KMH Faiz Oranları 2021

Tüm bankaların KMH faiz oranları 2021 bilgileri, KMH hesaplama örnekleri ve masrafları bu sayfadan karşılaştırabilirsiniz.

KMH Faiz Oranları 2021

Bu sayfada tüm bankaların Kmh faiz oranı 2021 hesaplamasını öğrenerek, eksi hesaplarınızdan çekilen veya kullanılan paranın ne kadar ücreti olduğunu öğrenebilirsiniz. Kredili Mevduat Hesabı (KMH) olarak bilinen eksi bakiye hesapları, belli bir masrafa karşılık olarak kullanıma açılmaktadır. Bankalar yaptığı bir duyuru ile KMH, eksi hesap, ek hesap, nakit avans hesabı olan hesapların faiz oranlarını arttırdı. Merkez Bankası'nın kredi kartlarında uygulanacak aylık azami akdi faiz oranını %1,25'ten yüzde 1,46'ya, aylık azami gecikme faiz oranını yüzde 1,55'ten yüzde 1,76'ya arttırmasıyla beraber bankaların Kredili Mevduat Hesabı faiz oranları da değişti.

KMH Faiz Oranları

Kredili Mevduat Hesabı olarak banka müşterilerinin istekleri doğrultusunda vadesiz TL hesaplara eksi bakiye tanımlanabiliyor. Eksi bakiye yani KMH sayesinde hesapta para olmasa bile para transferi, alışveriş, ödeme işlemleri ve nakit çekim yapabilirsiniz. Tabi ki kredi kartından kullanılan nakit avans gibi Kredili Mevduat Hesaplarından da çekilen paranın belli bir faizi vardır. Bu faiz oranları 2020 yılında %1,25 seviyesinde olsa da, 2021 yılı için bankalar faiz oranlarını arttırdı. Aşağıda yer alan faiz oranları Aralık ayı itibariyle geçerli olacaktır. Aşağıda KMH faiz oranı yanı sıra bankaların eksi hesap yani KMH hesaplama sayfa linklerinden de hesaplama yaparak, KMH hesabınızdan kulldnığınız paraya ne kadar faiz ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Eksi hesap, KMH faiz oranları 2021 listesi:

  • Ziraat Bankası KMH faiz oranı: %1,46
  • Akbank KHM faiz oranı: %1,46
  • İş Bankası KMH faiz oranı: %1,46
  • Vakıfbank KMH faiz oranı: %1,59
  • Fibabanka KMH faiz oranı: %1,46
  • Garanti BBVA KMH faiz oranı: %1,46
  • Denizbank KMH faiz oranı: %1,59
  • Yapı Kredi KMH faiz oranı: %1,59
  • QNB Finansbank KMH faiz oranı: %1,59

KMH HESAPLAMA

 

Akbank

Denizbank

Garanti BBVA

TEB

İş Bankası

Halkbank

QNB Finansbank

ING

Vakıfbank

HSBC

Yapı Kredi

Şekerbank

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Devlet bankası olarak hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası hesabınıza tanımlatacağınız KMH sayesinde hesabınızda para olmasa bile para çekebilir, alışveriş yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bankkart ile ATM'lerden 7/24 Ziraat Bankası ATM para çekme limiti dahilinde para çekebilirsiniz. Faiz oranları, hesabınızın eksiye düştüğü günler için ay veya 3 ay sonunda kesilmektedir ve hesabınıza para yatınca sıfırlanmaktadır. Ziraat Bankası KHM başvurusunu şubelerden, müşteri hizmetlerinden, ATM'lerden, internet ve mobil şubesinden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre 3 Kasım 2020 tarihinden itibaren %1,25 olan Kredili Mevduat Hesabı için alınan faiz oranlarının %1,46'ya; gecikme faiz oranının ise %1,76'ya çıkarıldığı belirtildi. Ziraat Bankası eksi hesap açma sayfasından eksi hesabınızın nasıl açılabileceğini öğrenebileceğiniz gibi, Ziraat Bankası KMH faiz oranı sayfasından güncel faizlere ve hesaplama tablolarına ulaşabilirsiniz.

Akbank Artı Para

Akbank Artı Para olarak isimlendirilen KMH'ı hesabınıza tanımlatarak nakit çekim yapabilir, eksi bakiyenizden alışveriş veya fatura ödemesi yapabilirsiniz. Akbank'ta KMH en fazla 10 Bin TL'ye kadar açılabilmetedir. Akbank Kredili Mevduat Hesabı'nızda bulunan eksi bakiyeyi artık taksitli olarak da kullanabilmeniz mümkündür. Taksitli kullanım miktarı minimum 50 TL olarak uygulanmaktadır. Akbank 2021 yılında KMH yani eksi hesap faiz oranlarını %1,46 olarak belirledi.

İş Bankası Ek Hesap

İş Bankası Ek Hesap olarak isimlendirilen kredili mevduat hesabınızı siz de açarak, eksi bakiyenizden hesabınızda para olmasa bile alışveriş yapabilir para transferi yapabilir, kredi ve fatura borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap

Hesabınızda para kalmasa bile fatura ödemelerinizi esnek hesaptan eksi bakiyeden yapabilirsiniz. Esnek hesaptan para çekebilir, para gönderebilir veya faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Yapı Kredi esnek hesap faiz oranları 2021 yılında %1,59, gecikme faizi ise aylık %1,89 olarak uygulanmaktadır.

Denizbank Kurtaran Hesap

Nakit sıkıntısından kurtulmak için siz de Kurtaran Hesabı kullanabilir, nakit çekimlerinizi 12 taksite bölebilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile Kurtaran Hesap limitiniz dahilinde Denizbank ATM'sinden para çekebilir, fatura ödemelerinizi yapabilir veya para gönderebilirsiniz. Nakit çekimlerinizi dilerseniz 3, 6, 9 veya 12 ay taksite bölebilirsiniz. Denizbank 24.12.2020 tarihinden sonra KMH hesapları için faiz oranını %1,59 olarak yansıtacak. Gecikme faizi ise aylık %1,89 olarak uygulanacak.

QNB Finansbank Kredili Mevduat Hesabı

QNB Finansbank hesabınıza KMH başvurusu yaparak siz de limitiniz dahilinde hesabınızda para olmasa bile KMH (eksi bakiye) hesabınızdan alışveriş yapabilir, EFT ve havale yapabilir, ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Finansbank ek hesaptan para çekimi de yapılabilir. QNB Finansbank 24 Aralık 2020 tarihinden itibaren KMH faiz oranını %1,59 olarak yansıtacak. Gecikme faizi ise aylık %1,89 olarak uygulanacaktır.

Garanti BBVA Avans Hesap

Garanti BBVA Kredili Mevduat Hesabı yani avans hesabınızı aktif ederek siz de hesapta para olmadan alışveriş yapabilir, nakit çekimi yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir ya da para transferi yapabilirsiniz. Garanti'de eksi hesap bakiyesinin üst limiti 15.000 TL'ye kadar yapılabiliyor. Avans Hesap başvurunuzu Garanti BBVA internet şubesinden, şubelerden veya mobil şubeden yapabilirsiniz.

EKSİ HESAP NASIL AÇILIR?

Akbank Artı Para

Denizbank Eksi Hesap Açma

Şekerbank Eksi Hesap Açma

QNB Finansbank Eksi Hesap Açma

Garanti Eksi Hesap Açma

Halkbank Eksi Hesap Açma

HSBC Eksi Hesap Açma

Vakıfbank Eksi Hesap Açma

ING Eksi Hesap Açma

Odeabank Eksi Hesap

Bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek KMH faiz oranları 2021 yılı güncel verilerine ulaşabilir, Kredili Mevduat Hesabı olarak eksi hesap, eksi bakiye, avans hesap, artı para faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat