sponsorlu bağlantılar

Akbank Artı Para Faizi Hesaplama

Akbank'ın müşterilerine sunduğu Kredili Mevduat Hesabı yani artı para ile istediğiniz zaman heesapta para olmasa bile nakit çekebilirsiniz. Peki Akbank artı para faizi ne kadar ve faiz hesaplaması nasıl yapılıyor?

sponsorlu reklamlar
Akbank Artı Para Faizi Hesaplama

2018-05-17 12:17:26

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak için buraya tıklayın, formu doldurun ve anında onaylanan kartınız hemen adresinize gelsin.

 

 Akbank, ülkemizde en fazla tercih edilen bankalardan birisidir. Akbank'ta müşterilerine her zaman hızlı destek ve  teknolojideki yenilikleri takip ederek müşterilerine sunan bankalardandır. Akbank artı para faizi hakkında bir çok Akbank müşterisi hesaplama yapmak istemektedir ancak Akbank sitesi üzerinde bu konuyla alakalı bir bölüm bulamadık. Bu nedenle Kredi Bankalar olarak sizler için Akbank artı para hesaplama örnekleri ve faizleri hakkında araştırmalar yapıp bu konuyu hazırladık.

AKBANK ARTI PARA FAİZİ

Bankalarda kullanılan Kredili Mevduat Hesaplarına (KMH) bazı bankalar avans hesap, ek hesap, eksi hesap, hızlı para, esnek hesap ve Akbank'ta da artı para denilmektedir. Artı paranın en iyi özelliği de hesabınızda para olmasa bile nakit çekebilir, eft-havale gönderebilir, ödeme yapabilir yada alışveriş yapabilirsiniz. Faizleri de oldukça düşük olan bu eksi bakiye sayesinde kartınızda tanımlı bakiyeye kadar harcama yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta KMH'lerin en fazla 2 ay süreyle verildiğidir, 2 ay içerisinde çekilen tutarı hesaba yatırmazsanız banka sizi uyarır ve yine ödememeniz halinde mahkemeye verilebilirsiniz. Her bankada genellikle ek hesaplar için belirlenen en yüksek faiz uygulanmaktadır, bu da Bddk tarafından belirlenen %1,84 olarak belirlenmiştir. Akbank'ta da aşağı yukarı bu faizler yansıtılmaktadır.

Akbank Ek Hesap Faiz Hesaplama

 Kullanılan tutar

 Gün Sayı

 Faiz Hesaplama

 500 TL

 30 Gün

 12 TL

 1000 TL

 15 Gün

 12 TL

 1000 TL

 60 Gün

 44 TL

 2000 TL

 60 Gün

 89 TL


Bankaların ek hesap faizlerine ek olarak devlet vergisi de alınmaktadır. 1000 TL 30 günlük KMH kullanımlarında 4 TL vergi alınmaktadır. Yukarıda yer alan hesaplamalar vergiler dahildir. Ayrıcaek hesap faizisayfamızdan daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
Odeabank Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-08-08 15:52:11
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA