Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Eğer sizin de numaranız bloke olduysa bu sayfa aracılığıyla Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Bankaların almış olduğu güvenlik önlemlerinden birisi de kişilerin cep telefon numaraları ve kayıtlı olduğu operatörlerin kayıt edilmesidir. Numaranın değiştirilmesi veya hattın farklı bir operatöre taşınması durumunda sim kart bloke edilmekte ve internet bankacılığı kullanılamaz hale gelmektedir. Eğer siz de Sim kart değişikliği bloke kaldırma Ziraat Bankası araması yapıyorsanız bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Eğer internet bankacılığına giriş yapmaya çalıştığınızda sim kartınız bloke oldu uyarısı veriyorsa, sim kart bloke kaldırma Ziraat işlemini siz de yapmanız gerekiyor.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma
Sim kart değişikliği sonrasında sim blokesi hatası alıyorsanız bloke kaldırmak için pek çok farklı yöntemi deneyebilir ve blokenizi hemen iptal edebilirsiniz. Bankalar, müşterilerinin güvenilir bir biçimde bankacılık ürünlerini kullanmaları amacıyla sistemlerini üst düzey güvenlik önlemleri ile korumaktadır. Bankada kayıtlı olan cep telefon numaranızı siz de güncel tutarak Ziraat Bankası'nın internet ve mobil bankacılığını kullanmaya devam edebilirsiniz. Aşağıda yer alan farklı yöntemleri kullanarak siz de numaranıza yapılan bloke işlemini kaldırabilirsiniz. İşte sim bloke kaldırma yöntemleri:

  • Ziraat Bankası ATM'lerinden sim blokesi kaldırma
  • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden bloke kaldırma
  • Ziraat Bankası şubelerinden sim bloke kaldırma

 

Ziraat ATM'den bloke kaldırma: Ziraat Bankası ATM'sine banka kartınızla giriş yaparak Diğer İşlemler - Bilgi ve Şifre İşlemleri - Sim blokesi kaldırma adımlarını kullanarak sim kartınıza yapılan bloke işlemini hemen kaldırabilirsiniz.

 

Müşteri hizmetlerinden bloke kaldırma: Sim kart blokenizi Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00'ı arayarak da kaldırabilirsiniz.

 

Banka şubesinden bloke kaldırma: Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla sim kartınıza konulan blokenin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

 

Sim Kart Niye Bloke Edilir?

Bankaların kullanmış olduğu en önemli güvenlik sistemi müşterilerinin cep telefon numaralarıdır. Ziraat Bankası müşterisi olarak sizin de cep telefon numaranız sistemde kaydedilir ve herhangi bir bankacılık işleminde bu cep telefon numaranıza gelen SMS'ler veya bildirimler yardımıyla yapılabilir. Yani Ziraat internet şubesine girmek için her defasında cep telefon numaranıza sms ile şifre gelmekte ve bizim bu şifreyi ilgili ekrana girmemiz istenmektedir. Ayrıca bankalar telefon numaranızı kayıt ederken sistemlerine bu numaranın hangi operatöre, yani Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya diğer operatörün olduğunu kaydederler. Bundan dolayı sim kartınızı farklı bir operatöre örneğin Turkcell'den Vodafone'ye taşıdıysanız Ziraat Bankası sistemlerini kullanmanız geçici olarak engellenir. Sim kartınızı taşıdığınızı Ziraat Bankası'na yukarıda yer alan yöntemleri kullanarak bildirebilir ve blokenizi hemen kaldırabilirsiniz.


İnternet şubesine giriş yapabilmek için tek kullanımlık şifreniz, sim kartınızın bloke olmasından dolayı gelmiyorsa siz de bu yöntemler sayesinde blokeyi kaldırabilirsiniz. İlk olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayın. Bloke edilen sim kartınızı müşteri hizmetlerine bildirdikten hemen sonra siz de tek kullanımlık şifrenizi alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramak istemeyenler en yakın Ziraat Bankası ATM'sine giderek blokeyi kaldırabilirsiniz. Sim kart değişikliği Ziraat Bankası yapmak için bir diğer yöntem ise Ziraat Bankası şubelerine giderek durumu bildirmenizdir. Ancak Ziraat Bankası şubeleri sürekli yoğun olarak çalıştıklarından dolayı bizce en ideal yöntem atm yada müşteri hizmetlerini arayarak sorunu çözmektir.

İlgili: Ziraat Bankası numara güncelleme

 

Yorum yap:

Yorumlar

9 yorum yapılmış

Mustafa kara

Bloke kaldirma

2022-03-15 02:08:31 -
Kamber akyol

Sim kartim bloko oldu kaldırmak istiyorum

2021-11-30 07:57:36 -
Mesut ucaş

Kartım sim bloke veriyor kaldırırsanız sevinirim iyi günler

2022-01-03 11:58:43
Elif Çolakoğlu

Sinir krizi geçiriyorum şuan. Şifre belirliycem blokeden dolayı belirlenmiyor. Bloke kaldırmacam bloke kalkmıyor. Müşteri hizmetlerine bağlanmak imkansız zaten

2021-11-05 13:50:06 -
Korcan Öztürk

Sim kartı bloke kaldırma işlemini yapamıyorum ve şifre belirle yemiyorum

2021-12-24 03:37:15
Musa şahin

Ziraat bankası mobil sim kart güncelleme

2021-10-21 22:11:41 -
Ana Ciric

Şifre bloker kaldırabilirim

2020-10-18 22:42:09 -
GAMZE ERDOĞAN

MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM YARDIMCI FALAN OLMADI ATM YADA BANKAYA GİT DEMEKTEN BAŞKA

2020-07-29 14:23:40 -
Selcukkaraoğlan

Telefon sim kartimin blokesini kaldirmak istiyoru internet bankaciligima giremiyorum

2020-04-22 00:56:37 -
Emrah

Sim kart güncelleme

2022-01-25 22:42:45
Recep kütük

Telefon sim kartimin blokesini kaldirmak istiyoru internet bankaciligima giremiyorum

2019-10-26 20:46:42 -
Suat OKTAY

ziraat bankası müşteri hizmetleri bunun atm den yapilabi̇leceği̇ni̇ beli̇rti̇ler.

2019-01-25 00:04:22 -
Kapat