sponsorlu bağlantılar

Öğrencilere Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde özellikle öğrencilerin paraya ihtiyacı vardır. Öğrenciye kredi veren bankalar 2018 yılında kredi vermektedir.Sizde üniversite öğrencisiyseniz ve kredi çekmeye ihtiyacınız varsa bu sayfadaki bankaları inceleyebilirsiniz.

sponsorlu reklamlar

2018-08-16 00:25:23

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
Üniversite  öğrencileri çoğu zaman hem eğitim masrafları hem de özel ihtiyaçlardan dolayı paraya ihtiyaç duymaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar "eğitim kredisi" adı altında üniversite öğrencilerine kredi vermektedir. Hayat şartlarının oldukça yüksek olduğu günümüzde nakit ihtiyacı malumunuz herkeste vardır. Öyle ki, günümüzde karşılıklı borç alışverişi düşmüş ve en ufak bir nakit ihtiyacında bile bankaların kapısını çalıyoruz. Bu krediler de üniversite öğrencileri tarafından oldukça büyük oranda talep edilmektedir. Aslında bir çok kişi "üniversite öğrencilerine kredi verilir mi?" diye merak etmektedir. Bu sorunun cevabını da evet olarak değerlendirebiliriz ancak öğrenciye kredi veren bankaların da bazı şartları bulunması olağandır. Bu kredileri her banka vermese de bir kaç banka veriyor. 

ÖĞRENCİYE KREDİ VEREN BANKALAR

İlk olarak şunu belirtelim, öğrencilerin her hangi bir geliri olmadığından dolayı "gelir belgesiz kredi" sınıfında değerlendiriliyor. Bankaların öğrenciye kredi vermek için de en önemli şartı, başvuru yapan kişinin kredi notunun "iyi" olması gerekmektedir. Eğer kredi puanınız risksiz seviyede yer alıyorsa, herhangi bir gelir belgesi yada kefil gerekmeden kredi çekebilirsiniz.
Üniversitelilere kredi veren bankalar bahsedecek olursak, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Odeabank üniversite öğrencilerin kolaylıkla kredi çekebileceği bankalardır.

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar, vereceği krediyi riske atmamak için kredi vereceği kişilerin kredi notunu, kredi sicilini ve bir kaç kriteri inceler. Bu şartlar altında üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar kredilerini sunarlar. Şimdi de bu bankaların kredi şartları ve varsa kampanyalarına gelin birlikte bakalım.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası öğrenciye kredi ürününde 36 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kredi seçeneklerini sunmaktadır. Ödeme kolaylığı sağlayan
Ziraat Bankası, bu krediyi "eğitim kredisi" adı altında sunmakla birlikte; kurs masrafları, dershane giderleri ve üniversite eğitimi için vermektedir. Bu para her ay öğrenciye katkıda bulunan aile yakınına veya öğrenciye verilebilir.


 
Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Hesaplama Tablosu

 

 
Kredi Miktarı


 Vade Sayısı


 Faiz Oranı

 
Aylık Ödemesi

 
5.000 TL

 
36 Ay

 
1,90

 
205 TL

 
10.000 TL

 
36 Ay

 
1,90

 
410 TL

 
20.000 TL

 
36 Ay

 
1,90

 
820 TL


Ayrıca
Ziraat Bankası öğrenci kredi başvurusu sayfamıza göz atabilirsiniz.


Vakıfbank'tan Öğrenciye Kredi

Vakıfbank'ın da "öğrenci kredisi" adı altında ürünü vardır. Meb onaylı kurs, spor okulları, ön lisans, yüksek lisans, doktora okuyan üniversiteliler veya öğrenci velilerine 40 Bin TL'ye kadar %1,20'den başlayan faiz oranlarıyla kredi veriyor.
Vakıfbank 2018 öğrenci kredisinden faydalanmak istiyorsanız şubeye gidebilirsiniz. Kredi şartlarını tamamlayan öğrenciler krediyi kullanabilir.


Yapı Kredi Bankası Öğrenciye Kredi

Yapı Kredi eğitim kredisi vererek bankalar arasında eğitime en çok desteği sunmaktadır. 50.000 TL'ye kadar 48 aya varan vadelerle öğrencilere kredi verilmekte. Sizde
Yapı Kredi şubelerine giderek yada internet şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.


Garanti Bankası Öğrenciye Kredi

Garanti Bankası öğrenciye kredi kapsamında 25.000 TL'ye kadar uygun faiz oranlarıyla 48 aya varan vadelerle kredi vermektedir. Eğitim ve öğretim masraflarını karşılamak isteyen veli ve öğrenciler için en yakın
Garanti Bankası şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.


İş Bankası

Türkiye İş Bankası da öğrencilere kredi veren bankalar arasında yer alıyor. 2018 yılında İş Bankası eğitim kredisi kullanmak istiyorsanız, 48 aya varan vade seçenekleri ve uygun faizler ile öğrenci kredinizi çekebilirsiniz. Başvuru yapmak isteyen kişiler öğrenci kayıt belgesi ve okul masraflarını gösteren evrakları bankaya göstermelidir. Bu krediler ise okul hesabına yada nakit olarak kullanılabilir.


Denizbank

Denizbank kredileri arasında "Eğitim Kredisi" adı altında kredi bulunmaktadır. Öğrenci velilerinin kredi çekebileceği bu krediden %1,40'dan başlayan faiz oranları ve 60 ay vade seçeneği de bulunuyor. Başvuru için
Denizbank Eğitim Kredisi gerekli olan evraklar ise nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve öğrenci kabul belgesi. Özel okul, kurs ve eğitim-öğretim giderleri için öğrenciler bu krediden faydalanabilir.


Odeabank

Yakın zamanda Türkiye piyasasına girmiş Odeabank'ta da eğitim kredisi vardır. Eğitim masrafları için Odeabank sloganıyla 60 aya varan vade ve 20.000 TL'ye kadar kredi desteğini sunan Odeabank, eğitime desteğini sürdürmektedir.


Fibabanka Eğitim Kredisi

Eğitim ve öğretime destek veren bankalardan birisi de Fibabanka'dır. 1,25'den başlayan uygun faiz oranları ile 60 aya varan vade seçenekleriyle eğitim kredisi Fibananka'da! Sms ile bu krediye başvurmak için ise OKUL yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak Tc Numaranızı yazıp 3422'ye sms gönderin veya Fibabanka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin tüm ayrıntılarına ulaşmak için
tıklayın.


Alternatifbank Eğitim Kredisi

Eğitime destek veren bankalardan birisi de Alternatifbank'tır. 48 aya varan vade seçenekleri ve %1,39'dan başlayan faizler ile öğrencilere kredi vermektedir.Öğrenciler bu krediden 40.000 TL'ye kadar kullanabilir. Şartlar ve tüm detaylar için
tıklayın.


Şeker Finans

Şekerbank'ın alt kuruluşu Şeker Finans'tan da eğitim kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Evinizi teminat göstererek 120 aya varan vade seçenekleri ve farklı ödeme yöntemleriyle kredi kullanmak istiyorsanız
buraya tıklayın.

Halkbank

Milletinin her zaman yanında yer alan Halk Bankası, öğrencilere kredi vermektedir. 50.000 TL'ye kadar 48 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi Halkbank'tan kullanabilirsiniz. %1,23 faiz oranıyla sunulan bu kredi "Eğitim kredisi" adı altında verilmektedir.
Halkbank sitesinden bu kredinin tüm ayrıntılarına ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalar eğitim kredilerini vermektedir.Eğitim masraflarını karşılamak isteyen öğrenciler bu saydığımız bankalardan kolaylıkla kredi alabilir. Ayrıca bunun yanı sıra üniversite öğrencilerine bankalar kredi kartı da vermektedir.

Kredi kartı almak isteyenler: Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Başvur:

Akbank Axess kredi kartı başvurusu

 

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA