Ücretsiz Yazar Kasa Pos Veren Bankalar

İşyerlerinde kullanılan yeni nesil yazar kasa poslar oldukça pahalı. Peki ücretsiz yazarkasa pos veren bankalar 2018 yılında hangileridir?

Ücretsiz Yazar Kasa Pos Veren Bankalar

  Satış yapan işyerlerinde taksit ve kredi kartı kullanımı artık zorunlu hale gelmiştir. Ücretsiz yazar kasa pos veren bankalar ise bir çok esnaf tarafından araştırılmaktadır. Mevduat yada bir çok katılım bankası işyerlerine özel olarak ücretsiz pos cihazı veriyorlar. Sizler için bankaların yeni nesil pos ciahzı kampanyalarını inceledik. İlk olarak yasal zorunluluk hakkında ön bilgilendirme yapalım.


Yazar Kasa Pos Cihazı Kullanmak Zorunda Olanlar

Bilindiği gibi eski yıllarda işyerlerinde eski tip yazar kasalar bulunmaktaydı. İşyeri sahibi ve yetkilileri bu cihazlarla fiş keserlerdi. Artık yeni nesil yazar kasa&pos cihazları piyasaya yayıldı. Bu cihazlar ile satış süreçleri hızlanırken, ayrıca müşterilerin kredi kartı ve vadesiz mevduat kartlarını kullanma avantajı da geldi. 2016 yılından itibaren yeni vergi mükellefi olan kişiler, bu cihazlardan kullanma zorunluluğu da getirildi. 3100 sayılı kanun, 426 ve 426 sayılı tebliğnamelere göre, işyerlerinde bu cihaz kullanılması yasal olarak bir zorunluluktur.

Yeni Nesil Yazar Kasa Nasıl Alınır?

İşyeri sahibi olan kişiler, maliyeden bu cihazı almak için izin belgesi alırlar.
Yeni nesil pos alınmak istenen bankaya başvuru yapılır.
Pos cihazı alındıktan sonra 90 gün içerisinde kayıt işlemlerinin gerçekleşmesi gerekmektedir. Pos cihazını aldıktan sonra ise bankanın şubesine giderek, banka uygulaması cihaza yüklenir. Şimdi de ücretsiz pos veren bankalara değinelim.

Vakıfbank Ücretsiz Pos Cihazı

Vakıfbank üye işyerlerine pos cihazı vermektedir. İlgili banka her işyeri için farklı paketlerde pos cihazı sunmaktadır. Bunlar ise; Masaüstü sabit pos, İp/Adsl oıs cihazı (wifi), Mobil pos, Yazarkasa pos, Tarım pos. Vakıfbank, kredi kartı tek çekim ve taksit olarak kampanya paketini de müşteriye sunar. Bu paketler ise esnafın aylık cirosuna göre belirlenir. Paket ücretleri ise 25 TL ile 100 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Garanti Bankası Yazar Kasa Pos Cihazı

Garanti Bankası da üye işyerlerine pos veren bankalardan birisidir. Masaüstü pos cihazı, Sanal Pos, Temassız Pos, ve bir çok farklı özellikle cihazları Garanti Bankası'ndan temin edebilirsiniz. 444 0 339 numaralı Garanti POS destek hattını arayarak cihaz ve kampanyalar ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz Garanti yazar kasa pos başvurusu için 
tıklayın.

TEB Yazar Kasa Pos

Sabit ücretli, ortak pos, sanal pos, Pos plus+, yazarkasa pos, Dcc Pos, Bonus Pos adı altında pos paketleri sunulmaktadır. Bankanın yeni nesil yazar kasa pos cihazları ve ücretleri ise aşağıdaki şekildedir;

 
  • Vera 1.100 TL +KDV
  • Profilo 700 USD +KDV
  • Arçelik&Beko 830 USD +KDV
  • Hugin 830 USD +KDV
  • Ingenico 1659 TL +KDV (Tüm kdv'ler %8 olarak yansıtılacaktır.
     
Aylık en az 1500 TL cirosu olan işyerleri için TEB Business kartla 36 ay sürede her ay 4 bin yada, 24 ay sürede her ay 6 bin TL kullanım taahhütü veren kişilere ücretsiz yazar kasa pos cihazı verilmektedir. Bu ilgili bankaların şartlarını tamamlarsanız sizde işyerinize, ücretsiz yazar kasa pos veren bankalar aracılığıyla pos cihazınızı alabilirsiniz.

Yorum yap: