Çek Kıran Bankalar ile Faktöring Firmaları

Elinizde bir çek bulunuyorsa sizde çek kıran bankalar ve faktöring firmalarını arıyorsunuz demektir. Çek bozan bankalar 2018 yılı araştırmasını sizler için hazırladık. Peki çek kırma oranları ve komisyonu ne kadardır?

Çek Kıran Bankalar ile Faktöring Firmaları

Çek kırdırma

Elinde hali hazırla çek bulunduran kişiler çek kıran yerler araması yaparak bu çekleri acil olarak nakite çevirmek istemektedir. Çek bozdurmak isteyenler için en önemli tavsiyemiz ise olunabilecek en düşük komisyonla çekin bozulması olacaktır. Bankaya yada başka bir kuruma çek bozduracak kişinin ilk olarak araştırması gereken şey en düşük komisyonlu kurumu bulmaktır. O halde en uygun komisyonla çek kıran yerler sizler için araştıralım...

Yüksek komisyonlar vererek çek kırdırmak istemiyorsanız, çok detaylı bir araştırma yapmalısınız. Faiz ve komisyon oranlarını inceleyerek banka ve diğer kurumları karşılaştırarak karar verebilirsiniz. Çek bozdurma oranları 2019 yılında oldukça önemli bir yerdedir. Bazı bankalar %10 -15 komisyon talep ederken, bazıları ise %7 olarak yansıtmaktadır. Bu yüzden çek kıran bankalar ve faktöring firmalar oldukça önemli bir noktada hizmet sunmaktadır.

Çek kıran banka ve faktöring firmaları

Elinizde bulunan 200 bin TL'lik çeki bankada bozdurmanız halinde yaklaşık 20 bin lira komisyon ödersiniz. Ancak bizim sunduğumuz yöntemleri kullanırsanız 20 bin yerine yaklaşık 6-10 bin liraya çeki bozdurabilirsiniz. Çek bozma faiz oranları, çek kırma hesaplama 2019 yılında dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle faturalı olarak yada faturasız çek bozdurma şansınız olduğunu unutmayın. Vergi kesintisine uğramamak için faturasız olarak çek kırdırma işlemini yapabilirsiniz.

Faturasız çek kıran bankalar

Şu anda tüm bankalar müşterilerine özel olarak çeklerini aynı gün bozmaktadır. Her çek sahibinin, o çek için bir endeksi bulunuyor ve bu oran risksiz durumdaysa o zaman banka size çekteki yazan rakamı aynı gün ödüyor. O halde çek kırdırma oranları 2019 yılında ne kadar yansıtılmaktadır? Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Finansbank, Teb, Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, İng bank çek kıran bankalar arasında gösterilebilir.

Çek bozdurma masraflarını hesaplarken, aşağıdaki kriterlere de dikkat ediniz;

Çekin vade uzunluğu: Eğer uzun bir vadeli çeke sahipseniz, daha yüksek faiz oranlarıyla çekinizi kırdırır ve bu durumda zarar edersiniz. Çek kırdırma hesaplarken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

İkinci şey ise, size çek veren kişinin risk durumuna bakmalısınız. Riskli durumda yer alan kişiler için daha fazla komisyon talep edilebilir. Özellikle yüksek tutarlı çekler için komisyonda indirim yapılabilmektedir.

Elinizde bulunan yüksek çekler için yüksek oranda faiz ödememek istiyorsanız size önereceğimiz şeylere dikkat edin. En düşük çek bozan banka hangisidir 2018 yılında diye soruyorsanız, Garanti Bankası faktöring diğer adıyla Garanti Faktöring oldukça düşük oranlarla çek bozmaktadır. Diğer yandan bankalardan daha uygun oranlarla çek bozan faktöring firmaları da bulunmaktadır. Bölgenizde bulunan bu firmalarla iletişime geçerek komisyon oranlarını sorabilir ve çekinizi bozdurabilirsiniz. Peki en uygun çek kırdırma 2019 yılında nerededir?

Çek Kıran Faktöring Firmalar

Faturasız olarak çek kırdırmak istiyorum diyenler de en uygun faiz oranlarıyla çekini kırdırabilir. Yaşar Faktöring en uygun faizlerle çek kırma aşamasında başı çekmektedir. Yaşar Faktöring ile çekin %100'üne kadar ödeme sağlanabilmektedir. Çek bozma oranları 2018 yılında %4 ile %6 arasında değişmektedir. Bu oranları BDDK belirlemekte ve tüm kurumlarda uygulamakta. Ancak bu durumda fatura göstermek zorunda olduğunuz için daha fazla kesintiye maruz kalabilirsiniz.

Bu durumda ise çek kıran kuyumcular araması yapabilirsiniz. Türkiye'nin her yerinde; Adana, Antep, Ankara, Mersin, Antalya, Trabzon, Samsun, Diyarbakır, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri gibi bir çok ilde bulunmaktadır. Bu yerlerin adreslerini ve bilgilerini internet üzerinden bulabilirsiniz. Kuyumcuların yanı sıra çek bozan tefeciler, çek kıran ikrazatçılar bilgilerini de bu sayfadan ulaşabilirsiniz. 

Çek Kırdırma Suç Mu?

Bddk tarafından denetlenen Faktöring firmalarında ve bankalarda çek kırdırma suç değildir. Ancak çek kıran tefeciler, çek kıran kuyumcular ve benzeri yerlerde çek kırdırmak yasaya göre suç kabul edilmektedir.

Yurdışı Çeki Bozan Bankalar

Yurt dışından gelen bir çeki bozmak istiyorsanız o zaman bu yerlere de bakalım. Yabancı banka çeki bozma, yabancı çek kırdırma, trabel çek bozdurma gibi işlemleri faktöring ve bankalar yapmaktadır. O halde yurtdışından gelen çekler nasıl bozdurulur?

  • Bank of Amerika çek bozdurma
  • Amarican expres çek kırdırma
  • Amerikan çeki bozdurma
  • Yabancı çek
  • Seyehat çeki bozdurma


Elinizde bunlara benzer çekler bulunuyorsa, ilk olarak bankaya giderek çek kırdırırsanız faiz oranlarıyla zarara uğrayabilirsiniz. Bunun yerine çek kırmırma için; Yaşar Faktöring, Tam Faktöring, Lider Faktöring gibi firmalara danışarak bilgi alabilir ve uygun oranlarla çekinizi bozdurabilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

ahmet

Merhabalar faturalı faturasız çekleriniz aynı gün içinde sonuçlandırılır kırılır yaptırılır aracılık yapılır..Çek lazım olanlara temini yapılır irtibat için bana ulaşın.

2018-02-18 14:19:24 -
yunus

ahmet bey nasıl iletişim kurabiliriz

2019-05-15 16:15:37
Kapat