Bayramda Bankalar Açık Mı, Eft Yapılır Mı?
sponsorlu bağlantılar

Bayramda Bankalar Açık Mı, Eft Yapılır Mı?

Kurban bayramında bankalar açık mı, eft yapılır mı, bayramda bankalar açık mı diye merak ediyorsanız bu sayfamıza bakınız.

Bayramda Bankalar Açık Mı, Eft Yapılır Mı?

2019-08-04 23:48:06

  Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi de bayramda bankalar açık mı sorusu olmaktadır. 2019 yılında Kurban Bayramı'nın gelmesiyle bereber özellikle para transferi yapmak isteyen pek çok vatandaşımız, bayramda eft yapılıyor mu, bankalar açık mı, Arefe günü bankalar açık mı diye sorular sormaktadır. Biz de Kredi Bankalar olarak sizler için bayram günü bankaların açık olup olmadığını araştırdık. Eft ve havale işlemlerinin bayramda yapılıyor mu diye merak ediyorsanız konumuzu incelemeye devam edebilirsiniz.

 

Bayramda Bankalar Açık Mı?

Resmi tatil günlerinde devlet kurumlarının yanı sıra bankalar da tatile girerler. Devlet bankası ve özel banka fark etmeksizin Arefe günü dahil olmak üzere Türkiye'de hizmet veren tüm bankalar bayram tatili boyunda kapalıdır. Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası, TEB, Yapı Kredi, Odeabank, İNG Bank ve diğer bankalar Kurban Bayramı'nda kapalıdır ve hizmet vermezler. Ancak müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesi veya mobil şubesine giriş yaparak pek çok farklı bankacılık işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Banka internet şubesine giriş yapmanız iiçin öncelikle internet şifrenizi almanız gerekmektedir. Bayram günü veya Arefe günü para yollamak mı istiyorsunuz? O halde aşağıda yer alan bilgileri de inceleyiniz.

 

Bayramda EFT Yapılır Mı?

Kurban bayramında eft olur mu diye soru soranlara yanıtımız olumsuz yani bankalar bayramda kapalı olduğundan dolayı eft işlemleri ilk iş gününe yani bayramdan sonraya ertelenir. Eğer bayramda eft ile para göndere talimatı verirseniz, bayram bitimi yani 15 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 09:00 itibariyle para tranferi işleme alınır. 2019 yılında kurban bayramı takvimi;

 

  • 10 Ağustos 2019 Cumartesi  : Arefe günü
  • 11 Ağustos 2019 Pazar : Bayramın 1. günü 
  • 12 Ağustos 2019 Pazartesi : Bayramın 2. günü 
  • 13 Ağustos 2019 Salı : Bayramın 3. günü 
  • 14 Ağustos 2019 Çarşamba : Bayramın 4. günü 

 

İlginizi çekebilir: Eft saatleri

 

Arefe Günü EFT Yapılır Mı, Bankalar Açık Mı?

Yukarıdaki bayram takvimine bakacak olursa 10 Ağustos 2019 Cumartesi günü Arefe günüdür ve bazı kurumlar yarım gün çalışırlar. Ancak bankalar Arefe günü Cumartesiye denk geldiğinden dolayı, zaten Türkiye'de hizmet vermeye devam eden banka şubeleri hafta sonu kapalı olduğundan dolayı Arefe günü de kapalıdır. Yani Arefe günü hafta sonuna denk geldiğinden dolayı Eft işlemleri yapılamaz. Eft yerine alternatif para transfer yöntemlerini kullanarak bayramda para gönderebilirsiniz.

 

Bayramda Nasıl Para Gönderilir?

Bayram günü veya hafta sonu para transferi yapmanız gerekiyorsa, "havale" işlemini tercih edebilirsiniz. Havale, aynı banka ismiyle farklı hesaplar arası para gönderme işlemine denilmektedir. Yani Eft, A Bankası'ndan B Bankası'na para gönderim işlemini kapsarken; Havale ise A Bankası'ndan A Bankası'na farklı bir kişiye para yollamak olarak adlandırılır. Daha açıklayıcı olması açısından örnek olarak Garanti Bankası hesabınızdan farklı bir kişinin Garanti Bankası hesabına para gönderimine havale denilmektedir. Garanti'den Ziraat Bankası hesabına para yollama işlemine ise "eft" denilir. Eft ve havale arasındaki fark konumuzu da inceleyebilir ve bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Siz de bayram günü veya Arefe günü eft yerine havale işlemini kullanarak, eft saatleri ve bayram engeline takılmaksızın 7 gün 24 saat istediğiniz zaman "anında" para gönderebilirsiniz. Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak siz debayramda bankalar açık mı sorusuna yanıt aradınız. Aklınıza takılan tüm sorular için aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir, Kredi Bankalar sitesini takip ederek tüm bankacılık ve finans konularından anında haberdar olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Anında onaylanan kredi kartı!