Ziraat Bankası Ek Hesap Faiz Oranı

Ziraat Bankası Ek Hesap Faiz Oranı

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı kullanan bir çok kişi faizleri merak etmektedir. Peki Ziraat Bankası Ek Hesap Faiz Oranı 2018 yılında ne kadar alınıyor ve ek hesaptan para çekimlerine ne kadar faiz yansıyor?

Ziraat Bankası Ek Hesap Faiz Oranı
Diğer bankalarda olduğu gibi devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası'nda da hesabınıza ek olarak kredili hesap tanımlanabilmektedir. Ek hesabı hesabınızda para olmasa bile herhangi bir başvuru yapmadan (eğer aktifse) para çekebilir yada alışveriş yapabilirsiniz. Bir çok kişi Ziraat Bankası ek hesap faiz oranı nedir diye merak etmektedir, bizde kredibankalar araştırma merkezi olarak ek hesap faizlerini araştırdık ve bu sayfamızı hazırladık. Bankacılıkla ilgili tüm bilgileri sitemizin arama bölümünden bulabilirsiniz yada bizlere mail olarak sorabilirsiniz, ayrıca konuların altında bulunan yorum bölümlerini de kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ek Hesap Faiz Oranı

Bankalar, müşterilerine ek hesap tanımlatarak hesaplarında para olmasa bile düşük faizle nakit vermektedir. Bunlara bankalar kredili mevduat hesabı, ek hesap, avans hesap, esnek hesap, elma hesabı, pratik hesap gibi isimler verebilmektedir ancak genel isimlendirmesi Kredili Ek Hesap yani KHM'dir. Ek hesap faiz oranları ise tüm bankalarda genellikle aynıdır ve Merkez Bankası'nın bankalara sunduğu üst limitle yansıtılmaktadır. KMH faizlerinde en yüksek oran ise 1,84 olarak hesaplanmaktadır. Yani 1000 tl 1 aylık ek hesap kullanımlarında 18 TL faiz ödersiniz. Aşağıda daha ayrıntılı hesaplamalar yaparak sizlere sunduk, bankanızda faizler değişmiyorsa aynı şekilde olacaktır yada yaklaşık bir rakamı olabilir ve bu rakamı aşamaz.

Ziraat Bankası Ek Hesap Faiz Hesaplama

Ek hesap para kullanımı

 Kullanılan gün sayısı

 Faiz Hesaplaması

 
1.000 TL

 
30 Gün

 
22 TL

 
1.000 TL

 
60 Gün

 
50 TL

 
5.000 TL

 
30 Gün

 
110 TL

 
5.000 TL

 
60 Gün

 
250 TL

 
2.000 TL

 
30 Gün

 
44 TL

 
Ayrıca ek hesap faizlerinden devlet 0,84 oranında vergi almaktadır. Yani 1000 TL'nin 1 aylık faiz ödemesindeki devlet vergisi 3,68 TL'dir geri kalanını ise banka almaktadır. Ek hesap faiz oranları 2018 yılında çoğu bankada bu şekilde işlemektedir.

Herkese borçsuz günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: