erbaş, yedek subay, yedek astsubay veya bedelli erlerin askerlik görevini yerine getirmeleri için askere yıl içerisinde gidilecek 4 dönem bulunmaktadır. Bu celp dönemleri TSK'nın kararı doğrultusunda ihtiyaç olması halinde arttırılabilir.  Askerlik celp dönemleri 2020 yılı bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Askerlikle ilgili merak ettiklerinizi aşağıda yer alan sayfalardan ulaşabilirsiniz.

 

Askerlik Tecil Ettirme

Askere gitmek için başvuru

Askere gitme yaşı

Paylaş: