Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma

Siz de Akbank sim kart bloke kaldırma işleminden yararlanmak istiyorsanız, bu sayfamızda yer alan verileri kontrol etmelisiniz. İnternet bankacılığının gelişmesiyle birlikte artık bir çok işlemi şubeye gitmeden hallediliyor.

Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma

 Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte hayatıma giren akıllı telefonlar insanların işlerini kolaylaştırmakta fayda sağlamaktadır. Akbank sim kart blokesi kaldırma işlemini tamamlamak istiyorsanız, aşağıda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Bu sağladığı kolaylıklardan biriside bankacılık işlemlerinizi akıllı telefonlardan halledebilmektir. Bu işlemleri akıllı cihazladan yaparken bankaya gitmenize gerek kalmadan bulunduğunuz yerden halledebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bankalar simkart bloke hatası verebilir. Sim kart çıkartılık takıldığında veya simkart değişikliği yaptığınız zamanlarda banka güvenlik amacıyla sim kartınıza bloke koyabilir. Bu sağlanan kolaylıkla birlikte SMS onay sistemi sıkıntısı gelse de şubeye gitme derdinden ve birçok uğraştan kurtardığı için avantaj denilebilir. Sim kartınızı 4.5G ye uyumlu hale getirdiğinizde veya hattınızı çıkartmak zorunda kaldığınızda bankalar sms onay sistemine bloke getirip müşterilerin güvenliğii sağlamak amacıyla çalışmaktadırlar.

AKBANK SİM KART BLOKE KALDIRMA

Akbank müşterileri telefon operatörlerinin sunuduğu avantajlı kampanyalar neticesinde hatlarını farklı bir operatöre taşıyabilirler veya herhangi bir nedenden dolayı yeni telefon numarası alabilirler. Bu durumda internet bankacılığı ve Akbank direkt mobil bankacılık kullanımları kapatılacak yani Akbank Sim kart Bloke olacaktır. Böyle bir durumda karşılaştığınızda aşağıdaki adımları izleyerek Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapılır. Akbank bloke kaldırma işlemi için tercih edilecek ilk yöntem çağrı merkezini aramaktır. Bunun için Akbank Müşteri Hizmetleri 444 2 525 veya 0850 222 25 25 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile simkart blokesi kaldırabilir. Bu işlemde müşteri temsilcisi güvenlik adımı uygulayacaktır, bunun için TC. Kimlik numarası , anne kızlık soyadının bazı harflerini doğum tarihi doğum yeri gibi güvenlik amaçlı sorular soracaktır. Bu nedenle görüşmeyi şahsen yapmanız daha uygun olacaktır. Bu yöntem bloke kalırmanız için en hızlı yoldur. Bir diğer yöntem ise banka ATM'leridir. bunun için banka kartınızla ATM'ye girişi yaptıktan sonra işlemler menüsü altında mobil şube işlemlerinden simkart aktifleştirme yaparak blokeyi kaldırabilirsiniz. Akbank simkart bloke kaldırma işlemlerinden bir diğeride banka şubeleridir. Bunun için size en yakın Akbank şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımı ile simkart blokesi kaldırılır. Bu diğer yöntemlerden daha zahmetli olacaktır.

Kredibankalar.com

Yazar: Kredibankalar.com

Bankacılık, finans, sağlık ve teknoloji alanında yaklaşık olarak 10 yıllık bilgi birikim ve tecrübelerimizle güncel ve insanlara fayda sağlayacak içerikler üreterek Kredibankalar.com sitemizde yayımlıyoruz. Finans ve sağlık araştırmalarma ve bilgi makalelerinin yanı sıra, otomotiv, sosyal medya ve birçok farklı kategoride de içerikler üretiyoruz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, aklınıza takılan soruların yanıtlanması için aşağıda bulunan yorum kutusuna yazabilirsiniz.

Yorum Yap:

Yorumlar

4 yorum yapılmış

Muhammet Ali Güngör

müşteri temsilcisinden halledilemeyen bir problem ya atm ya da direkt bankaya gitmek gerekiyor.

2020-10-15 18:55:03 -
cenan müldür

Benim bulunduğum ilde ne atm ne de banka var en yakın il 80 km. Bu işlemi müşteri hizmetlerinin bünyesinde halledilmesi lazım aksi durumda mağduriyet oluşuyor

2019-09-19 15:51:51 -
ahmet tıraş

bulundugum yerde ne atm var nede sube en yakını 110 km uzakta sım kart bloke neden musterı hızmetlerı ıle yapılmıyor boyle magdur oluyoruz bılgınıze.

2019-01-30 11:57:31 -
Gürhan Yanık

ben yurt dışında olduğum için sim kartti blokajı kaldiramiyorum

2019-01-20 14:51:04 -