sponsorlu bağlantılar

SGK Çocuk Parası Başvurusu 2019 Doğum Yardımı Alma

Ebeveynler için doğum parası 2019 yılınd da devam ediyor. Çocuk Parası Başvurusu nasıl yapılır? Doğum parası alma şartları nelerdir? İşte tüm detaylar bu sayfada.

sponsorlu reklamlar

2019-01-18 13:06:40

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
 2019 yılında Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor.  Devletimizden ebevynleri sevindirecek bir haber geldi. 2019 yılında da çocukların çeşitli ihtiyaçlarına yardım olunması amacıyla devletimiz, çocuk yardımı yapmaya devam edecek. Çocuk parası başvurusu hakkında paylaştığımız bilgileri okuyarak sizler de çocuklarınızın, eğitim, beslenme ve çeşitli giderleri için yardım alabilirsiniz. Zorda olan, ihtiyacı olan ailelere yardım eli uzatan devletimiz, 2019 yılında da çalışmalarına devam ediyor. Çocuk yardımı başvuru ve gerekli olan tüm bilgileri aşağıdan ulaşabilir ve siz de çocuk parası almaya hak kazanabilirsiniz.

Çocuk Parası Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti devleti 0- 8 yaş arası çocukların eğitimi, beslenmesi ve çeşitli giderleri için ailelere yardım etmektedir. Devletimiz her çocuk için belirli bir oranda maddi destek vermektedir. Çocuk parası başvurusu, yeni doğum yapmış ailelerin en çok merak ettiği konulardan. Yazımızın devamını okuyarak çocuk parası için, nereye başvuru yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu sayfadaki bilgileri okuyarak siz de doğum parasının nasıl alındığını, başvurunun nereye yapıldığını, parayı kimin çekebileceğini ve ne kadar çocuk yardımı parası alabileceğiniiz öğrenebilirsiniz.

Çocuk parası alma şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tüm anneler bu yardımdan yararlanabilirsiniz. Mavi kart sahibi olan kişiler de bu yardımdan yararlanabilir. Kamu personeli olarak çalışan anneler de bu yardımı alabilir. 

Birinci çocuk için 300 TL,
İkinci çocuk için 400 TL,
Üçüncü çocuk için 600 TL ödeme alabilirsiniz.


İkiz Çocuklar İçin Doğum Yardımı Ne Kadardır?

İkiz çocuğu olan bir kişinin yardımı 1. ve 2. çocuk olarak yapılmaktadır. Toplamda 700 TL yardımı alabilirsiniz.

Çocuk Parası Başvurusu Nereye Yapılır?

Çocuk yardımını düzenleyen makam Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'dır. Başvurular bizzat aşağıda yer alan makamlarca alınmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,
Sosyal Hizmet Merkezleri.

Doğum parası ile ilgili bilgi almak istiyorsanız 144 yada 183 numaralı telefonu arayabilir ve güncel bilgileri alabilirsiniz. 

Doğum Yardımı nasıl çekiliyor?

Doğum yardımı parası annenin hesabının üzerine yattığı için sadece anne olan kişi Ptt şubelerinden para yattıktan sonra çekebilir.
Çocuk Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletimiz yeni doğum yapmış bireylere karşılıksız olarak belirli bir miktar maddi yardım yapmaktadır. Çocuk parası için bulunduğunuz ildeki aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne ve kaymakamlığa başvurmalısınız. İlk doğum için devlet 300 TL, diğer doğumlar (2,3,4.) içinse 400 TL ödeme yapmaktadır. Çocuk parası yardımı alabilmek için, ebevynlerin ikisinin ya da bir ebeveynin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.  Eğer bebeğinizi 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğurmuşsanız sizler de başvuru yaparak devlet tarafından yardım alabilirsiniz. 

Doğum yapmış olduğunuz hastaneden ‘doğum raporu’, annenin kimlik fotokopisi ve bebeğin kimlik fotokopisini alarak sizler de, il müdürlüklerine ve kaymakamlığa başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer çalışan bir anneyseniz sizler de çocuk parası yardımı için başvuru yapabilirsiniz. Lakin, incelikle çalıştığınız kurumla görüşmeniz gerekiyor. Doğum parası başvurusu  konusunda vermiş olduğumuz bilgileri okuyarak sizler de evraklarınızı tamamlayıp ilgili yerlere başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz 2019 yılında da devletimizin sunmuş olduğu çeşitli imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Çocuk parası ne zaman yatar
Çocuk parası ne kadar 2019

Başvur:

Akbank Axess kredi kartı başvurusu

 

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA