Denizbank Hesap Kapatma

Denizbank banka hesabı kapatmak için ne yapmak gerekiyor? Hesap iptali için bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Denizbank Hesap Kapatma

Türkiye'de en büyük özel bankalar arasında yer alan Denizbank, Kobi ve bireysel müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Bazı durumlarda farklı bir bankayı tercih etme sebebinden, bazı durumlardaysa banka hesabını kullanmaya gerek kalmamasından dolayı hesabı kapatmak isteyebiliriz. Peki Denizbank hesap kapatma nasıl yapılır? Hesabınızı iptal etmek istiyorsanız aşağıda yer alan hesap iptali ile ilgili gereken tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Banka hesabı nasıl kapatılır?

Denizbank Hesap İptali

Bireysel ve kurumsal müşterilerin çeşitli bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için kendi adlarına açılan banka hesapları, belirli bir süre için geçerliliğini korumaktadır. Banka hesaplarından daha öncesinde "Hesap işletim ücreti" adı altında yıllık ücretler alınıyordu ancak artık hesaplardan herhangi bir işletim ücreti alınması yasaklanmıştır. Ancak EFT, havale gibi işlemlerde bankalar hesaplardan komisyon ücreti alabilmektedir. Eğer siz de Denizbank'ta bulunan hesabınızı kapattırmak istiyorsanız bunu bankaya bildirmek zorundasınız. Bankalar müşterilerini kaybetmek istemezler, özellikle kredi kartı iptali yaparken ısrarla kartın kapatılmaması için müşteriye baskı yaparlar. Bankaya hesabınızı kapatmak istediğiniz için ulaştığınızda sizden hesabınızı neden kapattığınızı öğrenmek isterler. Hesabınızı kapatmak için ısrarcı olursanız hesabınız kapatılarak müşteri kayıtlarınız silinecektir.

  • Şubeden hesap iptali: Türkiye'nin her yerinde şubesi bulunan Denizbank şubelerine giderek kimlik kartınızla beraber müşteri temsilcisinden hesabınızı anında iptal edebilirsiniz. Denizbank'ın yurt genelinde 742 şube sayısı bulunmaktadır. Banka çalışma saatleri sayfasını ziyaret ederek Denizbank'ın şube açılış ve kapanış saatlerini öğrenebilirsiniz.
  • Müşteri hizmetlerinden hesap kapatma: 0850 222 0 800 veya 444 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetleri numarasını arayarak hesabınızı kapatmak için talepte bulunabilirsiniz.
  • İnternet bankacılığından hesap kapatma: Bu seçenekle ek hesap - mevduat hesapları gibi hesaplarınızı anında kapatabilirsiniz. Bunun için Denizbank internet veya mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra Hesaplar - Hesabı Seçin - Hesap İptali sayfasından dilediğiniz hesabınızı anında kapatabilirsiniz.

Kapatılan Hesaptaki Bakiye Ne Olur?

Ek hesaplarınızı kapatmak istiyorsanız bu hesaplarda bulunan bakiyeler ana hesabınıza transfer edildikten sonra hesabınız kapatılacaktır. Eğer Denizbank'ın ana hesabını kapatarak müşteri kayıtlarınızı silmek istiyorsanız hesabınızda bulunan bakiyeyi diğer bankaya EFT yapmalı veya hesabınızda bulunan miktarı banka şubesinden çekmeniz gerekmektedir. Bankacılık Kanunu 62. Maddesi 1. Bendine göre "10 yıl boyunda aranmayan hesaplar zamanaşımına tabidir." Yani hesapta bulunan parayı 10 yıl boyunca kullanmayan kişilerin hesabı iptal edilmektedir. Eğer sizin de kullanmadığınız bir banka hesabında paranızı unuttuğunuzu düşünüyorsanız aşağıda yer alan ilgili içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere göz atarak, şubeye gitmeden Denizbank hesap kapatma işleminizi yukarıda yer alan yöntemler ile gerçekleştirebilirsiniz. Kullanmadığınız hesaplarınızı bu yöntemlerle kapatarak banka hesaplarınızın karışmasını da önleyebilirsiniz.

İlgili: Bankada unutulan para sorgulama

Yorum yap:

Kapat