sponsorlu bağlantılar

PTT Çocuk Parası Sorgulama

Çocuk parası sorgulama konusunda en çok tercih edilen PTT kurumudur. Siz de Ptt çocuk parası sorgulama yaparak doğum paranızı alabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar

2018-05-27 19:11:42

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
 PTT bir çok işlem gibi, yeni doğum yapan annelerin alması gereken çocuk parası ödemesi de yapmaktadır. Siz de Ptt çocuk parası sorgulama işlemini yapabilmek için çocuğun TC kimlik numarasıyla birlikte en yakın PTT kurumuna başvurabilirsiniz. Böylece çocuk paranızı sorgulayabilir ve alabilirsiniz. Siz de her çocuk başına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen doğum yardımınızı alabilirsiniz. Aşağıda yer alan bilgilere göz atarak doğum parasının ne zaman yattığını öğrenebilir ve paranızı hemen alabilirsiniz.

Doğum Parası Ne Kadar 2018

Günümüzde bir çok kişi doğum parasının ne kadar olduğunu merak etmektedir. Doğum paraları PTT hesabına yatırılır ve nakit olarak PTT'lerden çekilebilir. Doğum parası, SSK'nın yeni doğum yapan SSK'lı çalışan annelere verdiği paradır. Yani SSK'lı olarak çalışmayan ve doğum yapan kişiler bu paradan yararlanamaz. Çocuk parası ne kadar diye soranlara ise yanıtımız; ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü ve diğer çocuklar için 600 TL çocuk parası ödemesi yapılmaktadır. Bu ödemeyi alabilmek için ailenin başvuru yapması gerekmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvuru iletilmesi sonrasında doğum parası kolaylıkla alınabilir. E-devlet üzerinden çocuk parasının yatıp yatmadığını hemen sorgulayabilir, paranız yattıysa tüm Ptt şubelerinden kimlik belgenizle çekebilirsiniz.

E-devletten sorgula: https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

PTT Çocuk Parası Sorgulaması nasıl yapılır?

Çocuk parası alabilmek için başvuru yaptıktan sonra paranın hesaba yatıp yatmadığını kontrol etmek istiyorsanız, Ptt müşteri hizmetleri 444 1 788'i arayabilirsiniz. Tc kimlik numaranızla birlikte adınıza para yatıp yatmadığını sorabilirsiniz. Ayrıca en yakın Ptt'ye giderek de Tc kimliğinizle sorgulama yapabiliyorsunuz. Ancak eviniz PTT binalarına uzaksa bu durumda Ptt internet bankacılığını kullanabilir veya Ptt müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 


Doğum Parası Ne Zaman Yatar

Doğum parasının ne zaman hesaba yatırıldığını merak edenlere de yanıtımız, doğum paraso için başvurduğunuz sonraki tarihli ayın 25'inde yatmaktadır. Yani başvurunuzu mayıs 2018'de yapmışsanız paranız 25 Haziran'da Ptt hesabınıza yatırılacaktır. Doğum parası alabilmek için hekimizin düzenleyeceği belge sonrasında kendi çalıştığınız işyerine başvuru yapılması gerekmektedir. Ptt çocuk parası sorgulama işlemleri için bu sayfayı incelediniz. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler doğum parası sorgulama 2018 sayfamıza göz atabilir. 

Başvur:

Akbank Axess kredi kartı başvurusu

 

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA