Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru

Bu sayfadan Albaraka Türk konut kredisi hesaplama örneklerine, kar payı oranlarına ve konut kredisi detaylarına ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru

 Ülkemizde faizsiz bankacılık alanında faaliyet gösteren öncü bankalardan biri de Albaraka Türk’tür. 1985 yılından beri hizmet veren banka, faizsiz bankacılık prensiplerini benimsemiş ve hitap ettiği kesime çeşitli ürünler sunmaya başlamıştır. Müşterilerine finansman desteği sağlayan banka, uzun vade ve özel ödeme seçenekleriyle konut kredisi sunmaktadır. Albaraka Türk faizsiz konut kredisikampanya koşullarını sayfamızdan inceleyebilir ve geri ödemenizi bütçenize uygun şartlarda belirleyerek, kredinizi rahatça ödemeye başlayabilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye'de faizsiz kredi veren bankalar arasında hizmet vermektedir siz de Albaraka'dan en uygun kar payı oranları ve 120 aya varan vadelerle konut finansmanı başvurusu yapabilirsiniz.
 

Albaraka Türk Konut Kredisi

Faizsiz konut kredisi kampanyasıyla, satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin % 80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kaynak kullanımı destekleme fonu, banka ve sigorta muameleleri vergisi gibi çeşitli ödemelerden muaf sayılırsınız. 18 yaşını dolduran her vatandaş, Albaraka Türk faizsiz konut kredisinden yararlanabilir. Güncel kar oranları ile hazırlanan tablomuzdan hesaplamaları inceleyebilir ve başvurunuzu tamamlayarak dilediğiniz eve kavuşabilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası'nın konut finansmanı için kar payı oranları ve kredi hesaplama tablosu ile kredi başvuru şartları ve tüm gerekli detaylar aşağıda verilmiştir.

Albaraka Türk Konut Finansmanı Başvuru Şartları

  • 18 yaşını dolduran kişiler konut kredisine başvuru yapabilir.
  • Konut finansmanından gerçek kişi (bireysel) olarak yararlanmak isterseniz; kimlik kartınızı, gelir belgelerinizi, maaş bordronuzu ya da net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belgeleriniz ile satın alınacak konutun tapu fotokopisini ibraz etmeniz gerekir.
  • Konut finansmanından serbest meslek sahibi olarak yararlanmak isterseniz; vergi levhanızı, onaylı bilanço ve gelir tablonuzu, cari yıl mizanınızı, faaliyet belgenizi, varsa tapu fotokopilerini, kira kontratlarınızı, gelir belgelerinizi ve imza beyannamenizi, ayrıca gerekli durumlarda kefiller için de aynı belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir.
  • Konut finansmanından tüzel kişi olarak yararlanmak isterseniz; satın alınacak konutun tapu fotokopisini, ortakların kimlik kartlarını, noter onaylı şirket imza sirkülerini, Ticaret Sicil Gazetesi örneğini, oda kayıt belgesini, faaliyet belgenizi, son üç yıla ait bilânço ve gelir tablolarınız ile son üç yılda düzenlenmiş vergi levhanızın fotokopisini, ayrıca gerekli durumlarda kefiller için de aynı belgeleri ibraz etmeniz gerekir.
  • İstenilen belgelerle, size en yakın Albaraka Türk şubesine uğrayarak başvuru formunu doldurabilir ve yeni eviniz için ilk adımı atabilirsiniz.
  • Ön değerlendirmenin olumlu sonuçlandığında ekspertiz başvurusunda bulunabilir, satın almak istediğiniz ev için yararlanabileceğiniz finansman tutarını öğrenebilirsiniz.

Konut kredisi hesaplama aracını kullanarak tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

Masraf ve Giderler

  • Tahsis Ücreti: Konut kredilerinde (mortgage kredilerinde) tüm vadeler için finansman tutarının %0,50'si (binde beşi) kadar tahsil edilir.
  • Ekspertiz Ücreti: Ekspertizin Bankamıza maliyeti tutarında tahsilat yapılır.
  • İpotek Tesis Ücreti: İpotek tesis işleminin Bankamıza maliyeti tahsil edilir.

Mortgage Finansmanı Nedir?

Mortgage, bir çok farklı ülkede uzun vadeli olarak ipotek altına alınan konut finansmanıdır. Yeterli miktarda birikiminiz bulunmuyorsa, Mortgage sistemi ile kira öder gibi aylık ödemeler yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Mortgage sisteminin avantajlarından bahsedecek olursak, uzun vadeler ve düşük kar oranları ile avantajlı olarak konut sahibi olmanız mümkündür. Ayrıca mortgage sistemi ile getirilen vergi istisnalarıyla da vergi yükünüzü azaltabilirsiniz. Satın almak istediğiniz gayrimenkulun tapusunda mesken, konut, apartman, müstakil ev veya villa ibaresinin yer alması gerekiyor. Tapuda işyeri, dükkan, ofis, büro gibi ticari nitelikli olan gayrimenkuller Mortgage kapsamına girmemektedir. Mortgage sisteminde BSMV ve KKDF gibi vergiler alınmaz.

İlginizi çekebilir: Albaraka Türk kimin bankası?

Diğer Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Albaraka Türk Katılım Bankası dışında Türkiye'de hizmet veren bankalar da bulunmaktadır. Faizsiz konut kredisi veren bankaları aşağıda sıraladık:

Ziraat Katılım

Kuveyt Türk

Vakıf Katılım

Türkiye Finans

Emlak Bank

Albaraka Türk konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bankanın en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz. Banka gerekli gördüğü durumlarda yukarıdaki belgelere ek olarak teminat ya da kefil gösterilmesini isteyebilir. Kefil gösterecek kişinin de bu belgeleri hazırlayarak bankaya teslim etmesi gerekmektedir. Albaraka Türk faizsiz konut kredisiiçin gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra 24 saat içerisinde sonuç alabilirsiniz. Faizsiz bankacılığın bütün ilkelerinden yararlanmak ve kira öder gibi dilediğiniz eve sahip olmak istiyorsanız, Albaraka Türk konut kredisine biran önce başvuru yapın.

İLGİLİ SAYFALAR:

Faizsiz konut kredisi veren bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar

Yorum yap: