Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar - 2021 Emekli Kredileri

Bu sayfadan emeklilere faizsiz kredi veren bankalar listesine ulaşarak 2021 yılında faizsiz emekli kredisi çekebilirsiniz.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar - 2021 Emekli Kredileri
Türkiye'de onbinlerce emekli bankalardan kredi çekerek acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak istemektedir. İhtiyaç kredisinin yanı sıra pek çok banka emeklilere özel konut kredisi ve taşıt kredisi de vermektedir. Siz de bu sayfamızdaki bilgileri inceleyerek emeklilere faizsiz kredi kampanyalarını karşılaştırabilir, 2021 yılında bankaların sunmuş oldukları emekli kredi paketlerine başvuru yapabilirsiniz. Özellikle korona virüs sürecinde emekliler ve vatandaşlarımıza bir çok farklı maddi destek sağlanmıştır. PTT, Ziraat Bankası, Vakıfbank, SGK ve Bağ-Kur emeklilerine özel olarak belli dönemlerde düzenledikleri kampanya paketleri ile emeklilere özel faizsiz kredi vermektedir. Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre en düşük emekli aylığı 2021 yılında 1.500 TL'ye yükseltilmiştir. Ayrıca Korona Virüs salgını sürecinde hükümetin pandemi önlemleri kapsamında emekli maaşını almaya gidemeyenlere özel olarak maaşları ilgili görevlilerce çekilerek evlerine teslim edilmiştir.
 

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekli maaşlarının bankalara transfer edilebilmesi yasasının çıkmasıyla beraber hemen hemen tüm bankalar, emeklileri bankalara çekmek için birbiriyle yarışacak derecede kampanyalar düzenlemiştir. Özellikle devlet bankalarının sağladığı emekli maaş taşıma promosyonuna tüm özel bankalar da katılmış, maaşını taşıyan emeklilerin 3 yıl maaş müşterisi olmak için söz vermesiyle beraber 1.000 TL'lere vatan geri ödemesiz para vermeye başlamışlardır. Diğer bankalardan kredi çekmek istemeyen emekliler, faizsiz kredi veren bankaları araştırmaya başladılar. Biz de araştırmalarımızı yaparak hangi bankaların emeklilere özel olarak faizsiz kredi verdiklerini bu sayfamızda hazırladık. Emeklilere faizsiz olarak kredi veren katılım bankaları yanı sıra pek çok özel ve devlet bankası bazı dönemlerde kampanyalar yaparak faiz olmadan kredi vermektedir. Ancak bu bankaların belli kredi şartları bulunmaktadır. Bu şartlar arasında da emekli maaşını taşımak yer alabilir, siz de bu kampanya paketlerini takip ederek faizsiz olarak kredi çekebilirsiniz. Ayrıca katılım bankacılığı prensiplerine göre hizmet veren devlet ve özel katılım bankalarındann uygun kar payı oranları ile her zaman faizsiz kredi kullanabilirsiniz. İşte emeklilere faizsiz kredi veren bankalar:
 • Albaraka Türk Katılım Bankası

 • Türkiye Finans Katılım Bankası

 • Kuveyt Türk

 • Vakıf Katılım

 • Ziraat Katılım

 • Emlak Katılım

 • Denizbank

 • Halkbank

 • İş Bankası

 • Garanti BBVA

 • Halkbank

 • PTT Aktif Bank

 • Ziraat Bankası

 

Emeklilere Faizsiz Kredi Veriliyor Mu?

Faizsiz kredi, katılım bankalarının sağlamış olduğu kar payı oranları ile sağlanan kredi türüdür. Faizsiz kredi demek, "sıfır masraflı" anlamı taşımaz. Türkiye'de hizmet veren "İslami bankalar" olarak da tanımlanan özel ve devlet katılım bankalarının sağlamış olduğu krediler faizsiz olarak adlandırılmaktadır. Siz de bu bankalara kredi başvurusu yaparak güncel kar payı oranı ile ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi kullanabilirsiniz. Bir çok kişi PTT'nin emeklilere faizsiz kredi verip vermediğini merak etmektedir. PTT'den kredi veren anlaşmalı bankaların başında Aktif Bank yer almaktadır. Aktif Bank ise piyasada diğer bankalara göre en yüksek faiz oranıyla emeklilere kredi vermektedir.
 
 
Emekli kredisi veren bankalar ve güncel faiz oranları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.
 

Emeklilere İhtiyaç Kredisi Veren Banka

Faiz Oranı

Akbank

%1,61

TEB

%1,45

İş Bankası

%1,50

ING

%1,49

QNB FİNANBANK

%1,33

Şekerbank

%1,49

ICBC

%1,56

Fibabanka

%1,59

Garanti BBVA

%1,64

Ziraat Bankası

%1,75

Halkbank

%1,79

Vakıfbank

%1,79

Yapı Kredi

%2,03

Denizbank

%2,17

Hesaplama tarihi: 18 Ocak 2021

İlgili sayfa: İhtiyaç kredisi hesaplama

İlginizi çekebilir:

Emekli PTT kredisi

Ziraat Bankası Emekli Promosyon 2021

 

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emeklilere özel olarak verilen faizsiz kredi veren bankalardan birisini tercih ederek, ilgili bankanın şubesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca katılım bankasının internet şube veya mobil şubesinden de kredi başvurusu yapılabilir. Emeklinin bankadan kredi çekebilmesi için, ilgili banka emekli müşterinin maaşının taşınmasını talep edebilmektedir. Maaş müşterisi olduğunuz bankaya kredi başvurusu yaparsanız, kredi onay ihtimalinizi arttırabilirsiniz.
 
Vakıf Katılım (Devlete ait)
Emlak Katılım (Devlete ait)
Ziraat Katılım (Devlete ait)
 
Kuveyt Türk (Kuveyt finans kuruluşlarına ait)
Albaraka Türk (Sermayenin büyük bölümü yabancı ortakların)
Türkiye Finans (Sermayenin büyük bölümü The National Commercial Bank ait)
 

Emeklilere Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Emeklilere kredi veren bankalar
Emeklilerin faizsiz olarak kredi çekebilmesi için genel şartlar bu şekildedir:
 • Emekli aylığı üzerinde haciz olmaması.
 • Kredi notunun iyi seviyede olması.
 • Kredi sicilinin temiz olması.
 • Kredi limitinin yeterli olması.
 • Yaşın 75-80 üzerinde olmaması gerekiyor.
 • Emeklilik sonrası eğer çalışılıyorsa, gelir belgesi.
 • Gerekli olduğu durumlarda kefil veya ipotek gösterebilmek.
 

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir

Bir çok banka kredi çekecek olan müşteriler için belirli yaş şartı aramaktadır. Yaş şartının yanı sıra aylık gelire göre kredi üst limiti belirlenmektedir. Konut kredisi çekmek isteyen emeklilerin emekli maaşının yüzde 70'ine kadar kredi aylık taksit üst sınırı vardır. Yani 2.000 TL emekli maaşı alan bir kişinin kredi ödemesi için maaşından en fazla 1.400 TL taksit ödemesi alınabilir. Emeklilere sıfır faizli olarak pek çok banka düzenlediği kampanyalar ile masraf almadan kredi verebilmektedir. Ancak bu bankaların belirlediği şartlar arasında maaş taşıması olmaktadır. Bu kampanyalar bazı dönemlerde açıldığı gibi, böyle bir kampanyanın gündemde olması ile birlikte sayfamızı güncelleyerek sizleri bilgilendireceğiz. Katılım bankaları veya diğer bankalardan kredi çekmek istiyorsanız, maaşın belli bir katına kadar ihtiyaç kredisi çekebileceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aylık net maaşınızın 15-20 katına kadar emeklilere kredi veren bankalardan siz de kredi çekebilirsiniz. Verilecek net kredi miktarı, aylık taksit ödemesi toplam emekli maaşının %50'nini yani yarısını geçmeyeceği şekilde belirlenmektedir. Emekliler ne kadar kredi alabilir sayfasına göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 
Bu sayfada emeklilerin beklemiş olduğu faizsiz kredi kampanyalarını hazırlasak da, ayrıca emeklilere promosyon ödemesinin ne zaman yapılacağı da merak edilmektedir. Bankalar emeklilerin maaşlarını taşımaları ile birlikte maaşı 2.500 TL altı olan emeklilere 800 TL, maaşı 2.500 TL üstünde olan emeklilere ise 1.200 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır. Her banka için promosyon ödemeleri değişse de genellikle bu rakamlarda ödeme yapılmaktadır. Maaşınızı ilgili bir bankaya taşımanız ile birlikte ilk maaşınızla beraber promosyon ödemesini "tek seferlik" ödeme olarak alabilirsiniz. Emekli maaşınızı taşımak istiyorsanız eğer bankada hesabınız varsa internet bankacılığından veya müşteri hizmetlerinden de maaş taşıma işlemi yapılabilmektedir. Emekli promosyon ödemesini almaya hak kazanmak için yapmanız gereken tek şey maaşınızı taşımak ve 3 yıl o bankadan maaşınızı çekme sözü vermektir.
 
 

Emekliler Kaç Yaşına Kadar Kredi Çekebilir

Emeklilere kredi veren bankaların yaş sınırı da, emekli kredi şartları arasında bulunmaktadır. Her bankanın kendine göre farklı yaş şartı olsa da genellikle 75-80 yaş üstündeki emeklilere bankalar kredi vermez. 80 yaş sınırı olan bankada kredi kullanmak isteyen bir emeklinin en fazla 76 yaşında olması gerekmektedir. İşte emekliye kredi veren bankaların yaş sınırı:
 • ING Bank emekli kredisi yaş sınırı: 75 Yaş
 • Vakıfbank emekli kredisi yaş sınırı: 80 Yaş
 • TEB emekli kredisi yaş sınırı: 70 Yaş
 • Burgan Bank emekli kredisi yaş sınırı: 81 Yaş
 • Aktif Bank (PTT) emekli kredisi yaş sınırı: 80 Yaş
 • Ziraat Bankası emekli kredisi yaş sınırı: 75 Yaş
 • Denizbank emekli kredisi yaş sınırı: 70 Yaş
 • Şekerbank emekli kredisi yaş sınırı: 75 Yaş

Albaraka Faizsiz Emekli Kredisi

Albaraka Türk'ten siz de uygun kar payı oranlarıyla ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Albaraka Türk hesaplama sayfasından kredinizi hesaplayarak masraf ve komisyonları hemen öğrenebilir, Albaraka internet sitesinden başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz. 1985 yılında hizmet vermeye başlayan Albaraka'dan siz de "Konut finansmanı, arsa finansmanı, sıfır veya 2. el taşıt finansmanı, eğitim finansmanı, sağlık finansmanı, hac ve umre finansmanı, tatil finansmanı, eğitim finansmanı, işyeri finansmanı, yabancıya konut finansmanı, yurt hizmetleri finansmanı" olarak kredi çekebilirsiniz. 0850 222 5 666 numaralı Albaraka müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurusu için detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

Albaraka Faizsiz İhtiyaç Kredisi

36 ay vadeli olarak %1,60 kar oranları ile Albaraka'dan faizsiz ihtiyaç kredisi çekebilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz.
 

Albaraka Faizsiz Konut Kredisi

Albaraka Türk'de %1,50 kar payı oranı ve 120 aya varan vadelerle (10 YIL) faizsiz konut finansmanı çekebilirsiniz.
 

Albaraka Faizsiz Taşıt Kredisi

36 aya varan vadeler ve %1,60 kar oranları ile 5 yaşına kadar olan ikinci el ve sıfır araç alımınıza özel olarak faizsiz taşıt kredisi çekebilirsiniz. Taşıt kredisi kullanırken alacağınız aracın kasko değerinin en fazla %70'ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Emekli Kredisi

Faizsiz finansman sağlayan bir diğer katılım bankası da Kuveyt Türk'tür. Siz de Kuveyt Türk şubelerinden veya Kuveyt Türk internet şubesinden hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz olarak uygun kar payı oranı ile ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisini Kuveyt Türk'te kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk hesaplama araçlarını ziyaret ederek ihtiyacınız olan krediyi hesaplayabilir, kar payı oranları ile masraflarınızı öğrenerek kredi başvurusunu bankaya gönderebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi kar payı oranı: %1,66
 • Kuveyt Türk konut kredisi kar payı oranı: %1,52
 • Kuveyt Türk taşıt kredisi kar payı oranı: %1,49

Türkiye Finans Faizsiz Emekli Kredisi

%100 yerli sermeye ile 1991 yılından beridir hizmet vermeye devam eden Türkiye Finans'tan siz de faizsiz olarak ihtiyaç, taşıt, konut ve arsa kredisi kullanabilirsiniz. Türkiye Finans şubelerine giderek veya Türkiye Finans internet sitesinden ya da mobil uygulamasından kredi başvurusunu hemen gerçekleştirebilirsiniz. 36 aya varan ihtiyaç ve taşıt kredisi ile 120 aya varan konut kredisini uygun kar payı oranları ile kullanabilirsiniz. Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı sayfasına giderek kredi detaylarını öğrenebilir, hesaplama yaparak kredi başvurusunu bankaya iletebilirsiniz.
 • Türkiye Finans ihtiyaç kredisi kar payı oranı: %1,82
 • Tükiye Finans konut kredisi kar payı oranı: %1,76
 • Türkiye Finans taşıt kredisi kar payı oranı: %1,80

Ziraat Katılım Faizsiz Emekli Kredisi

Ziraat Katılım, tüm emeklilere faizsiz olarak ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi vermektedir. Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Katılım, Ziraat Bankası'nın katılım bankası alanında hizmet veren bankasıdır. Ziraat Katılım bireysel krediler sayfasına göz atarak hangi tür kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi

36 aya varan vade ihtiyaç kredisi veren Ziraat Katılım'dan faiz olmadan katılım bankacılığı prensiplerine göre %1,79 kar payı oranları ile kredi çekebilirsiniz.
 

Ziraat Katılım Faizsiz Konut Kredisi

Ziraat Katılım'a emekli maaşınızı taşıyarak siz de %1,70'den başlayan kar payı oranları ile 120 aya varan vadeli konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası emekli konut kredisi sayfamızdan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

Ziraat Katılım Taşıt Kredisi

Yeni bir araç almak istiyorsanız siz de en fazla 5 yaşında olan araçlara taşıt kredisi çekebilirsiniz. Alacağınız aracın kasko değerinin en fazla %70'ine kadar krediyi Ziraat Katılım şubelerinden kullanabilirsiniz. %1,77 kar payı oranları ile siz de araç kredinizi Ziraat Katılım'dan çekebilirsiniz.

Vakıf Katılım Faizsiz Emekli Kredisi

Emeklilere faizsiz olarak sağlayan bir diğer katılım bankası Vakıf Katılım'dır. Siz de Vakıf Katılım şubelerine giderek veya Vakıf Katılım internet şubesinden ihtiyaç kredisi, taşıt krediis veya konut kredisi çekebilirsiniz. Vakıf Katılım finansman hesaplama sayfasına giderek kredi hesaplaması yapabilir ve başvurunuzu hemen bankaya iletebilirsiniz.
 

Vakıf Katılım konut kredisi

%1,60 kar payı oranları ve 120 aya (10 yıl) varan vadelerle siz de konut kredinizi Vakıf Katılım şubelerinden kullanabilirsiniz.
 

Vakıf Katılım Taşıt Kredisi

%1,70 kar payı oranı ile siz de 36 aya varan vadelerle ikinci el ya da sıfır taşıt kredisi çekebilirsiniz.
 

Vakıf Katılım Faizsiz Arsa Kredisi

60 ay vadeli olarak arsa kredinizi siz de Vakıf Katılım'dan %1,70 kar oranı ile çekebilirsiniz.

Emlak Katılım Faizsiz Konut Kredisi

Türkiye Emlak Katılım Bankası yani bilinen kısa ismiyle Emlak Katılım, 25 Şubat 2019 yılında Resmi Gazete'd yayımlanan faaliyet belgesi kararıyla birlikte "tekrardan" hizmet vermeye başladı. Kamu katılım bankaları arasında hizmet vermeye başlayan banka, 1988 yılından 2001 yılına kadar faaliyetlerini sürdürmüştür. emlakkatilim.com.tr internet sitesine giderek kredi hesaplama ve başvurusu yapabilir ve siz de Emlak Katılım'dan faizsiz olarak emekliye özel kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilere kredi veren bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. 36 aya varan vadelerle ihtiyaç ve taşıt kredisi, 120 aya varan vadelerle de konut kredisini Ziraat Bankası'ndan hemen kullanabilirsiniz. Özellikle emekli maaşını Ziraat Bankası'na taşıyan emeklilere özel olarak "uygun faiz oranlarıyla" anında onaylı kredi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası emekli kredisi sayfamıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar

Emeklilere ihtiyaç kredisi yanı sıra bu sayfamızda belirtilen bankalardan konut kredisi de çekebilirsiniz. Faizsiz olarak konut kredisini sadece katılım bankalarından yani faizsiz kredi veren İslam Bankaları olarak bilinen Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Ziraat Katılım ve Emlak Katılım'dan çekebilirsiniz. Faizsiz konut kredisinin vade üst limiti ise 10 yıl ile sınırlıdır.


Bu sayfamızı inceleyerek siz de emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri olduklarını öğrenebilirsiniz. Tüm bankaların emekli kredi kampanyalarına ilk siz ulaşmak istiyorsanız, sosyal medyalardan bizi takip edebilirsiniz. Siz de emekliler ile ilgili kredi kampanyalarına ulaşmak istiyorsanız sitemizi ve sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.
 
İlgili:
 

Yorum yap: