Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (Katılım Bankaları)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (Katılım Bankaları)

Faizsiz kredi başvurusu yapmak için bu sayfadan faizsiz kredi veren bankalar listesini inceleyebilir, kar payı oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (Katılım Bankaları)

2020-02-03 17:49

Anasayfa > Faizsiz Kredi Veren Bankalar > Faizsiz Kredi

Güncelleme: 01.03.2020

Faizsiz Bankacılık Kar Payı Oranları

Banka

İhtiyaç Finansmanı

Konut Finansmanı

Taşıt Finansmanı

Albaraka Türk

%0,98

%0,94

%0,95

Türkiye Finans

%0,99

%0,92

%0,92

Kuveyt Türk

%0,99

%0,99

%1,02

Emlak Katılım Bankası

%0,99

%0,99

%0,99

Vakıf Katılım

%1,10

%0,94

%0,98

Ziraat Katılım

%1,05

%0,94

%0,96

 

2020 yılında faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Faizsiz konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kullanmak ve uygun kar payı oranlarıyla başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle bu sayfada yer alan bankaların kredi şartlarını ve detaylarını öğrenebilir ve en uygun kar payı oranlarıyla kredinizi çekebilirsiniz. Bu sayfada faizsiz kredi nedir ve nasıl alınır, faizsiz kredi çekmek için gerekli şartlar, hangi bankalardan kredi kullanabiliriz? Gerekli belgeler ve bankaların faizsiz bankaların kar payı oranları karşılaştırmasına ulaşabilirsiniz.


Faizsiz Kredi 

Aşağıda yer alan "Katılım Bankalarını" tercih edebilirsiniz. Türkiye'de günümüzde 5 katılım bankası hizmet vermektedir. Bunlar Albaraka Türk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım'dır. Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankası yakın zamanda kurulmuş olsa da kamu bankalarının katılım bankası oldukları için (Ziraat Bankası, Vakıf Bank) kısa zamanda büyük müşteri potansiyeline ulaşmayı başarmışlardır. Faizsiz katılım bankacılığı olduğu gibi, iş kurmak isteyenlerin Kosgeb ve benzeri kurumlardan kullanılan "hibe" yani geri ödemesiz veya geri ödemeli olarak alınan krediler olabilmektedir. Siz de hangi kredi türünü kullanacağınıza karar vermeniz için bu sayfadaki bilgileri inceleyebilir, bankaların faizsiz krediler için kredi tekliflerini ve kar payı oranlarını karşılaştırarak hangi krediyi kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Faizsiz kredilere başvurusu yaparak siz de hemen kredi kullanmak istiyorsanız bankaların kar payı oranlarını karşılaştırarak hemen en uygun krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. 2020 yılında faizsiz ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı ve taşıt finansmanı veren bankalar aşağıda sıralanmıştır. Katılım bankacılığında kredi yerine verilen ürünlere "finansman" denilmektedir. Faizsiz kredi veren bankalar listesi:

Özel Katılım Bankaları:

 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans
 • Albaraka Türk

Devlet Katılım Bankaları:

 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Emlak Katılım Bankası

 

Faizsiz Kredi Nedir?

Banka veya finans kuruluşlarının verdiği kredilerin geri ödemesinde faiz işletilmeden verilen paranın aynı şekilde geri alınmasıdır. Ancak hiçbir banka veya finans kuruluşundan sıfır faizli kredi almak mümkün değildir. Ancak bazı şartlar tamamlanırsa bu krediler kullanılabilir. Katılım Bankaları ise İslami koşullara uygun olarak hareket eden ve hizmet veren bankalardır ancak bu bankaların çalışma şekli de "faizsiz bankacılık" olarak geçse de, verilen kredinin üzerine "kar payı" eklenerek kredi kullandırılmaktadır. Katılım bankalarında faiz yerine kar payı oranlarıyla hizmet verilir. İslam Dini esaslarına uygun olarak hizmet veren bu bankalarda faiz asla kullanılmaz ancak şuraya dikkat etmek gerekir "Faizsiz kredi demek, sıfır faizli kredi demek değildir. Bankaların faaliyetlerine devam etmesi için verdikleri kredilerde "kar" elde etmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu bankalar "kar payı oranları" ile müşterilerine kredi verirler. Aşağıdan tüm faizsiz bankaların ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri için kar payı oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

 

Faizsiz Kredi İçin Gerekli Şartlar

 • Banka sicilinin temiz olması
 • SGK'lı olarak çalışan olmak
 • Kredi notunun iyi seviyede olması (Kredi notu kaç olmalı?)
 • Geçmiş ödemelerin düzenli olması
 • Banka tarafından kefil veya teminat istenmesi durumunda kefil ya da teminat göstermek
 • Kişinin, kredi kullanmaya elverişli olması.

 

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Kar Payı Oranları

10.000 TL 48 AY VADE

Bankalar

Kar Payı Oranları

Aylık Taksit

Albaraka Türk

İhtiyaç Finansmanı

%0,99

281 TL

Türkiye Finans

İhtiyaç Finansmanı

%0,98

273 TL

Kuveyt Türk

İhtiyaç Finansmanı

%0,99

274 TL

Emlak Katılım Bankası

İhtiyaç Finansmanı

%0,99

-

Vakıf Katılım

İhtiyaç Finansmanı

%1,10

-

Ziraat Katılım

İhtiyaç Finansmanı

%1,05

279 TL

 

Faizsiz Konut Finansmanı

Konut finansmanı veren bankalara yeni bir banka daha eklenmiştir. Emlak Bank, geçtiğimiz dönemlerde faaliyetlerine son verse de 2019 yılında devletimizin aldığı karar doğrultusunda tekrardan hizmete başlamıştır. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Emlak Bank, müşterilerine kar payı ile "faizsiz" olarak ev kredisi vermeye başlamıştır. Emlak Bank'ın yanı sıra faizsiz konut kredilerine baktığımızda kar payı oranları yüzde 0,92 - 0,99 arasında değiştiği görülmektedir. Siz de %0,97'den başlayan kar payı oranlarıyla hayalinizdeki evi faiz ödemeden alabilirsiniz.

 

100.000 TL 120 AY VADE

Bankalar

Kar Payı Oranları

Aylık Taksit

Albaraka Türk

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Türkiye Finans

Konut Finansmanı

%0,92

1.345 TL

Kuveyt Türk

Konut Finansmanı

%0,99

1.427 TL

Emlak Katılım Bankası

Konut Finansmanı

%0,99

1.469 TL

Vakıf Katılım

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

Ziraat Katılım

Konut Finansmanı

%0,94

1.393 TL

 

Konut Finansmanı Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
 • Şubece istenebilecek diğer belgeler
 • Finansmana konu olan konutun tapu belgesi fotokopisi
 • Gerekirse azami iki ay öncesine ait müşteri adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, su veya doğalgaz faturalarından herhangi birisinin fotokopisi
 • Gerekli görülmesi hâlinde kefil ve kefile ilişkin belgeler

 

Faizsiz Taşıt Finansmanı Kar Payı Oranları

Faizsiz taşıt kredisi çekmek istiyorsanız siz de aşağıda yer alan uygun kar payı oranları ile katılım bankalarına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz araç kredisi hesaplama yaparak aşağıda bankaların kar payı oranları ile karşılaştırma yaptık. Siz de bu bilgileri inceleyerek taşıt kredinizi kullanabilir ve araç satın alabilirsiniz.

50.000 TL 48 AY VADE

Bankalar 

Kar Payı Oranları

Aylık Taksit

Albaraka Türk

Taşıt Finansmanı

%0,95

1.369 TL

Türkiye Finans

Taşıt Finansmanı

%0,92

1.347 TL

Kuveyt Türk

Taşıt Finansmanı

%1,02

1.383 TL

Emlak Katılım Bankası

Taşıt Finansmanı

%0,99

1.372 TL

Vakıf Katılım

Taşıt Finansmanı

*36 Ay Vade

%0,98

1.711 TL

Ziraat Katılım

Taşıt Finansmanı

%0,96

1.362 TL

 

ALBARAKA TÜRK

Albaraka Türk Katılım Bankası, 1985 yılında Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet vermeye başlamıştır.  Albaraka Türk'te "Konut finansmanı, 0 ya da 2. el taşıt finansmanı, dayanıklı tüketim kredisi, işyeri kredisi, arsa kredisi, 2B finansmanı, eğitim finansmanı, diş sağlığı kredisi, düğün finansmanı, tatil finansmanı, hac finansmanı, umre kredisi, yurt hizmetleri finansmanı, yabancıya konut finansmanı" adı altında pek çok farklı kategoride krediler sunmaktadır. Siz de Albaraka Türk internet sitesine yada şubelerine giderek uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarası 0850 222 5 666 ya  da 444 5 666'dır. Bu numarayı arayarak da kredi başvurusu yapabilir ya da gerekli bilgiyi alabilirsiniz.


TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

%100 yerli sermaye ile Türkiye'de 1991 yılında kurulan "Anadolu Finans" 2000 yılında "Faisal Finans" kurumuyla birleşerek Türkiye Finans Katılım Bankası hizmet vermeye başlamıştır. Düşük kar payı oranları ve uzun vade ödeme seçenekleri ile Türkiye Finans'tan kredinizi kullanabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası'nda "İhtiyaç, konut, taşıt, motorsiklet, işyeri, yabancıya mortgage" gibi pek çok farklı kategoriye özel kredi başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans müşteri hizmetleri numarası 444 2 444 ya da 0850 222 22 44 numaralarını 7/24 arayabilirsiniz.KUVEYT TÜRK

Ülkemizde 1989 yılında hizmete başlamıştır. En çok tercih edilen faizsiz bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk'te her ihtiyaca özel finansman çözümleri bulunmaktadır. Uygun kar payı oranlarıyla Kuveyt Türk'te "Konut, Araba, Eğitim, İşyeri, Hac-Umre" ve pek çok farklı kategoride kredi kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası ise 444 0 123 ya da 0850 251 0 123'ü 7/24 istediğiniz zaman arayarak kredi başvurusu yapabilir yada gerekli tüm bilgileri çağrı merkezinden alabilirsiniz. 
 

VAKIF KATILIM

Vakıfbank'ın "katılım bankası" olarak 2015 yılında hizmete başlayan Vakıf Katılım Bankası'nda da faizsiz finansman çözümleri bulunmaktadır. Vakıf Katılım'da "Konut kredisi, taşıt kredisi, işyeri kredisi ya da arsa kredisi" başvurusu yapabilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz. 0850 202 1 202 numarasından kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi Vakıf Katılım'ın en yakın şubesine giderek de finansman başvurunuzu anında yapabilirsiniz.
 

ZİRAAT KATILIM

Ziraat Katılım Bankası, 2015 yılında Ziraat Bankası'nın "katılım bankası"  alt kuruluşu olarak açılmıştır. Ziraat Katılım Bankası'nda uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat Katılım şubelerine gidebilir, yukarıda yer alan internet şubesinden yada 0850 220 50 00 numaralı Ziraat Katılım müşteri hizmetleri numarasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

EMLAK KATILIM BANKASI

Türkiye Emlak Katılım Bankası  yani kısa ismiyle Emlak Katılım Bankası, 2019 yılında hizmete başladı. Emlak Katılım Bankası daha önceki dönemlerde hizmet vermiş ancak kapatılmıştı ve 16 yıl aradan sonra tekrardan hizmete başladı. Gayrimenkul olarak ağırlıklı çalışacak olan banka, ihtiyaç sahiplerine faizsiz (kar payı ile) konut kredisi verecek.

 

Halkbank

Halkbank, esnaflara özel olarak sıfır faizsli kredi vermeye devam etmektedir. "193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9'uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar %100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir.

 

Denizbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı bankalar müşteri potansiyelini arttırmak amacıyla kampanyalar düzenleyerek uygun faizli yada faizsiz olarak kredi vermektedir. Bankaların kredi faiz oranlarının düşmesiyle beraber Denizbank yeni bir kampanyayı müşterilerine duyurdu. Sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyasını "masrafsız" olarak duyuran Denizbank bu kredi paketinde pek çok avantaj sunuyor. Denizbank, 1.000 TL faizsiz ve masrafsız olarak ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere büyük avantaj sunuyor. Bu kredi kampanyasından yararlanmak isteyenlerden aranan şartlar ise 2 adet fatura talimatının verilmesi. Bu kredinin en fazla vadesi 12 olarak karşımıza çıkıyor. 1.000 TL, 12 ay vadeli faizsiz ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarı ise 83,33 TL olarak hesaplanıyor. Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler en yakın Denizbank şubesine giderek kredi başvurusunu yaptıktan sonra krediyi kullanabilir.

 

Ziraat Bankası Faizsiz İş Kurma Kredisi

İş kurmak isteyen girişimcilere devlet destekleri ve sıfır faizli kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Siz de 5 yıl vadeli olarak Kobi ve girişimcilere sunulan bu imkandan yararlanabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyen kişilerin yararlanabileceği bu kredi türü ile 100.000 TL'ye kadar finansman kullanabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası emekliye faizsiz finansman seçenekleri de geçtiğimiz günlerde haberlerde duyurulmuştu ancak bununla ilgili henüz netleşen bir açıklama bulunmamaktadır.

 

Devletimizin sosyal yardımlaşma destekleri arasında yer alan bir birikim türüdür ve tüm bankalarda bulunmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan anlaşmada yer alan Ziraat Bankası, Garanti, İş Bankası, Teb, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Vakıfbank gibi bankalardan birisini tercih ederek "ücretsiz" olarak çeyiz hesabı açabilirsiniz. Açılan yeni çeyiz hesabında 3 yıl boyunca ve her 3 ayda bir belirtilen tutarda para bu hesaba yatırılır. 3 yıl sonrasında bu hesapta biriken paranın %20'si kadarını ise devlet desteği ödenir ve bu biriken para ile devlet desteği çekilerek kullanılabilir. Bu sayfamızdan siz de faizsiz kredi veren bankalar  karşılaştırması yapabilir, ek olarak yukarıda yer alan bankaların kredi kar payı oranlarını karşılaştırıp en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

7 yorum yapılmış

Yasin Türedi
Yasin Türedi

Merhabalar, Emlak Bank'tan faizsiz ev kredisi çekmek istiyorum ancak Nevşehir de şubesi yok galiba ne yapmam gerekiyor sizce diğer faizsiz kredi veren bankalara güven olur mu?

2020-01-16 13:45:42 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Yasin bey merhabalar, Emlak Bank henüz yeni açıldığından dolayı şubeleri henüz ülke genelinde açılmamıştır. Emlak Bank resmi internet sitesi üzerinden veya Merkez şubesini ziyaret ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca diğer faizsiz kredi veren bankalardan da içiniz rahat bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

2020-01-16 13:47:17
Hasan
Hasan

Merhaba ben Hasan Tok, sgk emeklisiyim ancak bankalar bana kredi vermiyor, sizce Ptt'ye emekli kredisi başvurusu yapsam onaylanır mı?

2019-11-06 15:21:26 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Merhabalar Hasan Bey, öncelikle bankaların krediyi reddetme nedenine bakmanız gerekiyor, bankalar kredi başvurusunda bir çok farklı kriteri incelemektedir. PTT'den kredi veren bankalar arasında Aktif Bank, gelir belgesiz ve daha kolay şartlarda kredi vermektedir. Şansınızı bir de PTT'de kullanabilirsiniz.

2019-11-06 15:22:58
Mahmut
Mahmut

Emekliyim, yaşım 62 SGK'dan. Faizsiz kredi çekmek istiyorum ne yapmam gerekiyor hangi bankayı öneriyorsunuz?

2019-11-05 23:17:42 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Mahmut bey merhaba; Bu sayfamızda yer alan faizsiz kredi veren bankalardan size en uygun geleni tercih ederek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar "Kar Payı" ile çalışmaktadır, dolayısıyla normal kredi faiz oranları karşılaştırması gibi bu bankaların kar payı oranlarını karşılaştırarak en uygun kredi veren bankayı tercih edebilirsiniz. Bankaların resmi internet sitelerinde kar payı oranları güncel olarak bulunmaktadır.

2019-11-05 23:19:52
Ayşe Tekinturhan
Ayşe Tekinturhan

İstanbul'da faizsiz kredi veren banka bulunuyor mu? Akbank'a kredi başvurusu yapacağım ancak malum ekonomik koşullardan dolayı faizler çok yüksek biz de faizsiz olarak başvuru yapalım dedik...

2019-07-25 21:35:58 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Ayşe hanım merhaba, faizsiz kredi veren bankaların şubeleri yurt genelinde bulunmaktadır. Bankaların resmi internet siteleri üzerinden şube adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

2019-11-06 15:26:34
Yaşar Tek
Yaşar Tek

Kredi başvurusu yapmak istiyorum, faizsiz olarak verecekseniz ulaşın yoksa boş yere bizi yormayın.

2019-07-25 21:34:48 -
Halil Tekgöz
Halil Tekgöz

Merhabalar, faizsiz kredi veren bankalar için 50.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorum sıfır faizli olarak.

2019-07-25 21:34:02 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Merhaba Halil bey, bu sayfadaki bankaları tercih ederek başvurunuzu internet şubesinden veya banka şubesinden yapabilirsiniz.

2019-11-06 15:24:23
Ahmet Tanrıkulu
Ahmet Tanrıkulu

merhabalar, bankalardan faizsiz kredi almak istiyorum çok acil yardımınızı bekliyorum. 2004 yılından beridir SGK'lı olarak çalışıyorum ancak iş kurmak ve kendi işimi geliştirmek ve ülkeme faydalı bir birey olarak yaşamımı devam ettirebilmek için banka ismifark etmeksizin bana faiz olmadan yani sıfır faizli kredi verebilecek bir banka var mı? Sizlere güvenim sonsuz bu devirde kimse kimseye güvenmez iş kurmak için faizsiz kredi başvurusu...

2019-07-22 22:26:51 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Ahmet bey merhabalar, bankalardan sıfır faizli kredi çekmek mümkün değildir ancak Kosgeb gibi kurumlar sıfır faizli ve geri ödemesiz hibe krediler vermektedir. Bu kurumları tercih edebilirsiniz.

2019-11-06 15:25:15
Güncel:
,
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA
İlgili İçerikler: