MTV Ödemesi Hangi ATM'den Yapılır 2021

MTV hangi ATM'lerde var, MTV ödemesi yapılan ATM'ler listesine bu sayfadan ulaşarak ATM'lerden de MTV ödemesini hemen yapabilirsiniz.

MTV Ödemesi Hangi ATM'den Yapılır 2021

Ocak ve Temmuz döneminde ödemesi yapılması gereken MTV ödemesi hangi ATM'lerde var diye merak ediyorsanız, bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek MTV (Motorlu Taşıt Vergisi) ödemeleriniz bankanın ATM'sinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

ATM'den MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Her yıl ocak ayında ödenmesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi gib.gov.tr Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinden, bankaların internet şubesinden, mobil şubesinden, bankanın müşteri hizmetlerinden kolaylıkla ödemesi yapılabilir. Ayrıca anlaşmalı bankaların ATM'lerinden de MTV ödemesi yapabilirsiniz. MTV ödemesi için sizlere önerimiz bankanızın internet şubesinden veya gib.gov.tr adresine giderek online olarak MTV ödemenizi yapmanız yönündedir. Özellikle Korona Virüs salgınının devam ettiği bu günlerde dışarıya çıkarak riskten kaçınmanızı öneririz. Aşağıda sıraladığımız devlet bankası ATM'lerinden MTV ödemesi kolaylıkla yapılabilmektedir. Özel bankaların ATM'lerinden MTV ödemesi yapılacağına dair bir bilgiye ulaşamadık, yakın zamanda özel bankaların ATM'lerini de kontrol ederek bu bankalardan ödeme yapılıp yapılmayacağı hakkında sizleri bilgilendireceğiz. İşte ATM'den MTV ödemesi yapılan bankalar:

  • Ziraat Bankası ATM'lerinden.
  • Halkbank ATM'lerinden.
  • Vakıfbank ATM'lerinden.

İLGİLİ SAYFA: Mtv Ödemesi Yapılan Bankalar

Ziraat Bankası ATM'den MTV Ödemesi

Ziraat Bankası ATM'sine giderek siz de MTV borcunuzu ödeyebilirsiniz. ATM'ye giriş yaptıktan sonra Ödemeler - Vergi Ödemeleri - MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi menülerini takip ediniz. Karşınıza çıkan ekranda T.C. kimlik numaranız, aracınızın plaka bilgileri gibi istenilen bilgileri doldurarak devame ediniz. MTV ödeme yılını seçerek parayı para bölümüne yatırarak ödemenizi tamamlayın.

Halkbank ATM'den MTV Ödemesi

Halkbank ATM'sine giderek MTV'yi ATM üzerinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Halkbank ATM'sinden Giriş tuşuna bastıktan sonra Fatura ve Ödemeler, Vergi Ödemeleri, Motorlu Taşıtlar Vergi Ödemesi sayfasına gidiniz. Açılan ekranda Plakayı yazdıktan sonra Devam edin. Yıl bilgisini seçtikten sonra, Devam butonuna basın. Karşınıza çıkan ekranda İşleme Devam Et butonuna tıklayarak istenilen parayı para bölümüne yatırınız. Onayladıktan sonra MTV ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank ATM MTV Ödemesi

Vakıfbank ATM'lerinden MTV ödemesini siz de gerçekleştirebilirsiniz. MTV ödemesi yapmak için Vakıfbank ATM'sine giderek eğer Vakıfbank müşterisiyseniz kartınızla giriş yapınız. Vakıfbank müşterisi değilseniz Kartsız İşlemler butonuna tıklayarak giriş yapınız. Sonrasında Ana menüde yer alan Ödemeler - Motorlu Taşıtlar Vergisi adımlarını takip ederek T.C. kimlik numaranızı, araç plakasını, vergi yılını ve ödemek istediğiniz vergiyi seçerek ödemenizi tamamlayınız. Ayrıca Vakıfbank ATM'lerinin yanı sıra Vakıfbank şubelerinden, internet şubesinden, 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank çağrı merkezinden de MTV ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek siz de MTV hangi ATM'den ödenir, MTV ödemesi ATM sorularına yanıt bularak, Gelir İdaresi Başkanlığı anlaşmalı bankaların ATM'lerinden kolaylıkla Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Yorum yap: