Ek Hesap Faiz Oranları 2018

Ek Hesap Faiz Oranları 2018

Bankaların müşterilerine sunduğu ek hesap faiz oranları hakkında bir çok kişi faiz hesaplaması yapmak istemektedir. Bu sayfamızda ek yani avans hesap faizleri hesaplayabilir, bankanızın ne kadar faiz aldığını öğrenebilirsiniz.

Ek Hesap Faiz Oranları 2018

HERKESE ANINDA KREDİ KARTI:

Anında onaylanan kredi kartı Akbank'a başvuru yapmak için buraya tıklayın,

formu doldurun kartınız hemen onaylansın!

 

Bankalar müşterilerine hesapta para olmasa bile ek hesap tanımlatarak istedikleri an nakit para çekimi sağlamaktadır. Bir çok banka bu hesaplara avans hesap, elme hesap, eksi hesap, ek hesap, artı para, esnek hesap, ek para dese de asıl ismi Kredili Mevduat Hesabı kısaltması ise KMH'dir. Ek hesap faiz oranları ise 2018 yılında akdi faizden uygulanmakta ve hesaplanmaktadır. Kredili Mevduat Hesaplarında kullanılan para kullanılan gün sayısına göre hesaplanıp faizi işlenir. Bankalar Bddk'nın belirlediği en yüksek yani akdi faize göre hareket ederler ve hemen hemen tüm bankalarda faiz bu şekilde yansıtılır. Aşağıda ek hesap faiz oranlarını hesaplayarak sizlere sunduk.

Ek Hesap Faiz Hesaplama

 Kullanılan tutar

 Gün Sayı

 Faiz Hesaplama

 500 TL

 30 Gün

 12 TL

 1000 TL

 15 Gün

 12 TL

 1000 TL

 60 Gün

 44 TL

 2000 TL

 60 Gün

 89 TL


Bankaların ek hesap faizlerine ek olarak devlet vergisi de alınmaktadır. 1000 TL 30 günlük KMH kullanımlarında 4 TL vergi alınmaktadır.

Vakıfbank ek hesap faiz oranları
Ziraat Bankası ek hesap faiz oranı
Garanti Bankası avans hesap faizi

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: