Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Bu sayfadan sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2020 listesine ulaşarak kara listeye ve sicili bozuklara anında kredi çekebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Türkiye'de pek çok kişi banka ödemelerini düzenli yapmadığından dolayı banka sicili bozulmaktadır. Sicili bozuk olanlara kredi 2020  günümüzde vardır ve belli prosedürlere göre bu kişilere kredi çıkabilir. Bu bankalar, yeni yasayla birlikte bu kişilere kredi verebilmektedir. Daha öncelerde yasaya göre sicili bozuk olan ve kara listede bulunan kişiler hiçbir devlet yada özel bankadan kredi çekemezken, yeni düzenlemeden sonra bazı bankalardan kredi kullanabilecekler. Bu kişilere kredi verilmesi durumunda eski yıllarda BDDK tarafından ağır yaptırımlar uygulanıyordu. Bu nedene dayanarakta bankalar hiçbir sicili bozuk olan kişilere kredi vermiyordu. Şimdi ise, avukatlık olan, hacizlik olan yada yasal takipte olan kişilere kredi veren bankalar vardır. Peki buna bakarak, sicili kötü olanlara kredi veren bankalar hangileridir, işte tüm detayları paylaşıyoruz.


Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Banka
Kara liste sicil affı yasasından sonra bankalar, kara listede bulunan kişilere de kredi vermeye başlamıştır. Çoğu banka da bunu duyurmak için "kara listede olana kredi verilir" gibi sloganlarla reklamlarını yaptılar. Eski yıllarda kredi notu kötü olan kişilere kredi verilmiyordu ancak şimdi; kredi notu düşük olana kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu durumun, çoğu vatandaşımızı rahatsız ettiğini düşünen hükümet düğmeye bastı ve yeni bir yasayla birlikte sicil affı çıkararak, artık bankaların kara listede olan kişilere de kredi verileceğini müjdelemiş oldu. Bununla beraber artık on civarında banka kara listede olan ve kırmızı kalem yiyen kişilere de kredi vermeye başlamıştır. Emekli, memur, SGK'lı, çiftçi, öğretmen, işçi, özel sektör çalışanları, esnaf ve farklı işlerde çalışanlar için kredi müjdesi vardır. Kara listeye ve kötü sicile 50.000 TL'ye kadar kredi alabilirler. Bu konumuzu dikkatli şekilde incelerseniz siz de bu bankaları öğrenebilirsiniz.  Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesi:

 • Ziraat Bankası Destek Kredisi
 • Odeabank Sicili Bozuklara Nakit Hazır Kredisi
 • Akbank İhtiyaç Kredisi
 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • Burgan Bank Kişiye Özel Kredi
 • Fibabanka İhtiyaç Kredisi
 • Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi


SİCİLİ DÜZELTMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Kredi sicili kötü olan kişilerin yapması gereken en önemli şey banka kartı veya kredi kartını düzenli olarak kullanmaktır. Fatura ödemelerinizi ve diğer tüm ödemelerinizi bankanızın internet bankacılığı aracılığıyla yapmaya özen gösteriniz. Bunun yanı sıra birikimlerinizi mevduat hesaplarında veya altın-döviz hesaplarında tutmaya çalışın. Ayrıca bankaya olan borçlarınızı zamanında ve günü geçmeden ödeyin. Alışverişlerinizi banka kartı ve kredi kartı kullanarak gerçekleştirin. Eğer avukatlık durumdaysanız bankaya olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı ödemek için avukatla anlaşın ve söz verdiğiniz gibi bankaya olan borçlarınızın tamamını bir an önce kapatmanın yollarına bakın. Bu saydıklarımızı yapar ve banka hesabınızı düzenli olarak kullanarak, hesabınızda sürekli olarak para giriş çıkışı gösterirseniz siz de bir an önce sicilinizi temize çıkartabilir ve tüm bankalardan daha kolay yoldan kredi çekebilirsiniz.

 

Kredi sicili neden bozulur?
Herkesin bankalar üzerinde kayıtlı bir sicili bulunmaktadır. Bu sicilinizin kötü olması durumunda çoğu bankalardan kredi ve benzeri başvurularda red yersiniz. Peki bu sicil neden bozulur? İşte yanıtı; kredi kartlarında olan gecikmeli ödemeler ve kredi kartı borcunun 3 ay ödenmemesi durumunda, kredi puanları düşürülüp takibe alınırsınız. Banka kredilerinin de düzensiz ödenmesi yada ödenmemesi durumunda da takip başlar ve kredi notunuz düşerek sicilinize olumsuz bir leke oluşturur. Kredilerde %25 asgari tutarı ödeyerek gecikmeye düşmez, hem de sicilinizi düzgün tutma şansınız vardır. Banka kredi notunun kötü olması nedeniyle Kredi Sicili Bozuk olanlara kredi veren bankalar'a başvuru yapmanız gerekmektedir. Siz de böyle bir kötü durumla karşılaşmak istemiyorsanız avukatlık olduğunuzda bir an önce borçlarınızdan kurtulmanın yollarına bakınız.

 

10 BİN TL 60 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

BANKA

FAİZ ORANI

AYLIK TAKSİT TUTATI

TOPLAM KREDİ ÖDEMESİ

ZİRAAT BANKASI

%1,18

248,48 TL

14.908 TL

ODEABANK

%1,49

273,11 TL

16.386 TL

AKBANK

%1,69

289,63 TL

17.377 TL

FİBABANKA

%1,09

241,46 TL

14.487 TL

N KOLAY KREDİ

%1,89

306,65 TL

18.399 TL

ALTERNATİF BANK

%1,25

253,93 TL

15.236 TL

Yukarıda yer alan kredi hesaplama tablosu bankaların resmi web sitelerinde yer alan hesaplama araçları kullanılarak 15.08.2020 tarihinde bu sayfaya eklenmiştir. Faiz oranları anlık piyasa koşullarına göre değişebilmektedir, bundan dolayı kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranını kontrol ediniz.

 

YASAL TAKİPTE OLANLAR KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

Öncelikle sayfamızın başında şunu belirtelim, kredi borcu veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe düşmüş, avukatlık olmuş kişiler kesinlikle kredi çekemez. Sicili bozuktan kastımız kredi notunun düşük olmasıdır. Eğer sizin de kredi notunuz düşük puanda yer alıyorsa yukarıda yer alan sicili kötü olanlara kredi veren bankalardan en kolay yöntemleri kullanarak ihtiyaç kredisi veya diğer kredileri çekebilirsiniz. Kredi notunuz kötü durumdaysa siz de Kredi notu kategori sayfamıza göz atarak kredi notuyla alakalı tüm gelişmelerin yer aldığı içeriklerimize göz atabilirsiniz.

 

İPOTEK KARŞILIĞI SİCİLİ KÖTÜ OLANLARA KREDİ
Bazı bankalara üzerinize kayıtlı bir taşınmazınızı krediye karşılık ipotek ettirerek, 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Sicili bozuk olanların kredi çekerken kullandığı yöntem ipotekli kredidir. Siz de ipotek karşılığı kredi veren bankalar ile kolay kredi alarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca sicili bozuk olan kişilerden istenilen bir diğer şey kefil ve ek gelirdir. Krediye karşılık bir ya da birden fazla kefil bulabilirseniz daha kolay kredi çekebilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere evin üzerine kredi çekmek sayfamıza bakarak ulaşabilirsiniz.

 

MUTLAKA BAKIN: İCRALIK OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR

 

KARA LİSTEDEN NE ZAMAN ÇIKILIR?
Banka kredi notunuzu ise Findeks, Merkez Bankası ile KKB(kredi kayıt bürosu) kayıtlarında kötü çıkmasıyla birlikte bankaların çoğu kredi, kredi kartı, konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi ürünleri reddetmekte, yani başvurular olumsuz kabul edilmektedir. Böyle durumlarda ise kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar üzerinden sizin ekonomik durumunuza bakılarak, maddi gelir toplamına göre kredi kullanılabilmektedir. Ayrıca ipotek göstererek de sicilinizi düzeltmek için kredi kullanabilirsiniz. Bir bankaya kredi başvurusunda bulunarak kredi notunuzu öğrenme şansınız vardır. Kredi notunuz kötü olabilir fakat kredi notunun düşük olmasıyla Merkez Bankası kara listesine girmek farklıdır. Kara listeye girmiş olan kişiler genelde 5 yıl kredi ve kredi kartı kullanamazlar ve kredisi bozuk olan kişilere kredi sicili kötü olana kredi veren bankalar kredi verebilmektedir. Kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar, kredi başvurunuzu olumlu sonuçlandırma seviyenizi artıracak bir yöntem ise kredi başvurusu sırasında ipotek göstermektir. İpotek göstererek kolaylıkla kredi kullanabilir ve sicilinizi düzeltebilirsiniz. Hem daha fazla kredi miktarına sahip olabilecek hem de daha uzun vadelerde kredi kullanabileceksiniz. Kredi sicili bozulması durumunda yapılması gereken şeyler, bankalarla aranızı iyi tutup sürekli olarak bankaya girdi çıktı göstermelisiniz.

 

Kredi sicilinin düzelmesi için yapmanız gerekenler

Eğer bankalara ait kredi ve kredi kartı borçlarınız yüzündan siciliniz kötü duruma geldiyse, bu durumdaki kişilerin yapması gereken şeyler bulunmaktadır. Bunları maddeler halinde sıraladık. Sicilinizin düzelmesi için bunları yapabilirsiniz:

 • Birden fazla bankada hesabı bulunmak, sicili olumlu etkileyecek bir faktör değildir. Herhangi bir bankada hesap açarak ufak da olsa birikim yapmaya ve hesapta sürekli para tutmaya çalışın.

 • Faturalarınızı bankanızın internet bankacılığı üzerinden "otomatik ödeme" ile ödeyin.

 • Kira ödemesi gibi ödemelerinizi internet bankacılığından yapın.

 • Bankaların bireysel emeklilik gibi ürünlerini kullanın.

 • Altın hesabı, dolar hesabı gibi hesaplar açarak yatırımlarınızı banka üzerinde değerlendirin.


Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar
Bize gelen sorular arasında da en çok, yasal takipte olanlar kredi alabilir mi? olmaktadır. Buna cevabımız malesef ki olumsuz olacaktır çünkü bankalar bilindiği gibi krediyi verecek kişilere güvenmek isterler. Bundan dolayı eğer kredi ödemesini yapmayarak yasal takibe girmişseniz buradaki tek çıkış noktanız krediyi yeniden yapılandırmak veya, kredi borcunu farklı bir bankaya taşımak olacaktır. Siz de böyle bir durumla karşılaşırsanız bankayla anlaşmaya çalışın ve kredinizi yeniden yapılandırın. Bu sayede yeniden yapılandırma yaptıktan sonra taksit ödemeleri düşürülerek, borçlu kişinin rahat bir şekilde kredi borcunun ödenmesi için yol haritası çıkarılacaktır. Kredi sicili bozuk olan kişiler, öncelikle bankalardan kredi alabilmeleri için diğer bankalarda bulunan borçlarını tek bir bankada toparlamak zorundadır. Bunu da borç kapatma kredisi veren bankalar ile gerçekleştirebilirsiniz. Siz de borç transfer kredi başvurusu yaparak bir kaç bankada olan borçlarınızı tek bir bankada toparlayarak kredilerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu sayede ödeme güçlüğü çektiğiniz krediler için vade sayısını uzatarak aylık ödemenizi düşürebilir ve kredi borçlarınızı daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

 

SİCİLİ BOZUK OLANLARIN YAPMAMASI GEREKENLER

Sicili bozuk olan kişilerin yapması gereken şeylerin yanı sıra, pek çok yapmaması gereken şeyler de bulunmaktadır. Sicilinizin daha kötü bir duruma girmemesi adına aşağıdaki maddeleri kesinlikle yapmayın:

 • Sık sık kredi başvurusu yada kredi kartı başvurusu yapmayın. Olumsuz gelen her sonuç sonrasında siciliniz ve kredi notunuz daha da kötü seviyeye gelecektir.

 • Bankaya bulunan borçların ödemesini gününde yapın. Günü geçen borçlar sonrasında kredi notunuz en kötü seviyeye gerilecektir.

 • Bankalarda bulunan hesaplarınızı kapatmayın. Bir çok kişi sicilin düzelmesi için bu yönteme başvuruyor ancak bu yöntem sicilin daha da kötü bir seviyeye getirmektedir.

 

Kötü Sicili Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kötü olan sicilinize kredi verilmesi için bankalar bazı şeyleri yerine getirmenizi isteyebilir. Bazı bankalar kötü sicile kredi verilmeye yanaşmasa da, bazı durumlarda bu söz konusu olabilmektedir. Bu noktadan da bakılacak olursa, bozuk sicile kredi veren bankalar bir hayli fazladır. Bazı durumlarda yine bankalar da kredi verememektedir, bu sorunla karşılaşmak istemiyorsanız banka sicilinizi temize çıkarak tüm bankalardan kredinizi kullanabilirsiniz. Bazı bankalar, bize gelen bilgilere göre kredi verilmediğini öğrenmekteyiz. Bu kişilerin KKB Findeks puanının iyi olması durumunda yinede kredi verilmiyorsa ya kredi limitleri dolmuştur yada bir gelir belgesi yoktur. Merkez Bankası kara sicil sorgulaması yapıldığı zaman temiz sicile de kredi verilmiyor diye kişilerin bankaları şikayet edildiği de görülmektedir. 2020 yılında kredi almak istiyorsanız yüksek kredi notuna da yine kredi verilmiyorsa, dediğimiz gibi ya kredi limitiniz dolmuştur yada bankaya belgelenebilir bir gelir belgesi sunmuyorsunuzdur.

KKB Findeks kredi notu sorgulaması yapmadan kredi başvurusu yapanlar, "kredi politikalarına uymuyorsunuz ve size kredi veremiyoruz" gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Bankalar kendi bünyesindeki prosedürlere göre kredi verirler ve ona göre hareket ederler. Bu nedenle de kara sicil sorgulama yapmadan kredi başvurusu yapmak mantıklı olmayabilir. Çünkü kredi başvurusunun red gelmesi sonucunda düşük olan kredi notunuz daha da düşebilmektedir. Kredi geçmişi sorunlu olan kişiler, öncelikle Merkez Bankası kara liste sorgulaması yapmalıdır. Daha sonra ise kolay kredi veren bankalar ile kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları karşılaştırabilirsiniz. TBB Kara Liste Sorgulaması yapıldığı zaman kişinin tüm verilerine ulaşılabilmektedir. Kara liste sorgulaması e-devlet üzerinden yapılamaz ancak kara liste sorgulaması için sms ve internet üzerinden yapılabilmektedir.

 

Ziraat Bankası Destek Kredisi

Sicili bozuk olan kişilerin borçlarını yeniden yapılandırabilmeleri adına devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası, borç transfer kredisi adı altında ihtiyaç kredisi vermektedir. Siz de diğer bankalara olan borçlarınızı Ziraat Bankası'nda yeniden yapılandırarak uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle kredi ödemenizi kolaylıkla yapabilir ve sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bu kredi henüz avukatlık ve icralık olmayan, takibe düşleyen kişilere verilmektedir. Özellikle Korona virüs salgını karşısında alınan önlemler kapsamında Ziraat Bankası ve diğer bankalar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi vermeye başladı. 6 ay ödemesiz dönemli, 10 Bin TL'ye kadar destek kredisini kullanmak istiyorsanız siz de Ziraat Bankası'nın internet bankacılığından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Destek kredisi başvurusu sayfasından diğer detaylara da ulaşabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Destek Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)

Efektif Yıllık
Faiz Oranı

10.000 36 ay 6 ay 376 TL

8,1326

7.500 36 ay 6 ay 282 TL

8,1326

5.000 36 ay 6 ay 188 TL

8,1326

3.000 36 ay 6 ay 113 TL

8,1326

 

Aktif Bank Sicili Bozuk Olanlara Kredi (N Kolay Kredi)

2020 yılında kolay kredi veren bankalar arasında yer alan Aktif Bank, N Kolay Kredi uygulaması ile anında onaylanan kredi vermektedir. Siz de siciliniz bozuk olduğundan dolayı kredi alamıyorsanız nkolaykredi.com.tr adresine giriş yaparak hemen kredi başvurusu yapabilir, 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla belgesiz, kefilsiz kredinizi alabilirsiniz. Aktif Bank internetten kredi veren bankalar arasında yer alıyor, Türkiye'de şubesiz olarak hizmet veren Aktif Bank'a kredi başvurusu yapmak istiyorsanız n kolay kredi sitesine girebilir veya tüm PTT şubelerinden başvurunuzu hemen iletebilirsiniz. N Kolay Kredi'de ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,89 olarak gözükmektedir. 10.000 TL - 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık taksiti ise 306,65 TL'dir. N Kolay Kredi'ye başvuru yaptıktan sonra kredinin onaylanması durumunda N Kolay Kredi yetkilileri krediyi kullandırmak için adresinizde sizi ziyaret edecektir. Kredi onaylandıktan sonra kredinizi tüm ATM'lerden nakit çekim ücreti karşılığında çekebilirsiniz. Ayrıca tüm PTT'lerden paranızı hiçbir ek ücret ödemeden nakit olarak alabilirsiniz.

 

Burgan Bank Kişiye Özel Kredi

Türkiye'de uzun yıllardan beridir hizmet veren Burgan Bank, sicili kötü olanlara belgesiz ve kefilsiz anında onaylanan Dijital Kredi vermektedir. Siz de Burgan Bank internet şubesine giriş yaparak 60 aya varan vadelerle, kefilsiz kredi başvurusu yapabilir ve hemen online kredinizi alabilirsiniz. Burgan Bank'ta uygun taksit ile ihtiyaç kredisi başvurusunu hemen gerçekleştirebilirsiniz. Tatil, evlilik, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçlara özel olarak Burgan Bank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak için hemen burgan.com.tr adresinden başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Burgan Bank müşterisiyseniz "Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi" paketini kullanarak, size özel kredi faiz oranı indiriminden de yararlanmanız mümkündür. Bu sayfayı güncellediğimiz 15 Ağustos 2020 tarihinde Burgan Bank'ta ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,99 olarak gözükmekteydi.

 

Odeabank İhtiyaç Kredisi Nakit Hazır

60 aya varan ve uygun faiz oranlarıyla banka sicili kötü olan kişilere krediyi Odeabank da vermektedir. Eğer sizin de siciliniz kötü durumdaysa, büyük ve köklü bankalara başvuru yapmak yerine henüz yeni ve müşteri kitlesi belli olan bankalara giderek daha kolay şartlarda kredi çekebilirsiniz. Odeabank müşterisi olanlara "Nakit Hazır Kredi Paketi" ile hiçbir belge ve şart olmaksızın 60 aya varan vadelerle 10.000 TL'ye kadar kredi çıkıyor. Odeabank şubesi bulunmayan yerlerde kredi ödemeleri Akbank ATM'lerinden veya PTT şubelerinden yapılabiliyor. 15 Ağustos 2020 tarihinde Odeabank sitesinde yaptığımız hesaplama örneklerini aşağıda ekledik. Bu tarihte Odeabank'ta ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,49 olarak gözükmekteydi. 10 Bin TL - 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık taksiti 273 TL, toplam geri ödemesi ise 273 TL olarak hesaplanmıştır.SİCİLİ BOZUK OLANLAR KREDİ KARTI ALABİLİR Mİ?
Sicilin kötü olması durumu, tüm bankalarda aynı derecede incelenmektedir. Sicilin bozuk olması kredi çekmeye engel bir durum değildir ancak kredi kartı almaya engel bir durum ortaya koyar. Bankalara ipotek, kefil göstererek veya farklı alternatifler kullanılarak kredi çekilebilir ancak bankalar kişilerin sicili bozuksa, kredi notu kötüyse kolay kolay kredi kartı vermezler. Ancak çok düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunursanız muhtemelen karta onay gelir ve ödemeleriniz düzenli yaparak limitinizi zamanla arttırabilirsiniz. Kara listedekilere af yasası çıktıktan sonra ise, bankalar kara listeye girenlere özel olarak kredi veren bankalar olmuşlardır. Bu bankaları açıklamak gerekirse; Akbank, İNG Bank, Denizbank, TEB, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, İCBC, Odeabank'tır. 
Bu sıraladığımız bankalar da sicili kötü olana kredi veren bankalardır. Ayrıca icralık olan kişiler kredi çekebilir mi diye soran kişiler de bu bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi çekebilirler. Diğer yandan bu bankalar hangi şartları öne sürerek bozuk sicile kredi vermektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler anında kredi çekebilir ve acil nakit ihtiyaçlarını giderebilirler. Hatta bazı durumlarda banka şubesine gitmeden de ön onay almak adına internet üzerinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

 

En kolay kredi kartı veren bankalar

Anında kredi kartı veren bankalar

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kredi notu nasıl yükseltilir?

 

SİCİLİ BOZUK OLANLAR KARA LİSTEDEN NASIL ÇIKAR?
Çoğu kişiler de, Merkez Bankası kara liste sildirme nasıl yapılır diye sorular yöneltmektedir. Ancak 5 yıl geçmeden kara listeden çıkamazsınız ve kayıtlarını sildiremezsiniz. Kara listeden nasıl çıkılır diye arama yapanlara bunu net şekilde söyleyebiliriz. Ancak bu durum yinede kredi çekmenize engel olmamaktadır ve kara listede olana kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz. Siz kara listede olsanız da yine de kredi veren bankalar yukarıda sıralanmıştır. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 100 bin TL'ye kadar kredi veren bankalara kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Bu bankaları inceleyerek hemen kredi başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

İnternet üzerinden kredi başvurunuzu yapmak için, bankaların sunmuş olduğu kampanyaları inceleyin. Kredi ve türü kullanım borçlarınızı kapattıktan sonra, bankanız üzerine maaş hesabınızın düzenli yatırılmasını sağlamalı ve her ay düzenli ödediğiniz faturalarınızı banka üzerinden otomatik fatura talimatı vererek yatırmalısınız. Buradaki en belirgin amaç bankada hareketlilik göstererek notunuza olumlu etki yaratmaktır. Bankadaki işlemlerinizi ne kadar hareketli tutarsanız, o kadar notunuzu yükseltmiş olursunuz. Vadeli hesaplar da kredi notuna çok büyük etki etmektedir. Kredi ve kredi kartı borcu gibi ödemelerinizi düzenli olarak günü geçmeden yatırmalısınız. Kredi notunuzu iyi bir seviyeye getirmek için bankayla görüşerek düşük miktarlı ve maksimum 12 ay(1 yıl) vadeli bir kredi kullanmalı, ve 3-4 ay düzenli ödedikten sonra krediyi tamamen kapatmalısınız. Yapacağınız bu çalışmalar kredi notunuzu tavana çıkarmak için olumlu etkiler yaratacaktır. Sicili kötü olanlara kredi veren bankalar, Türkiye'de yaşanılan maddi zorlukların kısa yada orta vadede bir çözüm yoludur. Bu krediyle, borçları kapatabilme ve nakit ihtiyaçlarını karşılama adına kullanabilirsiniz. Yani bu krediler adeta bir çıkış kapısı niteliğindedir. Bu noktada siz de Odeabank, Enpara, Fibabanka gibi bankalardan kredinizi kullanabilirsiniz.

 

İlgili: Kredi notu düşüklere kredi


SENETLE PARA VEREN YERLER
Kredi notu düşük olanlar veya sicili bozuk olan kişiler senet karşılığında nakit para arayışına girebilir. Ancak bu işi tefeciler yaptığından dolayı ülkemizde tefecilik suç kabul edildiğinden bu işin ağır yaptırımları olabilir. Ancak farklı yollar gözeterek yasal olarak senetle para almak da mümkündür. Siz de  senetle para veren yerler  sayfasına göz atabilir ve farklı alternatifler öğrenebilirsiniz. Senetle para almak ve bu konunun araştırması son zamanlarda büyük bir ivme yakaladı. Bu sayfadan da uyaralım "senetle para almak ve vermek suçtur". Senetle kredi almak istiyorsanız şimdiden bu yoldan vazgeçmenizi öneriyoruz ki zaten bu işin ağır cezaları da bulunmaktadır.

 

FATURALI HATLARA KREDİ NASIL ALINIR?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarınızı krediye çevirmek istiyorsanız bilindik bu yöntemi kullanarak hemen faturalı hat üzerine kredi çıkartabilirsiniz. Sicili bozuk olan kişiler, alternatif kredi ve para bulma yollarını araştırmaktadır. Biz de senetle para önerisinin yanı sıra, faturalı hatta kredi seçeneğini de sizlere sunuyoruz fakat 2020 yılında çıkan bir yasa ile fatura üzerine "kredili" hat alan kişiler, telefon satışını kredi bitene kadar yapamıyorlar. Yasaları ve şartları inceleyerek siz de faturalı hatta kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Bankalar arasında özellikle sicili bozuk olana kredi veren bankaları tek tek inceleyecek olursak da bu sıralamayı sizlere yapabiliriz. Devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası'nda icralık olan kişilere özel olarak kredi imkanı sunulmaktadır. Diğer yandan kara listede olan çiftçilerimize de Ziraat Bankası kredi vermektedir. Kefil yada teminat karşılığında bu kredi avantajını sunan banka, Sicili bozuk olanlara kredi verilir şeklinde reklamlarını da yayınlamıştır. Kredi çekemiyorum yada bankalardan kredi alamıyorum diyen kişiler ilk olarak bir kredi sorgulaması yapmanız gerekir. Çünkü bazı bankalar da kredi notu oldukça kötü ve düşük olanda kişiler de kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunun için de kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar bu şartları aramaktadır; Kişinin, belgelenebilir bir düzenli geliri olması, en fazla 100 bin TL çekilebilir, gerek görüldüğü durumlarda kefil gösterilmesi, banka isterse teminat gösterilmeli olarak sıralanabilir.
Ayrıca devletimizin bazı zamanlarda sunduğu kredi sicil affı kampanyalarını takip edip, kredi sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bankalardan kredi çekmek isteyen ve, sicili bozuk olana kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunu birebir yüzyüze şubeye gidip yapmalılar. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanmakta ve bu da kredi notunuzun olumsuz etkilenmesine aracılık etmektedir. Bankaya giderek kredi sicilinizin bozuk olduğunu, krediye ihtiyaç duyduğunuzu ve ne yapabileceğinizi sorun. İpotekleriniz varsa bankaya sunabilir ve kredi başvurunuzun olumlu olup olmayacağını anında öğrenebilirisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

19 yorum yapılmış

Uğur Söner
Uğur Söner

Son zamanlarda özellikle korona virüs sürecinde sicilin bozuk olmasıyla beraber Ziraat Bankası destek kredisinden bir çok kişi yararlandı...

2020-09-05 20:33:26 -
Yasemin Verici
Yasemin Verici

Burgan Bank sicili bozuk kredi başvurusu yaptım çok teşekkür ediyorum 5 bin tl onaylandı faizleri de çok uygun öneriyorum.

2020-08-15 11:16:29 -
Yaşar Uğurlu
Yaşar Uğurlu

Sicilim bozuk ve hiçbir banka kredi vermiyordu bu içerikteki faturalı hatta kredi ile kredi çektim, para lazım olanlar bu yolu deneyebilir. Çok teşekkür ediyorum kredibankalar.com :)

2020-07-23 19:59:24 -
Hasan Uğurlu
Hasan Uğurlu

5.000 tl kredi çekmek istiyorum sicilim bozuk ama borç verecek kişileri değerledirebilirim.

2020-07-13 19:13:01 -
Aydın Tatar
Aydın Tatar

sicilim bozuk kredi çekmek istiyorum

2020-06-29 19:07:12 -
Yasemin
Yasemin

Adım Yasemin, fotoğrafçı ve haber gazeteciyim. Benim kendi fotoğraf stüdyomda işim ve ayrıca düğün aksesuarları dükkanlarım var. Güvenilir finansal kredi hizmetleri için onlarla iletişim kurun. Kişisel kredi, işletme kredisi ve konut kredisi için birçok ülkede ve birçok ülkede birçok işletmeye yardımcı oldular.

2020-01-08 16:41:19 -
Kaan Haliloğlu
Kaan Haliloğlu

Bir miktar param var gerçekten ihtiyacı olan geri ödemesini düzgün yapabilecekler

2019-12-28 15:27:36 -
Ergun
Ergun

Mrb benim ihtiyacım var kara listeye gırdım kredi alamıyorum dev. Memuruyum duzenlı odeme yaparım Ergun donus yaparsanız sevınırım

2020-07-13 19:13:31
Adnan
Adnan

Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi nde çalışıyorum.

2020-06-26 05:55:28
osman07
osman07

bana acil para lazım konuşalım isterseni

2020-01-08 16:44:01
Mesut Bahadir
Mesut Bahadir

Merhabalar iletisime gecebilirmiyiz

2019-12-29 23:58:56
AYŞE
AYŞE

abiler, ablalar bu senetle kredi konuları aldı başını gitti, zaten sitede de belirtiliyor açık açık bu iş yasal değil, bulaşmayın diyorlar. Dikkat etmek lazım, adamlar ayakta s... adamı.

2019-06-25 23:09:33 -
Ferdi arkaç
Ferdi arkaç

Hiç bir şekilde kredi alamıyorum yardımcı olurmusunuz acaba acil olarak 35000 liraya ihtiyacım var ve bu parayı acil olarak bulmak zorundayım yani yardımcı olabilirmisiniz acaba

2019-06-25 23:16:08 -
mustafa
mustafa

tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur.

2019-03-25 12:26:10 -
fatih
fatih

acil nakit paraya ihtiyacım var 20000 lira ihtiyacım olan rakam 1000 lira geri öderim her ay

2019-09-10 13:52:40
Mehmet Alpaslan
Mehmet Alpaslan

20 bin lira kredi almak istiyorum.

2019-03-24 20:47:58 -
Emine yetgin
Emine yetgin

500 lira acil krediye ihtiyacim var

2019-03-24 13:34:23 -
ali rıza taşoğlu
ali rıza taşoğlu

Sicili bozuklara kredi çıkartılır. / Mart 2019

2019-03-16 19:07:35 -
Ali osman kütük
Ali osman kütük

Acil olarak 27 bin krediye ihtiyacım var maaş aldığım banka 1.5 ay daha beklememi söyledi çekebilmem için kredi kartı borcu (1200tl) haricinde borcum yok 7 aydır aynı iş yerinde çalışıyorum 3 yıldır da düzenli olaral sigortam yatıyor aylık maaşım 3 binin biraz üzerinde değişiyor. 97 model clio aracım var ipotek koydurabilirim.

2019-05-15 05:25:18
Nuri Tekin
Nuri Tekin

Sicilim 2010 yılında bozuldu, bana kredi çıkar mı?

2019-03-15 14:13:32 -
Ahmet YILDIZ
Ahmet YILDIZ

borc kapatma krredisi almak ıstiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla

2019-02-16 21:27:45 -
halil ibrahim
halil ibrahim

bu blogun doğruluk payı nedir

2019-01-25 22:33:00 -
Bircan analay
Bircan analay

lütfen bana yardım edin acil nakit paraya ihtiyacım var 20000 lira ihtiyacım olan rakam 1000 lira geri öderim her ay

2019-01-21 15:42:07 -
Adnan koç
Adnan koç

15000liraya ihtiyacım var banka borcumu kapatıp sadece otomatik talimat verip tek bir bankaya ödeme yapiym istiyorum yardımcı olunursa sevinirm

2019-01-10 02:03:44 -
fikrierdemir
fikrierdemir

slm

2018-11-09 10:15:30 -