Ziraat Katılım 80 Uzman Yardımcısı Alım Sınavı 2022

Ziraat Katılım Bankası 80 Uzman Yardımcısı alımı yapacak. 2022 yılına ait ilan detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Katılım 80 Uzman Yardımcısı Alım Sınavı 2022

Ziraat Katılım Bankası A.Ş.’de, Katılım Bankacılığı ilkeleri doğrultusunda, çeşitli illerdeki Şubelerimizde ve Genel Müdürlük birimlerindeki iş ve işlemleri yürüterek müşterilerimize etkin hizmet sunmak amacıyla, 60 İdari Alan, 20 Mühendislik Alanı'ndan olmak üzere toplam 80 Uzman Yardımcısı istihdam edilecektir.

Genel Hususlar

 • Sınav süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.
 • Adaylar başvuru sırasında mezuniyetlerine göre İdari Alan veya Mühendislik Alanı tercihi yapacaklardır.
 • İdari Alan'dan sınava girecek olanlar için çalışma illeri; Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli olup adaylar tek bir çalışma ili tercihinde bulunabileceklerdir.
 • Tüm mühendislik fakültesi ve/veya bölümlerinden mezun adaylar, bölüm ayrımı olmaksızın mühendislik alanından sınava girecektir.
 • Mühendislik alanından sınava girecekler için çalışma ili İstanbul’dur.
 • Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından 2 merkezde (Ankara ve İstanbul) 20 Şubat 2022 Pazar günü

saat 10.00’da tek bir oturumda gerçekleştirilecektir.

 • Üniversite, gerekli hallerde adayların sınava gireceği yerleri önceden duyurmak kaydı ile değiştirebilecektir.
 • Mülakat süreci Ziraat Katılım Bankası tarafından yürütülecektir.

Adaylarda Aranan Şartlar

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 2. 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,
 3. Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak.
 4. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Ödeme ve Başvuru Süreci

Başvuru sırasında dikkat edilecek hususlar aşağıda belirtilmiştir:

Başvurular 04 Ocak 2022 - 21 Ocak 2022 Cuma günü saat 23.59’a kadar Anadolu Üniversitesi’nin

https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.

Başvuru formu aday tarafından noksansız olarak doldurulacak ve adayın son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafı taranarak Başvuru Sistemi’ne eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Sınava başvuracak adaylar, Üniversite tarafından belirlenen sınav maliyeti olarak 280 TL sınav ücreti ödeyecektir. Ödeme işlemi, sınav başvurusu esnasında Üniversite’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile gerçekleştirilecektir. Üniversite kuralları gereği başka kanallardan ödeme kabul edilmeyecektir.

Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar:

 • Her adayın mezun olduğu/olacağı lisans bölümüne uygun olan sınav alanını (İdari ve Mühendislik Alanları) seçmesi gerekmektedir.
 • Tüm mühendislik fakültesi ve/veya bölümlerinden mezun adaylar, bölüm ayrımı olmaksızın mühendislik alanından sınava girebilecektir.
 • Sınav başvurusu sırasında HES (Hayat Eve Sığar) kodunun girilmesi gerekmektedir.
 • Formda beyan edilen özgeçmiş bilgilerinin sınav başvuru koşullarına uymaması halinde başvuru kabul edilmeyecektir.
 • İşe alım sürecinin herhangi bir aşamasında aranan nitelikleri taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Yanlış bilgi veren veya bazı bilgileri gizlediği tespit edilen aday, bundan doğacak sorumlulukları kabul etmiş sayılacak ve gerçek dışı beyanla işe alımdan dolayı Şirketin uğrayabileceği her türlü zarardan sorumlu olacaktır.
 • Başvuru Formu doldurulup onay işlemi tamamlandıktan sonra hiçbir değişiklik yapılamayacak olup çalışmak istenen il tercihinin buna göre yapılması gerekmektedir.

Sınav Süreci

Sınav Daveti

 • Adaylar tercih ettikleri sınav merkezinde sınava gireceklerdir.
 • Başvurusu kabul edilen adaylar sınav yeri ve saatini bildiren “Sınav Giriş Belgesi”ni 14 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesinden T.C. kimlik numaralarını girerek alabileceklerdir.

Yazılı Sınav

 • Yazılı sınav, ilan edilen sınav merkezlerinde 20 Şubat 2022 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak ve çoktan seçmeli test şeklinde yapılacaktır.
 • Adaylar sınava girebilmek için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesini (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport) ibraz etmek zorundadırlar. Bunların dışında başka hiçbir belge sınava girebilmek için geçerli olmayacaktır.
 • Sınav Giriş Belgesi veya fotoğraflı kimlik belgesi yanında olmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır.
 • T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi hükümleri doğrultusunda COVID-19 (pozitif) / COVID-19 (temaslı) olan veya sınav binasına giriş esnasında vücut sıcaklığı 38 derece ve üzeri olan riskli ADAY’lar kendileri için ayrılan salonlarda sınava alınacaklardır. Bu nedenle, COVID-19 (pozitif) / COVID-19 (temaslı) olduğu için sınava giremediğini belirten adaylar için tekrar sınav organizasyonu yapılmayacaktır.
 • Adayların sınav merkezine kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan Bluetooth, elektronik sözlük, akıllı saat vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; her türlü kesici ve delici alet, ruhsatlı veya resmî amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler; içecek (su hariç) ve yiyecek vb. gıda maddeleri ile girmeleri kesinlikle yasaktır.
 • Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar sınava alınmayacaktır.
 • Yazılı sınav 3 bölümden oluşmaktadır. Sınav tek bir oturum halinde gerçekleştirilecek olup toplam soru sayısı 140 adet ve toplam sınav süresi 160 dakikadır.

Sınav soru dağılımı aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

İDARİ ALAN (TOPLAM 140 SORU)

SINAV BÖLÜMLERİ

Soru Sayısı

1. BÖLÜM

50

Genel Kültür

15

Genel Yetenek

35

2. BÖLÜM

40

İngilizce

40

3. BÖLÜM

50

Ekonomi

20

Hukuk

20

Muhasebe

10

MÜHENDİSLİK ALANI (TOPLAM 140 SORU)

SINAV BÖLÜMLERİ

Soru Sayısı

1. BÖLÜM

50

Genel Kültür

15

Genel Yetenek

35

2. BÖLÜM

40

İngilizce

40

3. BÖLÜM

50

Genel Alan Bilgisi

15

Endüstri/İşletme Mühendisliği Alan Bilgisi

25

Genel Ekonomi

10

Yazılı sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz, Anadolu Üniversitesi sınav hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen form doldurularak, 23.02.2021 tarihi mesai bitimine kadar ve sayfada yer alan süreç takip edilerek yapılabilecektir.

 • Yazılı sınavda, sınav bölümlerinin her biri baraj niteliğinde olup başarı tespitinde bulunulması için her bir bölümden sorulan soruların en az %50’sinin doğru olarak cevaplandırılması gerekmektedir.
 • Sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.
 • Yazılı sınav sonucuna itiraz, Anadolu Üniversitesi sınav hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen form doldurularak, sınav sonucunun açıklanma tarihinden itibaren en geç 3 (üç) iş günü içinde ve sayfada yer alan süreç takip edilerek yapılabilecektir.

Ziraat Katılım resmi sınav duyurusunu PDF olarak incelemek için tıklayın.

Yorum yap:

Kapat