Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar

Hac kredisi veren bankalar ile faizsiz kredi kullanabilir ve siz de İslam'ın şartını yerine getirebilirsiniz. Hac ve Umre kredisi bu bankalar tarafından faizsiz olarak verilmektedir.

Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar

 Kutsal toprakları ziyaret ederek İslam'ın şartı Hacca gitmeyi yerine getirmek isteyen kişilere özel olarak, hac kredisi veren bankalarlistesini sizlere sunuyoruz. Siz de bu bankalara hac ve umre kredisi başvurusu yapabilir, faizsiz kredi kullanarak Hac'ca yada Umre'ye gidebilirsiniz. Bir çok kişi bankadan alınan krediyle Hacca yada Umreye gitmek caiz midir diye sormaktadır. Bununla ilgili bilgileri de konu detayımızdan öğrenebilirsiniz.

Faizsiz Hac Kredisi 2021

Faizsiz kredi veren bankalar, her zaman olduğu gibi bu yıl da Hac kredisi veriyorlar. Siz de aşağıda bulunan Katılım bankalarının faizsiz kredilerine göz atarak anında Hac ve Umre kredinizi çekebilirsiniz. 36 aya varan vadelerle kutsal toprakları ziyaret ederek huzur ve mutluluğu yaşamak için siz de aşağıdaki bankalardan birisini tercih ederek, kredinizi çekebilirsiniz.

Albaraka Hac Kredisi

Faizsiz katılım bankalarından birisi olan Albaraka Türk'te faizsiz Hac ve Umre kredisi çekebilirsiniz. 3,30 kar payı oranı ve 36 aya varan vadelerle siz de Hac kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Başvuru ve hesaplama yapmak için Albaraka Hac Kredisi sayfasına göz atabilir, hesaplamalarınızı yaparak hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Hac ve Umre için harcamalarınızın %100'üne kadarını Albaraka'dan kredi çekebilirsiniz.

Ziraat Katılım Hac Kredisi

Katılım bankaları arasında yer alan ve Ziraat Bankası'nın faizsiz bankası olan Ziraat Katılım Hac kredisi vermektedir. Hac ve Umre için kredi veren banka, kar payı oranıyla faizsiz olarak kredisini veriyor. Nakit sıkıntısı yaşamadan Hac ve Umre ibadetlerinizi bu krediyle yerine getirebilirsiniz. 36 aya varan vade imkanları, düşük kar payı oranıyla krediye hemen başvurabilir ve Hac yada Umre'ye gidebilirsiniz.

Gerekli Belgeler:

 • Başvuru Formu (Bankada verilecek),
 • Finansmana konu hizmete ilişkin proforma fatura,
 • Nüfus Cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Şube tarafından istenebilecek diğer belgeler,
 • ​Gerekli görülmesi hâlinde kefiller için istenecek belgeler.
 • En yakın Ziraat Katılım şubesini ziyaret ederek siz de kredinizi hemen kullanabilirsiniz.Türkiye Finans Hac ve Umre Kredisi

Kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenlere özel faizsiz krediler Türkiye Finans Bankası'nda. Uygun kar oranları ve 36 aya varan vadeli seçenekleriyle Umre ve Hac kredisi Türkiye Finans'ta. Umre ziyareti yapacak kişilerin tur firmasının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan listede yer alması şartı vardır. 

Gerekli Belgeler:

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Finansmana konu ürünün proforma faturası.
 • Müftülükten alınan ön kayıt belgesi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Faizsiz krediler hakkında bilinmesi gerekenler
 

Kuveyt Türk Hac Kredisi

Hacı adayları ve Umre yolcularına özel faizsiz kredi seçenekleri Kuveyt Türk katılım bankasında. Hac ve Umre ödemeleriniz için tüm finansmanı 36 aya varan vadelerle Kuveyt Türk'ten kredi kullanarak karşılayabilirsiniz. 

Umre ve Hac nedeniyle kutsal toprakları ziyaret etmeniz için Ziraat Katılım, Albaraka, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, Türkiye Finans yani katılım bankaları faizsiz kredi vermektedir. Bu bankaların istedikleri şartlara bakacak olursak, Diyanet tarafından onaylı tur şirketleri ile Hac'ca yada Umre'ye gitmek yer almaktadır. Bu firmaların dışında bir firmayla kutsal toprakları ziyaret etmek isterseniz, o defa bankalar faizsiz kredi vermeyebiliyor. (İBRA, VERDE, AŞİNA, EYA, TURNEM,ADAY,AGM,YOUR, AHENK, EL ECMAİN, AKAHAN, AKİL, AKİT, AL DAVET, AKYOL, AL WAHA, AL DUA, AL FARAN, L HASAS, AL HAYAT, AL RAHA, ALM ALEMDAR, AL-İSRA, ALTINOLUK, ANADOLU ANKA, ARTUR, ARİSTAS, ASİL TUR, AY-BİKE, ZÜLAL, YUSEM, YILMAZLAR, YOLTUR, YB ŞAHİN KARDEŞLER, XK L, WORLD İDE, WİTTOUR, VUSLAT, WİTT PRESTİGE vs.) gibi firmalara Diyanet'in resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. faizsiz hac kredisi veren bankalar 2018 yılı araştırmasını sizlere sunduk. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere bakarak Hac kredi başvurusu yapabilir, faizsiz kredi desteklerinden hemen yararlanabilirsiniz.

YARARLI BİLGİLER:
Faizsiz kredi veren bankalar
Diyanet Hac-Umre sayfası: http://hacumre.diyanet.gov.tr

Yorum yap: