MTV Ödemesi Yapılan Bankalar 2021

MTV ödemesi yapılan bankalar ve ATM listesine bu sayfadan ulaşarak, kredi kartı ile MTV ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

MTV Ödemesi Yapılan Bankalar 2021

Her yıl 2 taksit olarak ödenen MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi), 2021 yılında da Ocak ayı içerisinde ilk taksitinin ödenmesi gerekiyor. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından tüm araç sahiplerinden alınması zorunlu olan, MTV ödemesi yapılan bankalar listesini bu sayfada paylaştık. Bankaların kredi kartları veya banka kartları ile ya da bankanızın internet bankacılığı sayesinde anında MTV ödemelerinizi yapabilirsiniz.

MTV Hangi Bankalarda Var?

2021 yılında aracınızın MTV'sini ödeyecekseniz, bunun için pek çok farklı yol vardır. Gelir İdaresi Başkanlığı ve bankalarla imzalanan anlaşma gereğince, vergi ödemeleri, harç, ceza ve diğer alacakların ödenmesi vergi daireleri haricinde; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Emlak Katılım ve PTT aracılığıyla ödenebilecek. Devlet bankalarının şubelerinden, internet şubesinden, mobil uygulamasından, ATM'sinden ödeme yapılabilecek. Özel bankaların sadece kredi kartlarıyla MTV ödemeleri kabul edilecek. İşte 2021 yılında MTV ödemesi yapılan bankalar:

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • Emlak Katılım

MTV Taksit Yapan Bankalar

MTV ödemeleri için bankaların kredi kartlarıyla taksit yapılabilecek. Bir çok özel ve devlet bankasının kredi kartıyla siz de MTV 2021 yılı ödemelerinizi taksit yaparak ödemeyi tamamlayabilirsiniz. İşte 2021 MTV taksit yapan bankalar:

 • Denizbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Yapı Kredi
 • TEB
 • Akbank
 • Garanti BBVA
 • Kuveyt Türk
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank

MTV Nasıl Ödenir?

MTV ödemeleri için siz de Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi gib.gov.tr adresinden İnternet Vergi Dairesi - Sık Kullanılanlar - Motorlu Taşıtlar Sorgulama sayfasına giderek veya GİB mobil uygulamasından kredi kartı ile taksitli ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca MTV anlaşmalı bankalar listesine ulaşarak bu bankaların internet bankacılığından, mobil bankacılığından, müşteri hizmetlerinden, ATM'lerinden MTV ödemesi yapabilirsiniz. Ayrıca Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri kabul eden Vergi Dairelerinden de MTV ödemeleri yapılabilir. Geçmişe dönük MTV borçlarınızı da Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi aracılığıyla sorgulayıp ödeyebilirsiniz. Aşağıda linkini bırakacağımız E-devlet sitesine giriş yaparak da MTV ödemeleri kredi kartı ile yapılabilir.

E-devlet MTV ödeme sayfası için tıklayınız.

Denizbank Kredi Kartıyla MTV Ödemesi

Denizbank Bonus kredi kartınızla MTV ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Siz de Denizbank Bonus kredi kartınızla MTV ödemenizi 3 taksite bölebilir, DenizKartım uygulamasına girerek kartınızı 6 aya varan taksit sayısına çıkabilirsiniz.

İş Bankası MTV Ödemesi

İş Bankası Maximum özellikli kredi kartınızla siz de MTV ödemenizi 3 taksit ile ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası MTV Ödemesi

Ziraat Bankası BankKart kredi kartınız ile MTV ödemelerini 3 taksite böldürerek ödeme yapabilirsiniz. Ziraat Bankası mobil, internet şubesi, ATM ve gib.gov.tr adresine giderek yapılacak 100 TL ve üzeri MTV ödemeleri anında 3 taksite bölünerek ödenebilir.

Halkbank MTV Ödemesi

Halkbank kredi kartınızla veya Halkbank internet şubesine girerek MTV ödemelerinizi 3 taksit ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak da MTV ödemelerizi çağrı merkezinden gerçekeştirebilirsiniz.

Vakıfbank MTV Ödemesi

MTV ödemelerinizi Vakıfbank aracılığıyla tamamlayabilir, ödemenizi Vakıfbank kredi kartınızla 2 taksit olarak ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi MTV Ödemesi

Yapı Kredi Worldcard özellikli kredi kartınız ile MTV ödemelerinizi 3 taksit olarak ödeyebilirsiniz.

TEB MTV Ödemesi

TEB Bonus kredi kartınızla MTV taksit ödemesini taksitli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank MTV Ödemesi

Akbank kredi kartınızla MTV ödemenizi 2 taksit olarak yapabilirsiniz.

Garanti BBVA MTV Ödemesi

Garanti Bonus özellikli kredi kartınız ile MTV ödemenizi 2 taksit olarak yapabilirsiniz. Ayrıca GarantiPay ile ödeme yapanlara özel olarak 3'e kadar taksit yapılabilmektedir.

Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek, MTV ödemesi yapılan bankalar 2021 listesine ulaşabilir, 2021 yılı MTV ödemelerizi hangi bankalardan yapabileceğinizi öğrenerek MTV ödemesini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yap: