Kimlik Randevu Telefon Numarası Direk Bağlanma

Bu sayfadan yeni kimlik randevu telefon numarası araması yapabilir, kimlik yenilemek için zorunlu olan randevunuzu hemen alabilirsiniz.

Kimlik Randevu Telefon Numarası Direk Bağlanma

 Siz de yeni kimlik randevu numarası ile yeni kimlik değişimi nasıl yapılır diyorsanız Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılan kimlik kartı randevu alma hattını arayabilir ve istediğiniz zaman kimlik değiştirmek için randevunuzu alabilirsiniz. Alo 199'u arayarak kimlik kartı, paraport ve ehliyet randevusu alabilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan ehliyet yenileme randevu alma numarasını da öğrenebilir ve sürücü belgenizi de yenisiyle değiştirebilmek için randevu alabilirsiniz.

 

Kimlik Randevu Telefon Numarası

199

Yeni kimlik almak, kimliğinizi değiştirmek için siz de ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi çağrı hattını arayabilir, istediğiniz zaman anında kimlik değişim randevusu alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra randevu saatinden bir kaç dakika önce ilgili Nüfus Müdürlüğü'ne kimlik belgeniz ve ödeme makbuzunuzla beraber giderek hemen kimlik belgenizi yenisiyle değiştirebilirsiniz. Yeni çipli kimlik kartı üst düzey güvenlik önlenleriyle donatılmıştır ve belli bir ücret karşılığında verilmektedir. Randevu aldıktan sonra veya öncesinde ATM'den kimlik değişimi için ücreti yatırmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası ATM'lerinden bu işlemi kolaylıkla yapabilir ve ödeme işleminizi de yapabilirsiniz. Eğer kimlik değişimi para yatırma işlemini yapmadıysanız mutlaka aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

 

Yeni Kimlik Kartı Nedir?

2016 yılından beridir uygulanmakta olan çipli kimlik kartlarını, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes almak zorundadır. Yeni kimlik almak için son tarih 2023 yılıdır ancak her yıl kimlik değişimi ücretine zam gelmektedir. Bundan dolayı elinizi ne kadar çabuk tutarsanız o kadar karlı çıkarsınız ve cebinizden fazla para çıkmadan yeni kimliğinizi alabilirsiniz. Yeni kimlik kartı, elektronik sistemler ile kimlik tespitini kolaylaştırması, yenilikçi ve teknolojik olması, biyometrik fotoğraf bulunan, vize muafiyeti olup anlaşmalı ülkelerde seyehat sırasında seyehat belgesi olarak da kabul edilen bir kimlik kartıdır.İster Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden (https://randevu.nvi.gov.tr/), isterseniz de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çağrı hattı 199'u arayarak siz de kimlik değişimi için randevunuzu oluşturabilir, randevu gününde kimlik değişimi için Nüfus Müdürlüğü'ne gidebilirsiniz. Ayrıca kimlik değişimi için randevu almadan da nüfus müdürlüklerine gidebilirsiniz ancak randevulu kişilere öncelik verileceğinden dolayı beklemek zorunda kalabilirsiniz.

 

SIK SORULAN SORULAR:

Randevu Aldıktan Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Kimlik randevunuz onaylandıysa bu aşamada cep telefonunuza ve mail adresinize randevu tarih ve saati gönderilecektir. Randevuya gitmeden önce kimlik yenilemek için gerekli belgeleri tamamlamanız ve bu belgelerle randevuya gitmeniz gerekiyor.

 

Kimlik Yenilemek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yeni kimlik almak istiyorsanız öncelikle ATM'den kimlik değişim harç ücretini yatırmanız gerekmektedir. Harç ücretini ödediyseniz güncel bir biyometrik fotoğraf gerekmektedir. 50 mm x 60 mm boyutunda olan ICAO standartlarına uygun olarak üretilmiş biyometrik fotoğrafı tüm fotoğrafçılarda çektirebilirsiniz. Fotokopi ve bilgisayar aracılığıyla çoğaltılan biyometrik olmayan fotoğraflar kabul edilmemektedir. Yeni kimlik kartı değişimi T.C. vatandaşı her yaştan çocuk, genç ve yetişkimlerin alması zorunludur. Kimlik değişimi için 25 TL Ziraat Bankası ATM'leri aracılığıyla harç ücreti yatırmanız gerekmektedir.

 

15 Yaşından Küçüklerin Başvurukları Nasıl Olur?

On beş yaşından küçük olan çocukların kimlik yenileme işlemleri veli, vasi yada vekaletname sunan kişiler alabilir. 15 yaşından küçük olan çocuklar için biyometrik fotoğrafa ihtiyaç yoktur. Kimlik başvurusu sonrasında teslim sırasında ise eni kimlik çocuğun ebebeynine verilir.

 

Yeni Doğan Çocuğa Nasıl Kimlik Alınır?

Doğuma ilişkin tescil işlemi yapıldıktan sonra kimlik kartı başvurusu da Nüfus Müdürlükleri tarafından alınır. Başvuru sırasında belirtilen adrese gönderilir.

 

Yeni Kimlik Kaç Yıl Geçerli?

Yeni kimliklerin geçerlilik süresi 10 yıldır ve bu sürenin sonunda kimliğin tekrardan yenilenmesi talep edilecektir.

 

Kimliğimi Kaybettim, Ne Yapmam Gerekiyor?

Eğer yeni aldığınız biyometrik fotoğraflı kimliğinizi kaybettiyseniz bu durumda son altı ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafınız istenmektedir. Kayıp kimlik başvuru ücreti yatırıldıktan ve randevu aldıktan sonra kimliğinizi alabilirsiniz.

 

Başvuru Sonrasında Eski Kimlik Geçersiz Mi Olur?

Yeni kimlik başvurusu sonrasında eski kimliğiniz iptal edilmekte ve size geçici kimlik belgesi A4 boyutunda çıktı verilecektir. Seyehat sırasında bu belgeyi yanınızda taşımanız gerekmektedir. Genellikle 1 hafta içerisinde çıkarılan yeni kimliğiniz PTT kargo ile adresinize gönderilecektir.

 

Siz de yeni çipli kimlik kartına sahip olmak istiyorsanız ALO 199 yeni kimlik randevu telefon numarası arayabilir ve istediğiniz zaman kimlik randevusu alabilirsiniz. Ayrıca bu numara aracılığıyla ehliyet değişimi randevusu da alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi yeni çipli kimlikler gibi sürücü belgelerinin de yenisiyle değiştirilmesi zorunlu hale gelmiştir.

 

 

İLGİLİ:

Yeni Kimlik ATM Para Yatırma

Kimlik randevu alma

Kimlik yenileme ücreti 2020

Sosyal Medyada Paylaş

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

Tülay Korkmaz
Tülay Korkmaz

kimlik randevu numarasını aradım ama açan yok, tekrar deneyeceğim.

2020-10-21 13:51:56 -