Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2022

Eğitim kredisi çekmek istiyorsanız bu sayfadan öğrenciye kredi veren bankalar 2022 karşılaştırmasını yapabilir, en uygun faiz oranıyla kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2022

Üniversite  öğrencileri çoğu zaman hem eğitim masrafları hem de özel ihtiyaçlardan dolayı paraya ihtiyaç duymaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar "eğitim kredisi" adı altında üniversite öğrencilerine kredi vermektedir. Hayat şartlarının oldukça yüksek olduğu günümüzde nakit ihtiyacı malumunuz herkeste vardır. Öyle ki, günümüzde karşılıklı borç alışverişi düşmüş ve en ufak bir nakit ihtiyacında bile bankaların kapısını çalıyoruz. Bu krediler de üniversite öğrencileri tarafından oldukça büyük oranda talep edilmektedir. Aslında bir çok kişi "üniversite öğrencilerine kredi verilir mi?" diye merak etmektedir. Bu sorunun cevabını da evet olarak değerlendirebiliriz ancak öğrenciye kredi veren bankaların da bazı şartları bulunması olağandır. Bu kredileri her banka vermese de bir kaç banka veriyor. 

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2022

İlk olarak şunu belirtelim, öğrencilerin her hangi bir geliri olmadığından dolayı "gelir belgesiz kredi" sınıfında değerlendiriliyor. Bankaların öğrenciye kredi vermek için de en önemli şartı, başvuru yapan kişinin kredi notunun "iyi" olması gerekmektedir. Eğer kredi puanınız risksiz seviyede yer alıyorsa, herhangi bir gelir belgesi yada kefil gerekmeden kredi çekebilirsiniz.
Üniversitelilere kredi veren bankalar bahsedecek olursak, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Odeabank üniversite öğrencilerin kolaylıkla kredi çekebileceği bankalardır.

 

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?
Bankalar, vereceği krediyi riske atmamak için kredi vereceği kişilerin kredi notunu, kredi sicilini ve bir kaç kriteri inceler. Bu şartlar altında üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar kredilerini sunarlar. Şimdi de bu bankaların kredi şartları ve varsa kampanyalarına gelin birlikte bakalım. Üniversite öğrencilerine kredi veren bankaların istediği kredi için gerekli belgeler ise nüfus cüzdanı, aylık gelir belgesi, eğitim belgesi olarak sıralanabilir. Bu bankalar kefil veya ipotek talep edebilmektedir, krediye kefil gösterilecek kişinin de kredi kullanmaya elverişli olması gerekmektedir. Öğrencilerin kredi kullanabilmeleri için teminat veya kefil talep edilebilir. Ayrıca kredi başvurusu yapacak kişinin kredi notunun da iyi seviyede olması banka tarafından beklenmektedir.Ziraat Bankası
Ziraat Bankası öğrenciye kredi ürününde 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kredi seçeneklerini sunmaktadır. Ödeme kolaylığı sağlayan
Ziraat Bankası, bu krediyi "eğitim kredisi" adı altında sunmakla birlikte; kurs masrafları, dershane giderleri ve üniversite eğitimi için vermektedir. Bu para her ay öğrenciye katkıda bulunan aile yakınına veya öğrenciye verilebilir.


AyrıcaZiraat Bankası öğrenci kredi başvurususayfamıza göz atabilirsiniz.

Vakıfbank Öğrenciye Kredi

Vakıfbank'ın da "öğrenci kredisi" adı altında ürünü vardır. Meb onaylı kurs, spor okulları, ön lisans, yüksek lisans, doktora okuyan üniversiteliler veya öğrenci velilerine 40 Bin TL'ye kadar %1,20'den başlayan faiz oranlarıyla kredi veriyor.Vakıfbank2021 öğrenci kredisinden faydalanmak istiyorsanız şubeye gidebilirsiniz. Kredi şartlarını tamamlayan öğrenciler krediyi kullanabilir.
 

Yapı Kredi Öğrenciye Kredi

Yapı Kredi eğitim kredisi vererek bankalar arasında eğitime en çok desteği sunmaktadır. 50.000 TL'ye kadar 60 aya varan vadelerle öğrencilere kredi verilmekte. SizdeYapı Kredişubelerine giderek yada internet şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.
 

Garanti Bankası Öğrenciye Kredi

Garanti Bankası öğrenciye kredi kapsamında 25.000 TL'ye kadar uygun faiz oranlarıyla 48 aya varan vadelerle kredi vermektedir. Eğitim ve öğretim masraflarını karşılamak isteyen veli ve öğrenciler için en yakınGaranti Bankasışubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.
 

İş Bankası Öğrenci Kredisi

Türkiye İş Bankası da öğrencilere kredi veren bankalar arasında yer alıyor. 2020 yılında İş Bankası eğitim kredisi kullanmak istiyorsanız, 48 aya varan vade seçenekleri ve uygun faizler ile öğrenci kredinizi çekebilirsiniz. Başvuru yapmak isteyen kişiler öğrenci kayıt belgesi ve okul masraflarını gösteren evrakları bankaya göstermelidir. Bu krediler ise okul hesabına yada nakit olarak kullanılabilir.

Başvurusu için Gerekli Belgeler:

  • Başvuru Formu
  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
  • Gelir durumunuzu gösterir belge
  • Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank kredileri arasında "Eğitim Kredisi" adı altında kredi bulunmaktadır. Öğrenci velilerinin kredi çekebileceği bu krediden %1,40'dan başlayan faiz oranları ve 60 ay vade seçeneği de bulunuyor. Başvuru içinDenizbank Eğitim Kredisigerekli olan evraklar ise nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve öğrenci kabul belgesi. Özel okul, kurs ve eğitim-öğretim giderleri için öğrenciler bu krediden faydalanabilir.
 

Odeabank

Yakın zamanda Türkiye piyasasına girmiş Odeabank'ta da eğitim kredisi vardır. Eğitim masrafları için Odeabank sloganıyla 60 aya varan vade ve 20.000 TL'ye kadar kredi desteğini sunan Odeabank, eğitime desteğini sürdürmektedir.
 

Fibabanka Eğitim Kredisi

Eğitim ve öğretime destek veren bankalardan birisi de Fibabanka'dır. 1,25'den başlayan uygun faiz oranları ile 60 aya varan vade seçenekleriyle eğitim kredisi Fibananka'da! Sms ile bu krediye başvurmak için ise OKUL yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak Tc Numaranızı yazıp 3422'ye sms gönderin veya Fibabanka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin tüm ayrıntılarına ulaşmak içintıklayın.
 

Alternatifbank Eğitim Kredisi

Eğitime destek veren bankalardan birisi de Alternatifbank'tır. 60 aya varan vade seçenekleri ve %1,39'dan başlayan faizler ile öğrencilere kredi vermektedir.Öğrenciler bu krediden 40.000 TL'ye kadar kullanabilir. 
 

Şeker Finans

Şekerbank'ın alt kuruluşu Şeker Finans'tan da eğitim kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Evinizi teminat göstererek 120 aya varan vade seçenekleri ve farklı ödeme yöntemleriyle kredi kullanmak istiyorsanızburayatıklayın.
 

Halkbank

Milletinin her zaman yanında yer alan Halk Bankası, öğrencilere kredi vermektedir. 50.000 TL'ye kadar 48 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi Halkbank'tan kullanabilirsiniz. %1,23 faiz oranıyla sunulan bu kredi "Eğitim kredisi" adı altında verilmektedir.Halkbanksitesinden bu kredinin tüm ayrıntılarına ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenciye kredi veren bankalar eğitim kredilerini vermektedir.Eğitim masraflarını karşılamak isteyen öğrenciler bu saydığımız bankalardan kolaylıkla kredi alabilir. Ayrıca bunun yanı sıra üniversite öğrencilerine bankalar kredi kartı da vermektedir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Özgür

Bir hafta içinde maksimum rakamlarla onlardan kredi aldığım için dünya kabulünün en iyi şey olduğunu bilmek, herkese en iyi kredi şirketi olarak önereceğim.

2020-08-03 14:16:22 -