Bankalar Kaçta Kapanıyor

Bankaların çalışma saatlerini merak edenler için bankalar kaçta kapanıyor? sorusunu yöneltiyorlar. Bizde ülkemizdeki bankaların 2018 yılı kapanış saatlerini araştırdık.

Bankalar Kaçta Kapanıyor

Türkiye'de hizmet veren bankaların çalışma saatlerini merak edenler ve bu doğrultuda plan yapmak isteyenler için bankalar kaçta kapanıyor 2018 sorusuna yanıt aradık. Araştırmalarımız sonucunda hemen hemen her bankanın çalışma saatlerini inceledik ve sizlere sunuyoruz. Bankaların kapanış saatlerine geçmeden önce bankalar hakkında ufak çaplı bir bilgi vermeyi uygun görüyoruz. Bankaların genel olarak çalışma saatleri birbirine benzemektedir ve bazı bankalar cumartesi pazar günleri de hizmet vermektedir.

Bankalar Kaçta Kapanır?

Ziraat Bankası
Türkiye Cumhuriyeti'nin 3 kamu bankasından biri olan Ziraat Bankası'nın kaçta kapandığını öğrenmek isteyenlere özel çalışma saatlerini paylaşıyoruz. Ziraat Bankası çalışma saatleri 9:00 - 12:30 / 13:30 - 17:30 arasındadır. Yani banka 17.30'da kapanmaktadır.

Vakıfbank
Türkiye'de hizmette olan diğer bir kamu bankası olan Vakıfbank kaçta kapanıyor diye merak edenlere Vakıfbank'ın çalışma saatlerini araştırdık.
Vakıfbank çalışma saatleri 9:30 - 17:00 saatleri arasındadır. Yani banka 17:00'da kapanmaktadır.

İş Bankası
Hizmet veren bankalardan bir diğeri olan İş Bankası saat kaçta kapanıyor diye merak edenlere de çalışma saatlerini aktarıyoruz. İş Bankası çalışma saatleri ise 
9:00 - 12:30 / 12:30 - 13:30 (Öğle Molası) 13.30 - 17.30 arasındadır.

Ayrıca haftasonu açık olan bankalar konusundan cumartesi yada pazar günü açık olan banka şubelerine bakabilir ve, finansal işlemlerinizi karşılamak için haftasonu da banka şubelerine gidebilirsiniz.


Türkiye'de kurulan ilk banka Ziraat Bankası'dır. Türkiye'deki 3 kamu bankasından birisi olan Ziraat Bankası, Osmanlı döneminde 1863 yılında Memleket Sandıkları olarak hizmet veriyordu. Atatürk döneminde ise İş Bankası kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı sonrasında Cumhuriyetin ilan edilmesinin ardından ekonomik faaliyetleri yürütecek bir milli bankaya ihtiyaç duyuluyor. Bundan sonra ise Mustafa Kemal, bakanlar kurulunu toplayarak bir milli banka kurulması talimatını veriyor. İş Bankası 1924 yılında kurulmuş ve faaliyetlerine devam eden bankalardan birisidir. Bankalar verdikleri ürünlere kar payı koyarak faaliyetine devam ederler. Yani verilen kredi ve kredi türü ürünlerde yüzde olarak faiz koyularak para kazanmaktadırlar. 

İlgili: Bankalar kaçta açılıyor?

Bankalar saat kaçta kapanıyor?

Diğer bankaların kaçta kapandığını merak edenlere de genellikle banka çalışma saatlerini aktaralım. Bu da 09:00 - 12:30 / 13:30 - 17:00 arasındadır diye cevaplayalım. Yani bankalar genellikle saat 17:00'a kadar hizmet vermektedir. Saat 17:00'dan sonra bankalara girişler kapatılmakta ve içeride kalan müşterilere hizmet verilip merayi saati bitirilmektedir. 2017 yılında bankalar bu şekilde çalışmalarını göstermektedir. Bankalardan kredi çekebilir, faize para yatırabilir ya da diğer bankacılık ürünlerini kullanabilirsiniz. Bankaların çalışma saatleri hakkında daha detaylı bilgileri ileriki zamanlarda sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat