Trafik şikayet whatsapp hattı

Tüm Türkiye'den Trafik whatsapp şikayet hattına mesaj göndererek trafikte oluşan hataları anında Emniyet Müdürlüğü'ne gönderebilirsiniz.

Trafik şikayet whatsapp hattı

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık günlük hayatımızda kullandığımız uygulamalar da değişmeye başladı. Önceki yıllarda trafik şikayetleri için 154 numarasını arıyorduk ancak bu numara zamanla iptal edildi. Günümüzde ise trafik şikayet whatsapp numarası ile sadece bir mesaj göndererek Whatsapp uygulaması üzerinden trafikte meydana gelen sorunları şikayet edebiliyoruz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü numarası 155'i arayarak da tüm şikayetlerinizi anında polise bildirebilirisiniz.

Trafik Şikayet Whatsapp Hattı

Geçtiğimiz yıllarda vatandaşların trafikte oluşan sıkıntıları şikayet etmeleri için İstanbul, Adana, Ankara, Antalya gibi büyükşehirlerde Emniyet Genel Müdürlükleri aldığı kararla birlikte trafik Whatsapp uygulaması ile şikayetleri alıyordu. Her ilin kendine özel Whatsapp uygulama numarası bulunuyordu ancak Emniyet Genel Müdürlüğü'nün aldığı kararla birlikte artık tek bir Whatsapp numarası üzerinden hizmet vermeye başladı. Siz de aşağıda yer alan trafik Whatsapp numarasını cep telefonunuza kaydettikten sonra Whatsapp uygulamasına giriş yaparak Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik şubesine şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Örnek olarak Mersin trafik şikayet whatsapp numarası da hizmet vermektedir ancak Türkiye'den trafik whatsapp numarası tek bir merkeze bağlanmıştır. Aşağıdaki numaralardan tüm şikayetlerinizi anında Trafik Müdürlüklerine iletebilirsiniz:

  • 0533 155 0 155
  • 0552 155 0 155

Şikayette Gönderilmesi Gereken Bilgiler

Trafik şikayet Whatsapp hattına yollayacağınız ilgili şikayet içeriğinde bir çok bilginin de bulunması gerekmektedir. Trafik şikayet hattına mesaj atarken aşağıdaki bilgileri de kontrol ediniz:

  • İlgili olayı açıklayan metin, görsel veya video
  • İlgili olayın gerçekleştiği güncel tarih
  • Şikayete konu olan adres ve bölge bilgisi
  • Şikayetle ilgili eklemek istediğiniz ek bilgiler

Trafik şikayet hattına mesaj atarken ilgili şikayetinizi açıklayan metin, şikayetinize konu olan olayın gelişme tarihi, saati ve olayın gerçekleştiği adres ile şikayeti kanıtlayan video, fotoğraf gibi bilgileri de ekleyebilirsiniz. Whatsapp şikayet hattına trafik şikayetleriniz dışında bir şikayet yollamayınız.

Tüm operatörlerden, 7 gün 24 saat istediğiniz zaman şikayetlerinizi yukarıda yazan iki numaradan birisine gönderebilirsiniz. Şikayetlerinizi iletmek için akıllı cep telefonundan 0552 155 0 155 veya 0533 155 0 155 numaralarını rehberinize kaydetmeniz gerekmektedir. Bu numaralara sadece Whatsapp hattı üzerinden ulaşabilirsiniz. Whatsapp dışında bu numaralara SMS veya telefon araması ile ulaşılması mümkün değildir.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden İl Emniyet Müdürlükleri sayfasından tüm illere ait Emniyet Genel Müdürlüklerinin iletişim, mail ve adres bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Siz de trafikteyken karşılaştığınız sorunları, önerileri, istek ve şikayetlerinizi Trafik şikayet whatsapp numarasına yazabilir, anında Emniyet Müdürlüğü'ne şikayetinizi iletebilirsiniz.

Yorum yap: