Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenerek, sim blokesi kaldırabilir ve mobil bankacılığı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank sim kart sim kart bloke kaldırma yöntemleri sayesinde olukça pratik ve zahmetsiz bir şekilde halledilebilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran Denizbank mobil uygulamasına giriş yapılamadığını düşünürsek bloke kaldırma işlemini yapmak gerekli ve kolay bir işlem olmaktadır. Sim kart bloke uygulaması banka ve telefon operatörlerinin ortak çalışması sonucu güvenlik amacıyla uygulanmaktadır. Bu uygulamaya ne kadar sim kart bloke denilse de asıl olay sim kart değişiminden sonra mobil bankacılık uygulamasına girilememesi olayıdır. Bunun nedeni ise değişiklik yaptıktan sonra mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılmak istendiğinde telefona gelen tek kullanımlık şifrenin engellenerek iletilmemesi ve bu engelin kişi tarafından onay verilene kadar geçici süreliğine dondurulmasıdır. Bu onay verme denildiğinde aklınıza uzun ve yorucu bir süreç gelmesin.

 

Denizbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Hattınızı değiştirmenizden dolayı bir güvenlik önlemi olarak uygulanan sim blokesi, tüm bankalarda yapılmaktadır. Sim kart değişikliği veya operatör taşımasından dolayı Denizbank internet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yapamıyorsanız, bu durumda aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

 

1. Müşteri hizmetlerinden sim bloke kaldırma

7/24 hizmet veren Denizbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 800'ü arayarak karşınıza çıkan sesli komut sistemine "sim kart bloke kaldırma" diyerek ilgili menüye aktarılabilir, müşteri temsilcisiyle görüşerek siminize uygulanan blokeyi anında kaldırabilirsiniz.

 

2. Denizbank ATM'den sim bloke kaldırma

Denizbank ATM'sine kartınızla giriş yaptıktan sonra "Diğer İşlemler" menüsünden "Sim Kart Bloke Kaldırma" menüsüne gelerek telefon numaranızı ve yeni operatörünüzü seçerek hattınızdaki blokeyi ATM aracılığıyla kaldırabilirsiniz.

 

3. Denizbank İnternet Bankacılığından Sim Bloke Kaldırma

Bir diğer bloke kaldırma yöntemi ise Denizbank internet bankacılığıdır.

https://www.denizbank.com/ sitesinden "Giriş" butonuna basarak internet bankacılığı sayfasına gidin.

"Şifremi Unuttum" butonuna tıklayarak bilgileri doldurun ve devam edin.

Şifrenizi yenileyin.


Operatörlerin sunduğu çeşitli avantajlı kampanyalar nedeniyle hat taşıma işlemi günümüzde çoğu vatandaş tarafından yapılmaktadır. Özellikle daha hızlı internet bağlantısı sağlayan 4.5 G sim kart değişimi nedeniyle hemen hemen her vatandaş sim kartını değiştirmek zorunda kalmıştır. Yapılan sim kart değişiminden sonra kullanıcıların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biriside mobil bankacılık uygulamalarına giriş problemi olmaktadır. Karşılaışlan bu problem sim kart bloke olarak adlandırılır ve makalemizde bu problemle karşılaşanlar için Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu noktada sim kart değiştirdim mobil deniz uygulamasına giremiyorum diyenler için bankanın sunduğu birkaç pratik yolla problemin çözümü sağlanmaktadır. Burada sunulan sim kart bloke kaldırma yöntemleri aşağıdaki şekildedir. Sim kart değişiminden sonra tek kullanımlık şifre gelmiyorsa tercih edilebilecek ilk yöntem en yakın denizbank ATM'sinden vereceğiniz onay ile tek kullanımlık şifre tekrardan yenisimkartınıza iletilmeye başlanacaktır Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi tamamlanmış olacaktır.Tercih edielbielecek bir diğer yöntem ise denizbank'ın size en yakın şubesine şahsen başvurarak simkart değişikliği bildirimi dilekçesi doldurarak tekrardan tek kullanımlık şifre mesajı alınmaya başlanır.

 

Diğer sim bloke kaldırma sayfaları:

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma

Akbank sim kart bloke kaldırma

İş Bankası sim kart bloke kaldırma

Yorum Yap: