Halkbank Bireysel Emeklilik İptali
sponsorlu reklamlar

Halkbank Bireysel Emeklilik İptali

Halkbank bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır diye merak ediyor ve bireysel emeklilikten ayrılmak istiyorsanız bu sayfamıza bakınız.

Halkbank Bireysel Emeklilik İptali
sponsorlu reklamlar

Bireysel Emeklilik Sistemi, rahat bir emeklilik dönemi için bireylerin çalışma yaşamları süresince birikim yapması esasına dayanan, Sosyal Güvenlik Sisteminin tamamlayıcısı olarak emeklilik gelirine ek bir gelir sağlayan özel emeklilik sistemidir. BES, birikimlerin toplanması, değerlendirilmesi ve kişiye toplu para ya da maaş ödenmesi esasına dayanmaktadır. Her ne kadar %25 devlet katkısı ile cazip birikim fırsatları sağlayan bir sistem olsa da, çeşitli sebeplerden Bireysel Emeklilik Sistemi iptal etmek isteyebilirsiniz. Siz de Halkbank bireysel emeklilik sisteminden ayrılarak paralarınızı iade almak istiyorsanız, aşağıda yer alan bilgileri kontrol edebilirsiniz.

 

Halkbank Bireysel Emeklilik İptali

Bireysel emeklilik hesabınıza yaptığınız katkı payı ödemeleriniz sizin seçtiğiniz emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilebilir. 10 yıl boyunca sistemde kalmanız ve 56 yaşını doldurmanız halinde emekliliğe hak kazanırsınız. Emeklilik hakkını elde ettiğinizde emeklilik hesabınızda ki birikimlerinizi toplu olarak ya da belirli bir program çerçevesinde alabileceğiniz gibi yaptıracağınız yıllık gelir sigortası ile ömür boyu veya belirli süreler için düzenli emekli maaşı alabilirsiniz. Ayrıca 01.01.2017 tarihinden itibaren Otomatik Katılım Sistemi adı altında Maaş ödemesini Halk Bankasından alan ve 45 yaşını doldurmamış  tüm kamu ve özel sektör çalışanları otomatik olarak işverenleri aracılığıyla zorunlu olarak sisteme dahil edilmektedir. Halk Bankası Bireysel Emeklilik Sisteminde  1 Ocak 2013’ten itibaren başka hiçbir yatırım aracında olmayan devlet katkısı uygulaması başlamıştır.. Sisteme yatıracağınız her katkı payı tutarının %25 ‘i kadar ek bir tutar sözleşmenize bağlı devlet katkısı hesabınızda biriktirilmektedir.

 

TÜM BANKALAR: Bireysel Emeklilik İptali 2020

 

Halk Emekilik ile Bireysel Emeklilik Sistemine zorunlu ya da kendi isteğiniz ile dahil olduysanız, sözleşme imzaladıysanız ve size bildirim yapıldıysa 3 farklı şekilde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Sisteme dahil olduğunuz ilk 2 ay içerisinde cayma hakkınızı kullanırsanız hesabınızdan yapılan ödeme kesintiye uğramadan tarafınıza iade edilmektedir.

1-Telefon ile Bireysel Emeklilik İptali: Halkemekilik cayma işlemleri için 0850 800 44 00 numarası ile sesli yanıt sistemini kullanabilirsiniz. TC kimlik numaranız üzerinden yönlendirmeler ile cayma talebini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra 444 44 00 Halkemeklilik müşteri hizmetlerini arayarak da iptal işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

2-Sms ile Bireysel Emeklilik İptali: Ayrılma boşluk TC  Kimlik Numarası yazarak  (ÖRN; ayrılma 111111111111) 2560 a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Hemen ardından tarafınıza cayma hakkınızı kullanma ve 1 yıl içerisinde dahil olamayacağınız gibi bilgilerin yer aldığı bir sms gelecektir. Bireysel Emeklilik İptal işlemine devam etmek istiyorsanız size gelen mesaja EVET yazarak yanıtlamanız yeterli olacaktır. Son olarak işlem başarılı mesajı gelecektir. Böylelikle sistemden çıkışınızı sağlayan işlemler başlamış olacaktır.

3- internet /Mobil şube ile Bireysel Emeklilik İptali: internet sitesi üzerinden online işlemler –bireysel giriş kısmına tıklayarak TC Kimlik No ve telefon numarası ile giriş yapılmalıdır. İşlemler menüsü içinde  ilgili kısım bulunarak cayma talebinde bulunabilir ve BES’ ten ayrılma işlemi tamamlanmış olur. Ayrıca Mobil Şube uygulaması indirilerek giriş yaptıktan sonra ilgili bölümden cayma hakkı kullanılabilir.

 

Halkbank bireysel emeklilik iptali artık çok kolay. En yakın şubeye giderek, kısa sms ile ve internet/mobil şube ile Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi İptali gerçekleştirebilir, Halkbank şubelerinden paranızı iade alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: