sponsorlu bağlantılar

2019 Esnaf Kefalet Kredisi

Esnaf kefalet kredisi nasıl alınır, nedir? Esnaf kefalet kredisi limiti ne kadar, faiz oranları, başvuru şartlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar

2019-05-03 13:22:37

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar

1951 yılında Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre uygulanmaya başlayan Esnaf kefalet kredisi 2019 yılında Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) adıyla kooperatife üye olan esnaf ve sanatkârlara faaliyetlerini devam ettirmek ve geliştirmek amacıyla krediyi sunmak, ya da banka teminat mektubu almak üzere kefil olmaktadır. Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifleri 1163 sayılı kanun uyarınca faaliyetlerini sürdürmektedir. 200.000 TL’ye kadar kredi, 5 yıla varan vade ve %4 ile %5 yıllık faiz oranlarıyla siz de bu krediden yararlanmak istiyorsanız aşağıda yer alan kredinin tüm detaylarını inceleyebilirsiniz.

 

Esnaf Kefalet Kredi

Daha önceki yıllarda 200.000 TL'ye kadar esnaflarımıza kredi desteğinde bulunuyordu. Kredibankalar.com olarak sizler için  kefalet kredisi ile ilgili tüm detayları araştırdık. Her yıl limiti arttırılan bu kredi, 2019 yılında  200 Bin TL'ye kadar çıkarıldı ve yeni güncelleme sayesinde esnaflarımız daha rahat koşullarda kredi kullanabilir hale geldi. Kefalet Kredileri, devletimiz tarafından Esnaf ve Sanatkarlara özel olarak sunulan, çok düşük faizlerle piyasaya "can suyu" olabilecek bir kredi türüdür. Bu krediyi kullanabilmek isteyenler, ikamet ettiği bölgede bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na kayıt olması gerekmektedir. Bazı şartları ve prosedürleri tamamlamanız halinde kredi başvurusundan sonra krediye onay gelirse, Halkbank şubelerinden kredi kullanılabilir. TESKOMB (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri) tarafından sağlanan bu krediyi kullanmak istiyorsanız aşağıdaki detayları inceleyebilirsiniz.

 

Hızlıca bakabilirsiniz

Esnaf kefalet kredisi limiti ne kadar?

Esnaf kefalet kredisi hesaplama ve faiz oranları 2019

Esnaf kefalet kredisi nasıl alınır?

 

Aşağıda yer alan kredi faiz oranlarıyla beraber, kredi hesaplama tablosunu da sizlere sunduk. Esnaflarımızın daha rahat nefes alması ve işlerini büyütebilmeleri amacıyla yakın dönemde bu kredi kampanyası verilmeye başlandı. Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi üyesi olan esnafların kullanabileceği bu krediden, Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi onay vermesi halinde kullanabilirsiniz. Kooperatife süresiz olarak katılım sağlayabilir, hemen üye olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iş yaptığınız yerde bulunan Esnaf Kefalet Kooperatifi'ne giderek başvurunuzu yaparak üye olmanızdır. Kooperatifin asıl amacı, üye olan esnaflara özel olarak 5 yıl vadeli kredi imkanı sunmaktır.

 

Esnaf Kefalet Kredisini Kimler Alabilir?

Ülkemizde Esnaf ve Sanatkar olarak çalışmayan devam eden tüm kişiler bu kredi türünden yararlanabilir. Limited (LTD.) ve Anonim Şirketi (A.Ş.) bu krediden yararlanamaz. Bu krediden yararlanmak istiyorsanız sizin de esnaf (şahıs şirketi) olarak çalışmanız gerekiyor.

 

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar?

2018 yılında 150.000 Türk Lirası olarak kullanılan bu kredi, 2019 yılı gelmesiyle beraber yeniden yapılandırıldı ve kredi üst limiti 200.000 TL'ye kadar çıkarıldı. Bazı araç alımlarında kredi 500.000 TL'ye kadar çıkabilmektedir. Ne kadar kredi kullanabileceğiniz, yıllık ciroya ve kooperatifin vereceği karara bağlıdır. Eğer geliriniz yoksa bu krediden yararlanamazsınız ya da çok düşük miktarlarla kredi çekebilirsiniz. Yüksek miktarda kredi kullanmak için teminat ve gelirinizin olması gerekiyor.

 • İşletme kredisi: 200.000 TL'ye kadar,  84 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz.
 • Araç alımlarında: 500.000 TL'ye kadar taşıt alım finansmanı kullanılabilir.
 • İşyeri alımlarında: 500.000 TL üst limit, 10 yıla varan vadelerle işyeri satın alma kredisi kullanabilirsiniz.
 • Araç onarımında: 200.000 TL üst limit, 9 aya kadar vade bu kredi kapsamında değerlendirilmektedir.
 • İskonto kredisi: 9 aya varan vade ve 200.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

2019 yılında gerçekleştirilen güncellemeler sonrasında ESKKK Kefaletiyle Kredi'lerinin üst limiti 500.000 Türk Lirası'na çıkarılmış oldu. Daha önceki yıllarda esnaf kefalet kredinin en yüksek vade sayısı 48 aydı, ancak 2019 yılında yapılan düzenlemeler sayesinde kredi vadeleri üst limiti de 60 aya (5 yıl) kadar çıkarıldı. Ayrıca ticari araç alımlarında da bu kredi türü geçerliliğini korumaktadır.

 

Esnaf Kefalet Kredisi Faiz Oranları 2019

Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre az bir oranda yükselme olmasına rağmen, kredi rakamının 200 Bin TL'ye çıkartılması esnafları rahatlatmış durumdadır.

 • 1 yıla kadar kullanılan kredilerde %4,
 • 1 sene ve üstünde kullanılacak kredilerde ise %5 alınmaktadır.

 

Esnaf Kefalet Kredisinin üst limiti 200 bin TL'dir ancak 200 bin TL altında da kredi kullanabilirsiniz. Aşağıdan detaylı hesaplama tablosunu da inceleyebilir, 60 aya varan kredilerin aylık taksitini ve ödemelerini de öğrenebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kefalet kredilerinde kesintiler olmaktadır. Bu kesintiler ise bloke sermaye kesintisi, peşin alma risk kesintisi, ortak sermaye tutarı TESKOMB kesintisi, bölge birliği kesintisidir. Aşağıda bulunan taksit ödemesi, aylık olarak değil; eşit taksitlere bölünmektedir. Aşağıdaki hesaplamadaki ilk sırada bulunan 10.000 TL kredi ödemesi 4 ayda bir yapılmakta, diğer aşağıdaki krediler ise 2 ayda bir, 3 ayda bir, ya da kredi başvurusu yapıldığı sırada ödeme tablosuna göre aylık olarak yapılabilmektedir.

 

KREDİ ŞARTLARI NELERDİR?

Esnaf ya da sanatkar olarak çalışmak,Esnaf Kefalet Kredisi kullanmak için de bazı şartlar bulunmaktadır. Aşağıda yer alan şartların yanı sıra, bölgenizde bulunan Kooperatif kuruluşunun da kendine özel şartları olabilir. Şartlar ise şunları kapsamaktadır;

 • Esnaf ve Sanatkarlar siciline kayıtlı bulunmak,
 • Üye olunan Kooperatifin (ya da üye olunacak) hizmet yeri ikametinde yer almak,
 • Aynı anda birden fazla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne üye olmamak,
 • Şahıs firması sahibinin sicilinin temiz olması, borcunun bulunmaması.
 • Krediyi kullanmak için teminat ya da kefil gösterilme şartı bulunuyor.

 

GEREKLİ BELGELER:

 • Vergi levhası,
 • Esnaf sicil belgesi,
 • Kooperatife üye olduğunuz belgeler,
 • Faaliyet belgesi (bağlı bulunan odadan),
 • İkametgah belgesi,
 • Kimlik belgesi,
 • 4 adet vesikalık fotoğraf,
 • Banka tarafından istenecek ek belgeler.

 

Kredi başvuru süreci, yol haritası:

 1. İlk olarak bölgenizde bulunan Esnaf Kefalet Kooperatifi'ne üye olunur.
 2. Yazılı olarak kooperatife kredi başvurusu yapılır. Sonrasında ise, 15 gün içinde başvuru sonucu açıklanır.
 3. Kredi başvurusuyla alakalı esnafın sicil durumu incelenir.
 4. Yapılan inceleme sonrasında kredinin ilk onayı kooperatiften alınır. Eğer krediyi kooperatif onaylamaz ise, kredi süreci sonlanır. Eğer onay gelirse süreç Halkbank'ta işlemeye devam eder.
 5. Kredi başvurusuyla ilgili tüm detaylar Halkbank'a iletildikten sonra Halkbank'ta da başvuru yapılır.
 6. Halkbank tarafından da başvuru detayları incelenerek araştırma yapılır ve banka incelemesi sonrasında kredi başvurusuna olumsuz ya da olumlu cevap verilecektir.

 

Yukarıda yer alan belgeleri toparladıktan sonra bölgenizde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne üye olmanız gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra Kooperatif yönetimi başvuruyu inceleyecektir. Eğer sözleşmede yer alan şartları taşıyorsanız 15 gün içerisinde üyelik başvurunuza olumlu yada olumsuz sonuç verilir. Karar olumsuz ise bunun nedeni dilekçeli olarak tarafınıza sunulacaktır. Karar olumlu olması durumunda ise 1 ay içerisinde sözleşmeyi imzalamanız ve üyeliği kabul etmeniz gerekmektedir. Sonrasında bloke sermayesi için bankanın bloke sermayesine gerekli olan ücreti yatırmanız gerekecektir. Kredi kullandırıldıktan sonra blokeli hesaptan paranızı çekebilirsiniz.

Bu aşamayı tamamladıktan sonra krediyi kullandırmak için yetkili banka olan Halkbank'a başvuru iletilir. Yapılan incelemelerden sonra kredi çekmeye elverişliyseniz esnaf kefalet kredisi Halkbank tarafından verilecektir. Daha fazla ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bilgileri de inceleyebilirsiniz.


Yukarıda yer alan esnaf kefalet kredisi hesaplama tablosu, 2019 yılına özel olarak hazırlanmış olup sadece bilgi verme amacı taşımaktadır. Yukarıda yer alan taksit miktarı kredinin en yüksek ödemeli ay olan taksiti yansıtılmış olup, esnaf kefalet kredilerinde taksit ödemeleri her ay düşerek ilerlemekte yani eşit taksitlerle olmamaktadır. Siz de esnaf kefalet kredi başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıda bulunan kredi şartlarını ve başvuru için gerekli evrakları da inceleyebilirsiniz.

 

Benzer Konular

Esnaf Kredisi veren bankalar 2019

Finansbank Esnaf Kredisi

Halkbank Esnaf Kredisi

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

 

Yukarıdaki belgelerin yanı sıra Halkbank'tan kullanılacak kefalet kredilerinde ek kefil yada ipotek de istenebilmektedir. Kullanılmak istenilen kredi miktarına göre kefil 1 ya da 3 kişi olarak değişebilmektedir. İlk olarak kooperatife üye olup kredi bilgisi aldıktan sonra krediye Halkbank'ndan başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

 

ESNAF KEFALET KREDİSİ HESAPLAMA

60 AY (5 YIL) VADELİ ESNAF KEFALET KREDİ HESAPLAMA

MİKTAR

VADE

FAİZ ORANI

AYLIK ÖDEME

TOPLAM ÖDEME

 5.000 TL

60 AY

 %0,41

95 TL

5.685 TL

 10.000 TL

60 AY

 %0,41

 190 TL

11.370 TL

 15.000 TL

60 AY

 %0,41

 285 TL

17.052 TL 

 20.000 TL

60 AY

 %0,41

 378 TL

22.740 TL

 25.000 TL

60 AY

 %0,41

 473 TL

28.421 TL

 30.000 TL

60 AY

 %0,41

 568 TL

34.105 TL

 35.000 TL

60 AY

 %0,41

 663 TL

39.789 TL

 40.000 TL

60 AY

 %0,41

 757 TL

45.473 TL

 45.000 TL

60 AY

 %0,41

 852 TL

51.159 TL 

 50.000 TL

60 AY

 %0,41

 947 TL

56.842 TL

 60.000 TL

60 AY

 %0,41

 1.136 TL

68.210 TL

 70.000 TL

60 AY

 %0,41

 1.326 TL

79.580 TL

 80.000 TL

60 AY

 %0,41

 1.515 TL

90.950 TL

 90.000 TL

60 AY

 %0,41

 1.705 TL

102.315 TL

 100.000 TL

60 AY

 %0,41

 1.894 TL

113.684TL

 125.000 TL

60 AY

 %0,41

 2.368 TL

142.105 TL

 150.000 TL

60 AY

 %0,41

 2.842 TL

170.530 TL

 175.000 TL

60 AY

 %0,41

 3.315 TL

 198.947 TL

 200.000 TL

60 AY

 %0,41

 3.789 TL

 227.368 TL

Güncelleme: 03.05.2019

 

Yukarıda yer alan hesaplamalar internet üzerinden değerlendirmelere göre yapılmıştır, en doğru hesaplamayı Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatif'lerinde öğrenebilirsiniz.

 

ESNAF KEFALET KREDİSİ 2019


Esnaf Kefalet Kredisi kullanırken tarafınızdan ipotek yada kefil gösterme şartı vardır. Kredi gösterecek bir ipoteğiniz yoksa en az 2 kişiyi kefil göstermeniz gerekmektedir. Kefil gösterilecek kişi de kredi kullanmaya müsait şartları taşıması gerekmektedir.Yani gösterilen kefillerin de Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na kayıtlı esnaf olması gerekmektedir.

2019 yılına ait tüm detayları araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Esnaf kefalet kredisi 2019 yılında da esnaflarımıza verilmektedir, siz de bu krediden yararlanarak işletmenize maddi destekte bulunabilir ve işlerinizi büyütebilirsiniz. Ayrıca bu krediden yararlanamıyorsanız, esnaflara özel uygun faiz oranlı kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz. Esnaflara kredi seçeneklerini de değerlendirmek istiyorsanız aşağıda yer alan bağlantıya gidebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

13 yorum yapılmış

Circle image
Orhan Aktepe

Yıllardır internette bu tür konular araştıran bir esnaf olarak söylüyorum, bu kadar net ve açıklama başka bir yerde yok. Emeğinize sağlık esnaf kefalet kredisi çekeceklere önerimdir iyice inceleyin sayfayı.

2019-05-08 22:13:52 -
Circle image
Turan Tekin

eanaf kefalet kredisinden yararlanmak istiyorum ancak kefilim veya ipotek teminat göstereceğim şey yok, bu durumda ne yapabiliriz?

2019-03-25 22:46:52 -
Circle image
kredibankalar.com

Ayşe hanım merhabalar, esnaf kefalet kredisi kullanmak istiyorsanız bu sayfada yer alan başvuru detaylarını incelemenizi öneririz.

2019-03-15 17:27:19 -
Circle image
AYŞE TEK

merhabalar, istanbul'da esnafım. 100 bin tl krediye ihtiyacım var.

2019-03-15 17:22:54 -
Circle image
Yaşar Türkmen

merhabalar, 2019 nisan döneminde esnaf kefalet kredisi kullanmak istiyorum. şartlar hakkında bilgi alabilir miyim.

2019-03-14 21:47:18 -
Circle image
Kredibankalar.com

merhabalar Kamil bey, Esnaf kefalet kredi başvurusu ilinizde bulunan esnaf kefalet kooperatiflerine yapılması gerekiyor, sayfamızı incelerseniz tüm bilgiler yer almaktadır.

2019-03-12 23:08:34 -
Circle image
Ramazan AKTEPE

star gazetesinde çıkmıştı haberlere esnaf kefalet kredisi diye. ancak bir çok esnaf bu krediden yararlanamıyor, kooperatifler krediye onay versede halkbank kredi vermekte zoruluk çıkartıyor devletin esnaflara daha kolay şartlarda kredi vermesi gerekiyor. saygılarımla.

2019-03-12 23:07:57 -
Circle image
UĞUR

esnaf kefalet kredi 2019 yılı nisan ayında kullanmak istiyorum, uygun mudur.

2019-03-12 23:07:08 -
Circle image
Kamil

200 bin tl esnaf kefalet kredi başvurusu yapmak istiyorum. saygılar...

2019-03-12 23:06:45 -
Circle image
Orhan Arıkan

diğer siteler gibi saçma sapan bilgiler vermediğiniz için teşekkür ediyorum. esnaf kefalet kredisine başvurumu yapacağım sizin sayenizde net bilgi aldım.

2019-03-12 23:06:24 -
Circle image
Mahmut Şenol

esnafım, 150 bin tl 60 ay vadeli olarak kredi çekmek istiyorum, yakın zamanda başvuru yapacağım. başvurum onaylanırsa burdan arkadaşları yönlendiririm.

2019-01-31 16:49:19 -
Circle image
Kamil Koraytürk

esnaf kefalet kredisi adı altında resmen seçim vaadi yapılıyor, esnaf kefalet kredisini kullanan lar neredeler?

2019-01-31 16:48:41 -
Circle image
Tülay Bozkurt

merhabalar kolaygelsin, esnafım ve 70 m2 dükkanım var bunun karşılığında esnaf kefalet kredisi ne kadar kullanabilirim?

2019-01-31 16:48:09 -
Güncel:
Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı
Tarih : 2019-05-20 23:41:00
Garanti Bankası Enflasyon Endeksli Hesap
Tarih : 2019-05-20 23:21:00
TEB Gram Altın Fiyatları Takibi
Tarih : 2019-05-15 19:41:43
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA