Teb Sim Kart Blokesi Kaldırma

Türkiye'de faaliyet gösteren bankaların sim kart bloke kaldırma işlemleri hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Teb sim kart blokesi kaldırma nasıl yapılır haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Teb Sim Kart Blokesi Kaldırma

 Günümüzde internet bankacılığı ve mobil bankacılığı çerçevesinde yapılan güvenlik düzenlemeleri sebebiyle, sim kart değişikliği ve operatör değişikliği durumda, kartınız bloke edilebiliyor. Kart ve operatör değişikliğini bankaya iletmediğiniz takdirde kartınız uzun saatler bloke kalabiliyor. Teb sim kart blokesi kaldırma konusunda paylaştıklarımızı okuyarak, bloke sürenizi kısaltabilirsiniz. Bu sayede elektronik ortamlardan banka işlemlerinizi gerçekleştirebilir, zaman kazanabilirsiniz. 1 nisan 2016 tarihinden itibaren 4.5G teknolojisine geçişle birlikle pek çok vatandaşımızın kartları bloke olarak mağdur oldu. 4.5G’ye uyumlu olmayan telefon ve sim kartları nedeniyle çoğu vatandaşımız operatör ve kart değişikliği yaptı. Lakin, bu durumda kartlar bloke edildi. Yani elektronik ortamlardan banka işlemlerini gerçekleştiremez oldular. Bizler de vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek için Teb sim kart blokesi kaldırma konusuna değindik. Yazımızın devamında sim kart blokesi ile ilgili merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. 


Teb Sim Blokesi Kaldırma
Gelişen teknoloji ile birlikte ülkemiz artık 4.5G hizmetini kullanmaya başladı. 4.5G yüksek hızda mobil internet özelliği için pek çok vatandaşımız, bu teknolojiye uyumlu olsun diye telefon ve operatör değişikliği yapıyor. Lakin, bu değişiklik durumunda banka kartı bloke ederek internet ve mobil bankacılığa girişi engelliyor. Yani kartınız bloke oluyor. Değişikliği bankaya iletmediğiniz takdirde banka internet ve mobil bankacılık için gerekli olan tek kullanımlık şifreleri eski numaraya gönderiyor ve siz sisteme giriş yapamıyorsunuz. Sisteme kolaylıkla giriş yapmak ve mağdur olmamak için teb sim kart kart blokesi kaldırma konusunu araştırdık. 
 
Teb bankası müşterileri bahsettiğimiz gibi bir mağduriyet yaşarsa, aşağıdaki yolları izleyerek sim kart blokelerini kolaylıkla kaldırabilirler. 
 
1. Teb şubeleri
2. Atm’ler
3. Teb Müşteri Hizmetleri: 0850 200 0666
 
Bulunduğunuz lokasyona en yakın Teb şubesine giderek kartınızın bloke olduğunu çalışana iletebilirsiniz. Atm’ye giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak daha kısa sürede bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Teb sim kart blokesi kaldırma, çeşitli yollardan gerçekleştirilebiliyor. Sizler de zaman kaybetmeden bankanız ile iletişime geçerek internet ve mobil bankacılığını kullanamya başlayabilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Cevdet akbaş

Numaramı güncellemek istiyorum

2020-10-20 13:03:26 -