Yeni Kimlik Randevu Alma Telefon Numarası
sponsorlu bağlantılar

Yeni Kimlik Randevu Alma Telefon Numarası

İnternetten veya yeni kimlik randevu alma telefon numarası çağrı merkezinden istediğiniz zaman kimlik değişimi için randevu alabilirsiniz.

Yeni Kimlik Randevu Alma Telefon Numarası

2019-11-29 17:52:00

Anında Onaylanan Kredi Kartı:

Buraya tıkla, başvuru formunu doldur onaylandıktan sonra hemen kullanmaya başla.

 

2016 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan yeni çipli kimliklerin değişimi zorunlu hale gelmiştir. Siz de yeni kimlik randevu alma nasıl yapılır diyorsanız Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılan kimlik kartı randevu alma hattını arayabilir ve istediğiniz zaman kimlik değiştirmek için randevunuzu alabilirsiniz. Alo 199'u arayarak kimlik kartı, paraport ve ehliyet randevusu alabilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan ehliyet yenileme randevu alma numarasını da öğrenebilir ve sürücü belgenizi de yenisiyle değiştirebilmek için randevu alabilirsiniz.

 

Yeni Kimlik Randevu Alma Telefon

Yeni kimlik almak, kimliğinizi değiştirmek için siz de ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi çağrı hattını arayabilir, istediğiniz zaman anında kimlik değişim randevusu alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra randevu saatinden bir kaç dakika önce ilgili Nüfus Müdürlüğü'ne kimlik belgeniz ve ödeme makbuzunuzla beraber giderek hemen kimlik belgenizi yenisiyle değiştirebilirsiniz. Yeni çipli kimlik kartı üst düzey güvenlik önlenleriyle donatılmıştır ve belli bir ücret karşılığında verilmektedir. Randevu aldıktan sonra veya öncesinde ATM'den kimlik değişimi için ücreti yatırmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası ATM'lerinden bu işlemi kolaylıkla yapabilir ve ödeme işleminizi de yapabilirsiniz. Eğer kimlik değişimi para yatırma işlemini yapmadıysanız mutlaka aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

 

İLGİLİ: Yeni Kimlik ATM Para Yatırma

 

Yeni Kimlik Kartı Nedir?

2016 yılından beridir uygulanmakta olan çipli kimlik kartlarını, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes almak zorundadır. Yeni kimlik almak için son tarih 2023 yılıdır ancak her yıl kimlik değişimi ücretine zam gelmektedir. Bundan dolayı elinizi ne kadar çabuk tutarsanız o kadar karlı çıkarsınız ve cebinizden fazla para çıkmadan yeni kimliğinizi alabilirsiniz. Yeni kimlik kartı, elektronik sistemler ile kimlik tespitini kolaylaştırması, yenilikçi ve teknolojik olması, biyometrik fotoğraf bulunan, vize muafiyeti olup anlaşmalı ülkelerde seyehat sırasında seyehat belgesi olarak da kabul edilen bir kimlik kartıdır.

 

Yeni Kimlik Randevu Alma İşlemleri

İster Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden (https://randevu.nvi.gov.tr/), isterseniz de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çağrı hattı 199'u arayarak siz de kimlik değişimi için randevunuzu oluşturabilir, randevu gününde kimlik değişimi için Nüfus Müdürlüğü'ne gidebilirsiniz. Ayrıca kimlik değişimi için randevu almadan da nüfus müdürlüklerine gidebilirsiniz ancak randevulu kişilere öncelik verileceğinden dolayı beklemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Kimlik Değişimi İçin Gerekli Belgeler

Yeni kimlik almak istiyorsanız öncelikle ATM'den kimlik değişim harç ücretini yatırmanız gerekmektedir. Harç ücretini ödediyseniz güncel bir biyometrik fotoğraf gerekmektedir. 50 mm x 60 mm boyutunda olan ICAO standartlarına uygun olarak üretilmiş biyometrik fotoğrafı tüm fotoğrafçılarda çektirebilirsiniz. Fotokopi ve bilgisayar aracılığıyla çoğaltılan biyometrik olmayan fotoğraflar kabul edilmemektedir. Yeni kimlik kartı değişimi T.C. vatandaşı her yaştan çocuk, genç ve yetişkimlerin alması zorunludur. Kimlik değişimi için 22,50 TL Ziraat Bankası ATM'leri aracılığıyla harç ücreti yatırmanız gerekmektedir.

 

Tüm detaylı bilgiler ve merak edilenler: https://alo199.nvi.gov.tr/

 

Siz de yeni çipli kimlik kartına sahip olmak istiyorsanız ALO 199 yeni kimlik randevu alma telefon numarası aarayabilir ve istediğiniz zaman kimlik randevusu alabilirsiniz. Ayrıca bu numara aracılığıyla ehliyet değişimi randevusu da alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi yeni çipli kimlikler gibi sürücü belgelerinin de yenisiyle değiştirilmesi zorunlu hale gelmiştir.

 

İlginizi çekebilir: Kimlik yenileme ücreti

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Kredi Kartı Akaryakıt Kampanyaları
Tarih : 2020-01-23 19:42:46
,
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA
İlgili İçerikler: