sponsorlu bağlantılar

EFT Saatleri 2019

Bu sayfadan tüm bankaların eft saatleri 2019 yılına ait bilgilere ulaşabilir, para transferi yapmadan önce eft saatlerini öğrenebilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
EFT Saatleri 2019

2019-08-14 18:22:00

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak için buraya tıklayın, formu doldurun ve anında onaylanan kartınız hemen adresinize gelsin.

 

 EFT ile bir bankadan farklı bir bankaya para göndermek isteyen kişilerin en çok merak ettiği şey banka EFT saatleri bilgileri olmaktadır. Bizde sizler için bankaların EFT saatlerini sitemiz üzerinde hazırladık ve sizlere paylaştık. Aşağıda yer alan banka linkleri aracılığıyla EFT saatlerini öğrenebilirsiniz. EFT para transferi nedir ve EFT hangi saatlerde yapılır? EFT (Elektronik Fon Transferi) farklı bankalar arasında para gönderme işlemine denilmektedir. Örnek olarak; EFT Ziraat Bankası ve Halkbank arasında yapılır. Yani aynı banka çatısı altında bir başka kişiye para gönderme işlemine EFT değil; havale denilmektedir. Bu sayfamızda;

 • Eft saatleri
 • Eft ücretleri
 • Eft nedir?
 • Eft ve havale ne zamanlar gönderilir?
 • Hafta sonu ve bayramlarda eft yapılır mı?
 • Eft ne zaman hesaba geçer?
 • Eft ve havale arasındaki fark nedir?
 • Ziraat Bankası, Akbank, Garanti, İNG, TEB, İş Bankası ve diğer bankaların eft saatleri.

 

Eft Saatleri 2019

Bir bankadan farklı bir banka hesabına para göndermek isteyen bir çok kişi eft saatlerine takılmaktadır. Bundan dolayı siz de eft işlemine başlamadan önce bankanızın Eft saatine bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Hangi bankadan para yollayacaksanız listeden o bankanın eft gönderim saatini kontrol ederek paranızın gönderilip gönderilmeyeceğini öğrenebilirsiniz. Eft işlemi, Merkez Bankası'nın onayından geçtiğinden dolayı genellikle 5 ile 30 dakika arasında karşı hesaba geçmektedir. Yüksek limitli para transferlerinde bu süre uzayabilir.

 

EFT NEDİR?

EFT, bir banka hesabından farklı bir banka hesabına para transfer işlemine denilmektedir. Akbank'tan Ziraat Bankası'na yapılacak para transferi Eft ile yapılır. Eft, havale ile çok kez karıştırılmaktadır; havale ise aynı banka içerisinde farklı bir hesaba para transfer işlemlerine denilir. Yani Akbank'tan farklı bir Akbank hesabına para transferinde havale işlemini kullanmalısınız. Havale 7 gün 24 saat yapılabiliyorken, eft sadece belirli saat dilimlerinde yapılmaktadır. Ayrıca aynı banka hesabında aynı kişinin para transferine de virman denilmektedir. Yani TEB'de yer alan farklı hesaplar arası para transfer işlemine virman denilmektedir. Tüm yapılan eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçmektedir. Bundan dolayı işlemler 5 - 30 dakika arasında onaylanıp karşı banka hesabına aktarılır. Bazı yoğunluk durumlarında EFT işlemleri uzayabilmektedir.

 

 Bankalar

 Eft Saati

 AKBANK

 09:00 – 17:00

 A BANK

 09:00 – 17:00

 ALBARAKA TÜRK

09:00 – 17:00

 ANADOLU BANK

08:00 – 17:15

 BURGAN BANK

 09:00 – 16:30

 DENİZBANK 

 08:00 – 16:30

 QNB FİNANSBANK

 09:00 – 17:00

 GARANTİ

 09:00 – 17:15

 HALBANK

 08:00 – 17:15

 HSBC

 09:00 – 17:00

 İNG

 08:30 – 17:15

 KUVEYT TÜRK

 09:00 – 17:20

 ODEABANK

 08:30 – 17:00

ŞEKERBANK

 09:00 – 17:15

 TEB

 09:00 – 17:15

 İCBC

 08:30 – 17:00

 TÜRKİYE FİNANS

 09:00 – 17:15

 İŞ BANKASI

 09:00 – 17:00

 VAKIFBANK

 09:00 – 17:15

 YAPI KREDİ

 09:00 – 16:45

 ZİRAAT BANKASI

 08:30 – 17:00

 

Uyarı:Bazı bankalar belli bir saat sonrasında (Genellikle 16:30'dan sonra) "geç eft" adı altında ekstradan eft ücreti alabilmektedir. Tüm bankaların eft gönderim ücretlerini aşağıdan kontrol edebilirsiniz. EFT, yukarıdaki saatler arasında, bankaların çalışma saatlerinde, havale ise 7/24 saat kısıtlaması olmaksızın yapılmaktadır. Siz de havale (aynı banka hesapları arasında para transferi, örn. Garanti Bankası'ndan farklı bir Garanti hesabına) yaparak istediğiniz zaman istediğiniz kişiye para yollayabilirsiniz. EFT ve havale yapmak için para göndereceğinizi kişinin bankada vadesiz TL hesabının olması gerekmektedir.

 

Eft ve Havale Arasındaki Fark Nedir?
Havale ve eft işlemlerinin her ikisi de elektronik olarak yapılmaktadır. Bir kişinin para transferi yapabilmesi için eft yada havale işlemi yapması gerekmektedir. Eft'nin açılımı elektronik fon transferidir ve bir bankadan farklı bir bankaya para gönderme işlemidir. Yani Ziraat Bankası'ndan Garanti Bankası'na yapılan para transfer işlemlerinde eft kullanılması gerekmektedir. Havale ise bir banka içerisinde farklı hesaplara yapılan para transfer işlemlerine denilmektedir. Eft işlemlerinizi yukarıda yer alan eft saatlerinde, hafta içi iş günlerinde yapabilirsiniz.

 

 

Yanlış Hesaba EFT Yaptım, Ne Yapmalıyım?

Yanlış hesaba gönderilen eft hatalarını anında bankanıza bildirmeniz ve paranın iade edilmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka, hesap sahibiyle iletişime geçerek paranın iadesini isteyecektir. Eğer karşı taraf parayı yollamaz ise bu durumda bankadan dilekçe alarak dava açmanız ve paranızı iade edilmesini talep edebilirsiniz. En doğru bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız yanlış hesaba eft yaptım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Akbank Eft Saatleri

Denizbank eft saatleri

Finansbank eft saati

Garanti Eft saatleri

Şekerbank eft saati

Odeabank eft saatleri

Teb eft saatleri

İş Bankası eft saati

Halkbank EFT Saatleri

Hsbc Eft saatleri

İNG Bank eft saatleri

İCBC Eft saatleri

Vakıfbank Eft Saatleri

Yapı Kredi Eft Saatleri

Ziraat Bankası eft saati


 

Ziraat Bankası Eft Saatleri

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası hesabınızdan EFT yapmak istiyorsanız, siz de saat 09:00 ile 17:00 arasında eft işlemini yapabilirsiniz. Saat 16:30'dan sonra Ziraat Bankası "geç eft" adı altında ekstradan komisyon ücreti almaktadır. Bu saatten önce eftnizi yapmaya dikkat ediniz. Ziraat Bankası internet ve mobil şubeden yapılan eft işlemlerinde 4.50 TL komisyon ücreti almaktadır. Banka gişesinden yapılan eft'lerde asgari 55 TL, azami 500 TL eft ücreti alınacaktır. Siz de haftaiçi mesai günlerinde saat 09.00 itibariyle eft işlemlerinizi yaparak paranızı gönderebilirsiniz.

 

Akbank Eft Saatleri

Akbank hesabınızdan para transferi yapmak istiyorsanız havale işlemini 7/24, eft işlemini ise 09:00 - 16:30 arasında yapabilirsiniz. Ayrıca saat 16:30'dan sonra 17:15'e kadar "geç eft" işlemi ile de eft ile para yollayabilirsiniz. Akbank şubesinden yapılan EFT işleminde asgari 75 TL, azami 750 TL işlem ücreti alınıyorken, Akbank internet şubesi (https://www.akbank.com) veya mobil şubeden yapılacak eft işleminde ise 6.75 TL komisyon alınmaktadır.

 

Garanti Eft Saatleri

Garanti Bankası eft saatleri 09:00 - 17:15 arasında yapılabilir. Garanti'de havale işlemlerini 24 saat yapabilirsiniz. Garanti'de eft günlük bireysel gönderim üst limiti 250.000 TL'dir. Garanti ATM'lerinden yapılan EFT'lerde asgari 18 TL, azami 20 TL eft ücreti alınıyorken, Garanti internet şubesi yada mobil şubeden yapılan para transferinde 6.75 TL komisyon ücreti alınmaktadır. İnternet şubeden yapılan geç eft'lerde ise 9.75 TL işlem ücreti alınacaktır.

 

TEB Eft Saatleri

2019 yılında TEB hesabınızdan farklı bir banka şubesine para yollamak için eft'yi kullanacaksanız, 09:00 - 17:15 saatleri arasında yapabilirsiniz.

 • Teb internet/mobil eft ücreti: 5.4 TL
 • Cepteteb geç eft ücreti: 7.5 TL

 

Vakıfbank Eft Saatleri

Vakıfbank aracılığıyla yapacağınız eft işlemlerini saat 09:00 - 17:15 arasında yapabilirsiniz. Saat 16:44'den sonra yapılacak eft'ler için "geç eft" ücreti uygulanacaktır.

 • Vakıfbank internet/mobil eft ücreti: 6.75 TL
 • Vakıfbank internet/mobil geç eft ücreti: 9.50 TL

 

İNG Bank Eft Saatleri

İNG'den eft yapmak istiyorsanız siz de saat 09:00 - 17:15 saatleri arasında eft yapabilirsiniz.

 • İNG mobil/internet eft ücreti: 6.75 TL

 

İş Bankası Eft Saatleri

Türkiye İş Bankası'nda saat 08:30 - 17:00 arasında eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası bireysel hesaplarda günlük eft limiti 100.000 TL olarak uygulanmaktadır. İş Bankası şubesine giderek daha yüksek komisyon ücreti ödemek yerine siz de İş Bankası'nın internet şubesi (https://www.isbank.com.tr/)veya mobil şubesini kullanabilir ve daha uygun komisyon ile eft işleminizi yapabilirsiniz.

 • İş Bankası internet/mobil eft ücreti: 6.5 TL
 • Geç eft: 9.5 TL
 • Şubeden eft ücreti: 70 TL - 650 TL arasında
 • ATM'den yapılacak eft ücreti: 16 TL

 

Kuveyt Türk Eft Saatleri

Katılım bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Kuveyt Türk'te eft ile para yollamak için siz de saat 09:00 ile 17:20 arasında yapabilirsiniz. Kuveyt Türk'ün en büyük özelliği ise eft ve havale işlemlerini internet şubesinden veya mobil şubeden yaparsanız ücret ödemiyorsunuz.

 • Kuveyt Türk internet şube eft ücreti: Ücretsiz
 • Kuveyt Türk mobil şube eft ücreti: Ücretsiz

 

İlginizi çekebilir: Eft ücreti almayan bankalar

 

Haftasonu, Bayramlarda ve Tatillerde Eft Yapılır Mı?

Cumartesi, Pazar, resmi tatillerde, bayram günlerinde yani Merkez Bankası’nın kapalı olduğu günlerde Eft yapılamaz. Eft yerine siz de cebe havale yada havale seçenekleriyle para transfer işlemlerinizi resmi tatil günlerinde de yapabilirsiniz. Eft işlemleri Merkez Bankası’nın onayından geçtiğinden dolayı normal şartlarda 5-20 dakika arasında para karşı hesaba geçecektir.

 

İLGİLİ: Hafta sonu eft olur mu?

 

Konumuzu toparlayacak olursak, eft farklı bankalar arasında para gönderme işlemini kapsarken, havale ise aynı banka hesapları arasında yapılan para alışverişidir. Siz de eft ile para yollamak istiyorsanız öncelikle eft saatlerini kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, eft gönderirken daha uygun komisyon ile bankanızın internet şubesi veya mobil şubesini kullanabilirsiniz. Banka şubesinden, ATM'lerden veya müşteri hizmetlerinden yapacağınız eft işlemlerinde bankanın komisyon ücreti daha yüksek olacaktır. Bazı yoğunluk durumlarında eft gönderimi 1 saate kadar uzayabilir. Eğer eft işleminde bir hata olduğunu düşünüyorsanız bankaya giderek ya da müşteri temsilcisini arayarak durum hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sayfada yer alan bilgiler ile bankaların eft saatleri  2019 yılına ait güncel bilgileri öğrendiniz. Sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne iletebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Günlük eft limiti

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

15 yorum yapılmış

Yasin
Yasin

akbank eft saatlerini göremedim bilgilendirme yaparmısınız, öğlen eft yapılıyor mu?

2019-07-20 12:30:58 -
Kredi Bankalar
Kredi Bankalar

Yasin bey sayfamızda bulunan "eft saatleri" tablosunda Akbank eft saatleri de bulunmaktadır. Akbank'ın eft saatleri 09:00 - 17:00 arasında yapılmaktadır. Bilginize sunar, iyi günler dileriz.

2019-07-20 15:07:33
Ahmet Yurdakul
Ahmet Yurdakul

Artık sadece eft saatlerinde değil, normal eft saatleri dışında da para transferi yapılsın!

2019-07-08 23:10:04 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Merhabalar Ahmet bey, şikayetinizi BDDK'ya gönderebilirsiniz.

2019-07-09 14:35:52
Hasan Basn
Hasan Basn

eft saatleri arasında para transferi yaptım 1 gün geçti para düşmedi hesaba ziraat bankası'ndan akbank'a

2019-07-05 18:38:17 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Hasan bey merhaba, bazen teknik sorunlardan dolayı eft gönderimi aksayabilmektedir. Siz de bankanızla irtiabat kurarak sorunu çözebilirsiniz.

2019-07-09 14:36:45
Halil Yaşar
Halil Yaşar

eft saatleri içerisinde havale yapılıyor mu? Havale de mi aynı saatlerde oluyor

2019-07-01 13:26:19 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Halil bey merhabalar, havaleyi zaman kısıtlaması olmaksızın 7/24 yapabilirsiniz.

2019-07-01 13:28:30
Ahmet Yurdakul
Ahmet Yurdakul

Halkbank'tan Ziraat Bankası'na yaptığım eft işlemi niye tam 4 saat sonra onaylandı!!!

2019-05-12 15:59:49 -
UĞUR İNCE
UĞUR İNCE

Geçen gün Garanti'den 100 bin tl eft yapmak istedim ancak günlük eft limitinin 30 bin lira olduğu hatayla karşılaştım.

2019-05-12 15:24:49 -
Tülay Bozkurt
Tülay Bozkurt

Akbank'tan saat 10:35'de eft yaptım ancak 20 dakika sonra eft işlemi onaylandı, çok yavaş çalışan bir banka.

2019-05-10 12:24:49 -
Halil Öztürk
Halil Öztürk

Gün içerisinde saat 10:15'de İş Bankası'ndan eft'mi yaptım ancak eft tam 3 saat sonra karşı hesaba geçti...

2019-05-08 16:11:16 -
 mahmut tersyatar
mahmut tersyatar

süper zeka

2019-02-06 13:00:28 -
mahmut tersyatar
mahmut tersyatar

eft saatleri 2019 yılında da bu saatlerde olacak gibi anlaşılan...

2018-12-07 22:42:45 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

bu sayfadaki bilgileri soruyorsanız, bankaların eft saatleridir beyefendi. karşı bankaya para transferi yani eft yapacağınız zaman bu saatler içerisinde eft işleminin yapılması gerekmektedir, aksi taktirde eft diğer güne aktarılır.

2018-10-18 12:02:12 -
sefil bilo
sefil bilo

bu ne

2018-10-18 08:01:06 -
Ali
Ali

2019 yılında eft saatleri sanırım aynı şekilde devam edecek...

2018-10-06 12:57:52 -
uğur ince
uğur ince

Eft saatleri içerisinde eft yapmama rağmen banka iptal etti, müşteri hizmetlerini aradığımda ise bazen böyle sorunların olabildiğini söylediler ibanla eft yolluyoruz yine sıkıntı yaşıyoruz çok saçma, en iyisi bitcoin bence...

2018-07-31 14:58:34 -
Ahmet Para
Ahmet Para

merhabalar, ben eft saatleri içerisinde akbank'tan ziraat bankası'na eft yaptım ama eft yarım saat sonra düştü, yani eft saatlerine uyarak ve güvenerek acil para transferlerinde buna pek aldırmayın. bankalar bazı yoğunluk anlarında eft saatleri içerisinde bile olsa geç yollayabiliyor, bence havale işlemi daha hızlı ve pratiktir.

2018-07-31 14:22:29 -
Güncel:
TEB Pos Komisyon Oranları 2019
Tarih : 2019-08-20 21:34:41
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA
İlgili İçerikler: