Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma

İnternet şubesine girmek istediğinizde sim kart değişikliği nedeniyle internet bankacılığı girişiniz engellenmiştir uyarısını alıyorsanız bilin ki sim blokesine uğramışsınız. Aşağıda yazımızda Halkbank Sim Kart Blokesi nasıl kaldırılır göz atalım.

Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma

 

 

Sim kart değiştirildiğinde bankalar otomatik olarak internet bankacılığını bloke etmektedir. Halkbank sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır diye merak eden kişiler, bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak kart blokesini kaldırarak internet bankacılığına erişimi hemen açtırabilir. Bankacılık online işlemler mobil onay kodu veya Kredi kartı şifresi kısa mesaj olarak cep telefonuma gelmiyor veya sim kartınız bloke edilmiştir gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız muhtemelen cep telefonunuzun 4.5 G uyumlu olması için sim kart değişikliği yaptınız veya başka bir gsm operatörüne geçiş yaptınız yani hattınızı taşıdınız.HALKBANK SİM BLOKE KALDIRMA

Bu konuda istenmeyen durum ise sizden habersiz bir şekilde birilerinin sizin cep telefonu numaranızı başka bir sim karta kopyalamak suretiyle sizin banka hesaplarınıza ulaşmaya çalışıyor olabilir. Sim kartınızın bloke olmasının da temel sebebi bu tür olayların önüne geçebilmek adına Bilişim Teknolojileri Kurumu (BTK) her ne gerekçe ile olursa olsun sim kart değişikliği yapıldığında bankalara sim kart değişikliği yapıldığına dair uyarı göndermekte ve bu bankalar uyarı doğrultusunda sim kartını bankacılık işlemlerini otomatik olarak kısıtlamakta, bloke etmektedir.

ilgili: Halkbank bakiye sorgulama

Bütün bankalar bankacılık işlem güvenliğinizi sağlamak adına sim kartınızı blokeli hale getirdiği için size mobil onay kodu veya size bankacılık şifrelerinizi kısa mesaj olarak göndermeyip internet bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yapmaya çalıştığınızda size sim kart bloke edilmiştir. ''Lütfen sim kart blokenizi kaldırınız '' şeklinde bir uyarı vermektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda hızlıca 0850 222 0 400 numaralı Halkbank müşteri hizmetleri numarasını arayarak Halkbank Sim bloke kaldırma yapmak istiyorum şeklinde talepte bulunabilirsiz. Diğer bir seçenek ise size en yakın Halkbank banka şubesine giderek dilekçe doldurmanız halinde sim kart blokeniz kalkmış olacaktır. Sim kart blokenizi kaldırmanız durumunda internet bankacılığından faydalanabilirsiniz.