Subay Maaşları 2022 - Güncel Maaş Bilgisi

2022 yılında subay maaşları ne kadar oldu? TSK'da çalışan subay maaşları ne kadar olacak, işte tüm gerekli bilgiler.

Subay Maaşları 2022 - Güncel Maaş Bilgisi

Dünyada en büyük ordulardan birisi olan Türk Silahlı Kuvveteri, bünyesinde görevlendirmek üzere subay ve astsubay alımlarına devam ediyor. Subay olmak isteyen kişiler de subay maaşları 2022 yılında ne kadar oldu diye merak etmektedir. Biz de askerlikle ilgili bilgi ve gelişmeleri araştırarak sizler için sitemize eklemeye devam ediyoruz. Bu sayfadan subay maaşları yanı sıra subay ne görev yapar, ne zaman subay alımları oluyor ve subaylıkla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Subay Maaşları 2022

Türk Silahlı Kuvveteri (TSK) bünyesinde çalılmak isteyen subay adayları, 2022 yılında subaylar ne kadar maaş alıyor diye merak ediyorlar. Subay maaşlarını pek çok farklı faktör belirliyor. Bunlar arasında ise görev tazminatı, operasyon tazminatı, terör tazminatı, çocuk yardımı, aile yardımı, BES kesintisi ve sigorta kesintileri ile OYAK kesintileri gibi farklı unsurlar toplandıktan sonra subay net maaşı belirleyici olmaktadır. 2022 yılında subayların maaşları 7.800 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. TSK'da görev alan personellerin maaşları ise aşağıdaki gibidir.

 

Yeni Başlayan Subay Ne Kadar Maaş Alır?

Eğer TSK'da yeni göreve başlayacak ve subay olacaksanız, 2020 yılında yaklaşık aaşınız 6 Bin TL'den başlayarak 6.500 TL'ye kadar olabilmektedir. Buna göre TSK yeni göreve başlayacak subayların maaşlarında da sigorta, OYAK ve diğer kesintileri yaptıktan sonra belirlemektedir.

 

Subay Çalışma Saatleri

Subay, astsubay, teğmen, yüzbaşı, binbaşı, albay ve general gibi TSK mensubu kişiler Türkiye'nin her yerinde görev alabiliyorlar. Ayrıca yurtdışı operasyon ve görevlerde de hizmet veriyorlar. Askeriyede masabaşı çalışan personellerin yanı sıra, Türkiye'nin önemli bölgelerinde operasyon sırasında olan pek çok asker bulunmaktadır. TSK'da personeller hava, kara ve deniz kuvvetleri gibi farklı görevlerde bulunabilirler. Aksi bir durum olmadığı şartlarda subaylar 08:00 - 17:00 saatleri arasında çalışırlar. Ayrıca nöbet ve acil durum anlarında 7/24 de hizmet verebilirler.

 

Subayın Görevleri Nelerdir?

TSK'da görevli subayların pek çok farklı görev ve sorumluluğu bulunmaktadır.

  • Görev bölgesinde askerleri ve araç, ekipmanların düzenini yönetir.
  • Emir-komuta zincirine uyum sağlayarak alt ve üstleri arasındaki ilişkiyi yönetir.
  • Görev bölgesinde birliğin nöbet saatleri, askeri personellerin temizlik, eğitim ve düzen faaliyetleriyle ilgilenir.
  • Görevinde bulunan askerlerin savaş durumuna hazırlar.

 

Subayların görevleri burada saymakla bitmez, TSK'da görevli olan subayların pek çok farklı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır ancak bu sayfamız özellikle subay maaşları 2022 için oluşturulmuş olduğundan dolayı, subaylıkla ilgili diğer gelişme ve merak edilenleri "askerlik" kategorimizde yakın zamanda yayınlayacağız.

 

Askere gitmek için başvuru

Askerlik Tecil Ettirme

Bankacı maaşları

Uzman maaşları

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ahmet Özilhan

Subay olmak istiyorum ve subay maaşlarını merak ediyordum, teşekkürler.

2019-12-28 15:26:15 -
Kapat