FAİZSİZ KREDİ

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 - (Faizsiz Finansman Katılım Bankaları)

2020 yılında faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Faizsiz kredi veren katılım bankalarına bir yenisi daha eklendi siz de Faizsiz konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kullanmak ve uygun kar payı oranlarıyla başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle bu sayfada yer alan bankaların kredi şartlarını ve detaylarını öğrenebilir ve en uygun kar payı oranlarıyla kredinizi çekebilirsiniz. Bu sayfada faizsiz krediler nedir ve nasıl alınır, faizsiz kredi veren bankalar listesi, faizsiz kredi çekmek için gerekli şartlar, gerekli belgeler ve bankaların kar payı oranları karşılaştırmasına ulaşabilirsiniz.


Faizsiz Kredi 

Siz de faizsiz kredi avantajlarından yararlanmak istiyorsanız aşağıda yer alan "Katılım Bankalarını" tercih edebilirsiniz. Türkiye'de günümüzde 5 katılım bankası hizmet vermektedir. Bunlar Albaraka Türk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım'dır. Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankası yakın zamanda kurulmuş olsa da kamu bankalarının katılım bankası oldukları için (Ziraat Bankası, Vakıf Bank) kısa zamanda büyük müşteri potansiyeline ulaşmayı başarmışlardır.  Faizsiz krediler, bir çok farklı şekilde sıralanabilir. Bunlar arasında faizsiz katılım bankacılığı olduğu gibi, iş kurmak isteyenlerin Kosgeb ve benzeri kurumlardan kullandıkları "hibe" yani geri ödemesiz veya geri ödemeli olarak alınan faizsiz kredilerle olabilmektedir. Siz de hangi kredi türünü kullanacağınıza karar vermeniz için bu sayfadaki bilgileri inceleyebilir, bankaların faizsiz krediler için kredi tekliflerini ve kar payı oranlarını karşılaştırarak hangi krediyi kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Faizsiz kredilere başvurusu yaparak siz de hemen kredi kullanmak istiyorsanız bankaların kar payı oranlarını karşılaştırarak hemen en uygun krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. 2020 yılında faizsiz ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı ve taşıt finansmanı veren bankalar aşağıda sıralanmıştır. Katılım bankacılığında kredi yerine verilen ürünlere "finansman" denilmektedir. Faizsiz kredi veren bankaların arasında Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Bank olmak üzere 3 banka devletin; Kuveyt Türk, Albaraka, Türkiye Finans 3 banka özel olarak hizmet vermektedir.

 • Ziraat Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Emlak Bank

 

Faizsiz Kredi Nedir?

Faizsiz kredi, banka veya finans kuruluşlarının verdiği kredilerin geri ödemesinde faiz işletilmeden verilen paranın aynı şekilde geri alınmasıdır. Ancak hiçbir banka veya finans kuruluşundan faizsiz kredi almak mümkün değildir. Ancak bazı şartlar tamamlanırsa faizsiz krediler kullanılabilir. Katılım Bankaları ise İslami koşullara uygun olarak hareket eden ve hizmet veren bankalardır ancak bu bankaların çalışma şekli de "faizsiz bankacılık" olarak geçse de, verilen kredinin üzerine "kar payı" eklenerek kredi kullandırılmaktadır. Katılım bankalarında faiz yerine kar payı oranlarıyla hizmet verilir. İslam Dini esaslarına uygun olarak hizmet veren bu bankalarda faiz asla kullanılmaz ancak şuraya dikkat etmek gerekir "Faizsiz kredi demek, sıfır faizli kredi demek değildir. Bankaların faaliyetlerine devam etmesi için verdikleri kredilerde "kar" elde etmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu bankalar "kar payı oranları" ile müşterilerine kredi verirler. Sizde faizsiz kredi veren bankalardan 2020 yılında kredi başvurusu yaparak taşıt, konut yada diğer finansmanlara özel olarak destek kredileri alabilirsiniz.

 

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar(Kar Payı Oranları ve Kredi Hesaplama)

10.000 TL 36 AY VADE

Bankalar

Kar Payı Oranları

Aylık Taksit

Albaraka Türk

İhtiyaç Finansmanı

%1,02

345 TL

Türkiye Finans

İhtiyaç Finansmanı

%1,05

347 TL

Kuveyt Türk

İhtiyaç Finansmanı

%1,07

349 TL

Emlak Bank

İhtiyaç Finansmanı

%0,99

-

Vakıf Katılım

İhtiyaç Finansmanı

%0,94

-

Ziraat Katılım

İhtiyaç Finansmanı

%1,12

352 TL

 

Faizsiz Kredi Çekmek İçin Gereken Şartlar

 • Banka sicilinin temiz olması
 • SGK'lı olarak çalışan olmak
 • Kredi notunun iyi seviyede olması (Kredi notu kaç olmalı?)
 • Geçmiş ödemelerin düzenli olması
 • Banka tarafından kefil veya teminat istenmesi durumunda kefil ya da teminat göstermek
 • Kişinin, kredi kullanmaya elverişli olması.

 

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

100.000 TL 120 AY VADE

Bankalar

Kar Payı Oranları

Aylık Taksit

Albaraka Türk

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Türkiye Finans

Konut Finansmanı

%1,05

1.400 TL

Kuveyt Türk

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Emlak Bank

Konut Finansmanı

%0,99

1.469 TL

Vakıf Katılım

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Ziraat Katılım

Konut Finansmanı

%1,10

1.504 TL

 

Faizsiz konut kredisi veren bankalara yeni bir banka daha eklenmiştir. Emlak Bank, geçtiğimiz dönemlerde faaliyetlerine son verse de 2019 yılında devletimizin aldığı karar doğrultusunda tekrardan hizmete başlamıştır. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Emlak Bank, müşterilerine kar payı ile "faizsiz" olarak ev kredisi vermeye başlamıştır. Emlak Bank'ın yanı sıra faizsiz konut kredilerine baktığımızda kar payı oranları yüzde 0,94 - 0,99 arasında değiştiği görülmektedir. Siz de %0,97'den başlayan kar payı oranlarıyla hayalinizdeki evi faiz ödemeden alabilirsiniz.

 

Faizsiz Konut Kredisi Gerekli Belgeler:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
 • Şubece istenebilecek diğer belgeler
 • Finansmana konu olan konutun tapu belgesi fotokopisi
 • Gerekirse azami iki ay öncesine ait müşteri adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, su veya doğalgaz faturalarından herhangi birisinin fotokopisi
 • Gerekli görülmesi hâlinde kefil ve kefile ilişkin belgeler

 

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz taşıt kredisi çekmek istiyorsanız siz de aşağıda yer alan uygun kar payı oranları ile katılım bankalarına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz araç kredisi hesaplama yaparak aşağıda bankaların kar payı oranları ile karşılaştırma yaptık. Siz de bu bilgileri inceleyerek taşıt kredinizi kullanabilir ve araç satın alabilirsiniz.

 

50.000 TL 36 AY VADE

Bankalar 

Kar Payı Oranları

Aylık Taksit

Albaraka Türk

Taşıt Finansmanı

%0,98

1.711 TL

Türkiye Finans

Taşıt Finansmanı

%1,05

1.715 TL

Kuveyt Türk

Taşıt Finansmanı

%0,99

1.715 TL

Emlak Bank

Taşıt Finansmanı

%1,02

1.735 TL

Vakıf Katılım

Taşıt Finansmanı

%0,98

1.711 TL

Ziraat Katılım

Taşıt Finansmanı

%1,04

1.732 TL

 

ALBARAKA TÜRK

Albaraka Türk Katılım Bankası, 1985 yılında Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde faizsiz kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan olan Albaraka Türk, yaptığı yenilikler ile adından sıkça söz ettirmektedir. Albaraka Türk'te "Konut finansmanı, 0 ya da 2. el taşıt finansmanı, dayanıklı tüketim kredisi, işyeri kredisi, arsa kredisi, 2B finansmanı, eğitim finansmanı, diş sağlığı kredisi, düğün finansmanı, tatil finansmanı, hac finansmanı, umre kredisi, yurt hizmetleri finansmanı, yabancıya konut finansmanı" adı altında pek çok farklı kategoride krediler sunmaktadır. Siz de Albaraka Türk internet sitesine yada şubelerine giderek uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarası 0850 222 5 666 ya  da 444 5 666'dır. Bu numarayı arayarak da kredi başvurusu yapabilir ya da gerekli bilgiyi alabilirsiniz.


TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

%100 yerli sermaye ile Türkiye'de 1991 yılında kurulan "Anadolu Finans" 2000 yılında "Faisal Finans" kurumuyla birleşerek Türkiye Finans Katılım Bankası hizmet vermeye başlamıştır. Düşük kar payı oranları ve uzun vade ödeme seçenekleri ile Türkiye Finans'tan kredinizi kullanabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası'nda "İhtiyaç, konut, taşıt, motorsiklet, işyeri, yabancıya mortgage" gibi pek çok farklı kategoriye özel kredi başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans müşteri hizmetleri numarası 444 2 444 ya da 0850 222 22 44 numaralarını 7/24 arayarak faizsiz kredi başvurusu yapabilir yada detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.KUVEYT TÜRK

Faizsiz kredi veren bankaların en eskisi olarak ülkemizde 1989 yılında hizmete başlamıştır. En çok tercih edilen faizsiz bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk'te her ihtiyaca özel finansman çözümleri bulunmaktadır. Uygun kar payı oranlarıyla Kuveyt Türk'te "Konut, Araba, Eğitim, İşyeri, Hac-Umre" ve pek çok farklı kategoride kredi kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası ise 444 0 123 ya da 0850 251 0 123'ü 7/24 istediğiniz zaman arayarak kredi başvurusu yapabilir yada gerekli tüm bilgileri çağrı merkezinden alabilirsiniz. 
 

VAKIF KATILIM

Vakıfbank'ın "katılım bankası" olarak 2015 yılında hizmete başlayan Vakıf Katılım Bankası'nda da faizsiz kredi çözümleri bulunmaktadır. Vakıf Katılım'da "Konut kredisi, taşıt kredisi, işyeri kredisi ya da arsa kredisi" başvurusu yapabilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz. 0850 202 1 202 numarasından kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi Vakıf Katılım'ın en yakın şubesine giderek de finansman başvurunuzu anında yapabilirsiniz.
 

ZİRAAT KATILIM

Faizsiz kredi veren bankalar arasında hizmetine devam eden Ziraat Katılım Bankası, 2015 yılında Ziraat Bankası'nın "katılım bankası"  alt kuruluşu olarak açılmıştır. Ziraat Katılım Bankası'nda uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat Katılım şubelerine gidebilir, yukarıda yer alan internet şubesinden yada 0850 220 50 00 numaralı Ziraat Katılım müşteri hizmetleri numarasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

EMLAK BANK

Türkiye Emlak Katılım Bankası  yani kısa ismiyle Emlak Bank, 2019 yılında hizmete başladı. Emlak Bank  daha önceki dönemlerde hizmet vermiş ancak kapatılmıştı ve 16 yıl aradan sonra tekrardan hizmete başladı. Gayrimenkul olarak ağırlıklı çalışacak olan banka, ihtiyaç sahiplerine faizsiz (kar payı ile) konut kredisi verecek.

 

Halkbank Faizsiz Kredi

Halkbank, esnaflara özel olarak sıfır faizsli kredi vermeye devam etmektedir. "193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9'uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar %100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir.

 

Emin Evim Faizsiz Kredi

Banka veya finansman kurumu olmamasına rağmen uzun yıllardır faaliyette olan ve Türkiye'nin hemen hemen tüm bölgelerine dağılmış "kooperatif" sistemiyle çalışan bir kurumdur. "Faizsiz kredi" verdiklerini belirtseler de Emin Evim, Katılım Evim, Bir Evim gibi firmalar bu sistemden "kar" ettikleri için faizin bu sistemde var olduğunu söylemek mümkündür.

 

Denizbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı bankalar müşteri potansiyelini arttırmak amacıyla kampanyalar düzenleyerek uygun faizli yada faizsiz olarak kredi vermektedir. Bankaların kredi faiz oranlarının düşmesiyle beraber Denizbank yeni bir kampanyayı müşterilerine duyurdu. Sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyasını "masrafsız" olarak duyuran Denizbank bu kredi paketinde pek çok avantaj sunuyor. Denizbank, 1.000 TL faizsiz ve masrafsız olarak ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere büyük avantaj sunuyor. Bu kredi kampanyasından yararlanmak isteyenlerden aranan şartlar ise 2 adet fatura talimatının verilmesi. Bu kredinin en fazla vadesi 12 olarak karşımıza çıkıyor. 1.000 TL, 12 ay vadeli faizsiz ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarı ise 83,33 TL olarak hesaplanıyor. Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler en yakın Denizbank şubesine giderek kredi başvurusunu yaptıktan sonra krediyi kullanabilir.

 

Ziraat Bankası Faizsiz İş Kurma Kredisi

İş kurmak isteyen girişimcilere devlet destekleri ve sıfır faizli kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Ziraat Bankası faizsiz kredi ile siz de 5 yıl vadeli olarak Kobi ve girişimcilere sunulan bu imkandan yararlanabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyen kişilerin yararlanabileceği bu kredi türü ile 100.000 TL'ye kadar, faizsiz kredi kullanmak mümkün olmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi seçenekleri de geçtiğimiz günlerde haberlerde duyurulmuştu ancak bununla ilgili henüz netleşen bir açıklama bulunmamaktadır.

 

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

 

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlenmek isteyen kişilerin birikim yapabilmesi için hemen hemen tüm bankalardan faizsiz kredi çekebilmesi mümkündür. Devletimizin sosyal yardımlaşma destekleri arasında yer alan bir birikim türüdür ve tüm bankalarda bulunmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan anlaşmada yer alan Ziraat Bankası, Garanti, İş Bankası, Teb, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Vakıfbank gibi bankalardan birisini tercih ederek "ücretsiz" olarak çeyiz hesabı açabilirsiniz. Açılan yeni çeyiz hesabında 3 yıl boyunca ve her 3 ayda bir belirtilen tutarda para bu hesaba yatırılır. 3 yıl sonrasında bu hesapta biriken paranın %20'si kadarını ise devlet desteği ödenir ve bu biriken para ile devlet desteği çekilerek kullanılabilir.

 

Siz de faizsiz kredi seçeneklerini değerlendirerek, ihtiyacınıza uygun krediyi tercih edebilirsiniz. Evlenenlere özel faizsiz kredi, girişimcilere özel, iş kurmak isteyenlere, ev almak isteyenlere, çiftçilere özel, araç sahibi olmak isteyenlere ve bir çok alanda faizsiz kredi seçenekleri yer almaktadır. Özellikle son yıllarda rağbet gören faizsiz kredilerden birisi de esnaflara özel faizsiz kredilerdir. Devletimiz esnafımızın gelişmesi için esnaf kefalet kredilerini vermekte ve vermeye devam etmektedir. Öncelikle faizsiz kredi başvurusu yapmanız için hangi krediye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Faizsiz kredi veren bankalar 2020  ek olarak yukarıda yer alan bankaların kredi faiz oranlarıyla, katılım bankalarının kar payı oranlarını karşılaştırıp en uygun krediyi bulabilirsiniz. Ayrıca hükümetin "emeklilere faizsiz kredi" çalışması olmasına rağmen halen net olarak açıklanan bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak çalışmalar onu gösteriyor ki emeklilere bankalar artık faizsiz kredi verecek ve emeklilerin daha iyi yaşam koşullarına sahip olmaları için destek olacaklardır, bunlar da devlet bankaları olacaktır.