Bedelli askerlik ücreti 2021 - Bedelli askerlik ne kadar?

Askerliğini bedelli olarak yapmak isteyenler bu sayfadan bedelli askerlik ücreti 2021 bilgisine ulaşabilir.

Bedelli askerlik ücreti 2021 - Bedelli askerlik ne kadar?

Zorunlu askerlik görevini bedelli olarak yapmak isteyen binlerce kişi, 2021 yılında bedelli askerlik ücreti ne kadar diye merak etmektedir. Ocak - Haziran 2021 bedelli askerlik ücreti için belirlenen rakam ise 39 bin 788 lira 64 kuruş olarak belirlendi. Bu sayfamızda bedelli askerlik ücreti ödeme ve bedelli askerlikle alakalı merak edilenleri hazırladık.

Bedelli askerlik ne kadar 2021

2021 yılı için bedelli askerlik ücreti kesinleşti. Buna göre, askerlik hizmetini bedelli olarak yapmak isteyen kişiler, bedelli askerlik ücreti 2021 yılı olarak 39.788,64 TL ödemesi gerekecek. 30 Haziran 2021 tarihine kadar bedelli askerlik yapmak isteyenler başvuru yaparak bu rakamı Milli Savunma Bakanlığı hesabına yatırarak (anlaşmalı bankalardan) bedelli askerlik görevini yapabilir. Peki bedelli askerlik nasıl yapılır, şartları nelerdir gelin beraber bakalım. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının da bedelli askerlik hizmetiden yararlanması için, 4.402 Euro ödemesi gerekecek. Yurtdışında yaşayan bedelli askerlik yapmak isteyenler de başvuruları konsolosluklara yapabilirler. Bedelli askerlik ücretini ödeyen kişiler toplamda 21 günlük bedelli askerlik süresini tamamlamak zorundadır.

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır?

Bedelli askerlik yapmak isteyenler ilk aşamada başvuruyu e-devlet bedelli askerlik başvuru ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapıyor. Sonrasında bedelli askerlik ücretini ilgili bankaya yatırdıktan sonra, aile hekiminden askerlik muayenesi olunması gerekmektedir. İlgili aşamalar tamamlanarak bankadan alınan 3 adet ödeme dekontu ile birlikte askerlik şubesine giderek başvuru tamamlanır.

Bedelli Askerlik Ücreti Nasıl Ödenir?

Bedelli askerlik başvurusunu e-devlet üzerinden gerçekleştirdikten sonra, başvuruyu tamamlayarak bedelli askerlik ücretini ilgili anlaşmalı bankalara yatırmanız gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Ücreti Nereye Ödenir?

Bedelli askerlik ödemesi ise Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım ve diğer devlet bankalarının yanı sıra pek çok özel bankadan yatırılabilir.

Bedelli askerlik ücreti nasıl yatırılır?

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak isteyen kişiler, 39.788,64 TL'yi Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve PTT şubesinden yatırabilir. Kredi kartı ile bedelli askerlik ödemesi yapılmamaktadır ancak bedelli askerlik kredisi veren bankalar sayfasına bakarak, bedelli askerlik kredi faiz oranlarına göz atabilir, bedelli askerlik kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerlik şartları 2021

Bedelli askerlik kredisi hesaplama

Askerlik tecil ettirme

Yorum yap:

Kapat