Faizsiz Kredi Veren Bankalar - 2022 Faizsiz Krediler

2022 yılında faizsiz kredi veren bankalar ile katılım bankacılığı koşullarında veya bankaların faizsiz kredilerini öğrenebilirsiniz.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar - 2022 Faizsiz Krediler
İçindekiler

Bu sayfadan faizsiz kredi veren bankalar hakkında güncel bilgilerden yararlanabilir, faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz kredi aslında kredide faiz yerine kar payı oranının olmasıdır, bankalar birer ticari kuruluş olduklarından dolayı faaliyetlerini sürdürmek adına müşterilerine verdikleri ürünlerden "kar" etmek zorundadır. Bundan dolayı günümüzde "masrafsız" olarak kredi kullanılması çok zor bir durumdur. Faizsiz kredi araştırması yapan pek çok kişi katılım bankaları veya devlet destekli faizsiz krediler hakkında fikir sahibi olmak istemektedir. Bu sayfamızda Türkiye'de hizmet veren katılım bankaları ve kar payı oranları ile devletin iş kurma destekleri, arasında yer alan faizsiz krediler hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayfamızda hangi bankaların faizsiz olarak kredi verdiği, faizsiz kredi şartları ve faizsiz kredilerle alakalı tüm merak edilenleri sizler için hazırladık.

Katılım Bankaları olarak adlandırılan faizsiz kredi veren bankalar, Türkiye'de 2 farklı kola ayrılmaktadır; birincisi KOSGEB gibi kurumların sıfır faizli olarak verdiği krediler (iş kurma kredileri) diğeri ise İslam dini koşullara göre kar payı ile faizsiz olarak kredi veren bankalardır. Faizsiz kredi demek, sıfır faizli masrafsız kredi demek değildir. Faizsiz kredi çekmek isteyenlerin aklındaki en önemli soru faizsiz kredi nedir olmaktadır. Faizsiz kredi dediğimizde normalde kişilerin aklında "sıfır faizli,masrafsız" krediler gelmektedir. Tabi ki böyle bir imkan vardır ancak faizsiz kredi olarak adlandırılan bankalar "Katılım Bankaları" olarak hizmet vermektedir. Bu bankalar İslam Dini esaslarına göre kişilere ve kurumlara kredi sağlarken verdiği bu kredilerden faiz almazlar. Bunun yerine kar payı ile çalışan bu bankalar verdikleri krediler karşılığında belirli bir kar alarak ticari faaliyetlerine devam ederler.

Ülkemizde katılım bankalarının hepsi sıfır faizli olarak finansman vermektedir. Bu finansmanlarda kar payı oranları eklenerek kişi ve kurumların kredi kullanması sağlanır. Bu bankalar arasında köklü ve uzun yıllardan beridir Türkiye'de hizmet veren özel bankaların yanı sıra faizsiz kredi verendevlet bankalarıda bulunmaktadır. Siz de bu bankaların kar payı oranlarını karşılaştırarak istediğiniz bankada faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankaların resmi internet siteleri üzerinden kredi başvurusunu yapabileceğiniz gibi, size en yakın şubeyi ziyaret ederek de başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

Faizsiz kredi veren bankalar

Türkiye'de tüm bankalar faiz karşılığında kredi sistemi ile çalışmalarına devam ederken, katılım bankaları faiz sistemi yerine "kar payı" sistemi ile çalışmaktadırlar. Ayrıca Ziraat Bankası gibi devlet bankaları çiftçilere, emeklilere, esnafa gibi farklı sektörleri desteklemek amacıyla bazı dönemlerde faizsiz kredi verirler. Kişiye göre farklılık gösteren bu kredilerin şartları girişimci, kadın girişimci, işyeri açma, Kobi gibi pek çok farklılık gösterebilmektedir. Her kredi paketi sektöre göre farklılık gösterdiğinden dolayı kredinin onaylanmaması da ilgili kredinin şartlarına bağlıdır. Türkiye'de hizmet veren tüm katılım bankaları kar payı ile finansman vermektedir. Aşağıda kar payı ile çalışan bankaların yanı sıra, faizsiz kredi kampanyalarını vatandaşlarına sunan bankalar da bulunmaktadır. Bu bankaların kredi kampanyaları ve şartlarına bu konumuzdan incelemeye devam edebilirsiniz. Aşağıda yer alan katılım bankaları her zaman faizsiz olarak finansman vermektedir. Ayrıca birçok özel ve devlet bankası da bazı dönemlerde kampanya yaparak müşterilerine faizsiz kredi desteğinde bulunuyor. Bu bankaları takip ederek kampanyalardan faizsiz araç kredisi, ihtiyaç ve konut kredisi kullanabilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar listesi:

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • Emlak Katılım
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası

Yukarıda yer alan kırmızı listedeki bankalar, Türkiye'de hizmet veren faizsiz katılım bankalarını göstermektedir. Diğer bankalar ise bazı dönemlerde kampanyalar yaparak faizsiz kredi vermektedir.

İlginizi çekebilir: Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar

100 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

5 Bin TL, 10 Bin TL veya 100 Bin TL nakit ihtiyacı olan pek çok kişi, Türkiye'de hizmet veren katılım bankalarından "Helal Kredi" olarak adlandırılan faizsiz krediye başvuru yapabilir. Türkiye'de devlete ait ve özel olarak 2 farklı kamu bankaları bulunmaktadır. Bu bankaların kar payları ise birbirine yakın olarak çalışmaktadır. Ayrıca Garanti, Akbank gibi çalışan bankaların faiz oranları ile katılım bankaların kar payı oranlarının birbirini takip ettiğini de belirtmek isteriz. Türkiye'de toplamda 6 adet katılım bankası bulunmaktadır.

Vakıf Katılım (Devlete ait)
Emlak Katılım (Devlete ait)
Ziraat Katılım (Devlete ait)
Kuveyt Türk (Kuveyt finans kuruluşlarına ait)
Albaraka Türk (Sermayenin büyük bölümü yabancı ortakların)
Türkiye Finans (Sermayenin büyük bölümü The National Commercial Bank ait)

Katılım Bankaları Kredi Kâr Payı Oranları

10.000 TL - 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Banka

Kâr Payı Oranı

Aylık Taksit

Kuveyt Türk

%1,76

399 TL

Vakıf Katılım

%1,70

395 TL

Albaraka

%1,79

402 TL

Ziraat Katılım

%1,60

387 TL

Türkiye Finans

%1,59

386 TL

Güncelleme: 18 Nisan 2021

100.000 TL - 120 Ay Vadeli Faizsiz Konut Kredisi

Banka

Kâr Payı Oranı

Aylık Taksit

Kuveyt Türk Konut Kredisi

%1,64

1.911 TL

Vakıf Katılım Konut Kredisi

%1,55

1.840 TL

Albaraka

%1,61

1.887 TL

Ziraat Katılım

%1,41

1.733 TL

Türkiye Finans

%1,59

1.872 TL

Güncelleme: 18 Nisan 2021
 

Sıfır Faizli Kredi Şartları Nelerdir?

Faizsiz finansman ihtiyacınız varsa yukarıda yer alan katılım bankalarına finansman başvurusu yapabilirsiniz. Hangi bankaya başvuru yaparsanız yapın, hemen hemen aşağıda yer alan şartların tamamını taşıyor olmanız gerekmektedir. Katılım Bankalarından faizsiz kredi almak istiyorsanız bu bankaların istedikleri şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Hemen hemen tüm bankaların aradıkları bu şartları yerine getirerek siz de faizsiz kredi çekebilirsiniz. Öncelikle bankalar  kredi sicili bozuk olanlara kolay kolay kredi vermezler. Bunun yanı sıra kredi puanınızın 1200 seviyesi üzerinde olması, geçmiş ödemelerinizi düzenli olarak yapmış olmak, kredi kartı ödemelerinizi zamanında yatırmak, aylık düzenli gelir sahibi olmanız faizsiz kredi çekmek için gereken bazı şartlar arasında yer almaktadır.
 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Gelir belgesine sahip olmak
 • Gerek duyulduğu taktirde ipotek sunabilmek
 • Teşvik programından yararlanılacaksa bu programa ait başvuru belgelerini sunmak
 • KKB (Kredi Kayıt Bürosu) kaydında yer alan sicilin temiz olması.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Devlet destekli faizsiz kredilerin yanı sıra özel bankalar da bazı dönemlerde faiz almadan kredi kampanyaları düzenlemektedirler. Emekliler, öğretmenler, belirli yaş aralığı, belirli meslek gruplarına özel olarak sunulan bu kredi kampanyaları takip etmeniz gerekmektedir. Faizsiz devlet destekli hayvancılık kredisi, iş yeri açma kredisi, bayanlara özel krediler gibi farklı alanlarda bu kategorilere siz de başvurunuzu yapabilirsiniz. Kosgeb, Tarım Kredi Kooperatifleri faizsiz kredilerin başını çeken kuruluşlar olduğu gibi, devlet ve özel bankalar da faizsiz sistemle çalışmalarına devam ediyorlar. Bu banka şubeleri kredilerinde faiz almak yerine kar payı sistemi ile çalışmalarını sürdürürler. Siz de faizsiz kredi veren bankaların güncel kar payı oranlarını bu sayfamızdan kontrol edebilir ve hemen faizsiz kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.  Faizsiz kredi için gerekli şartlar:
 • Banka sicilinin temiz olması
 • SGK'lı olarak çalışan olmak
 • Kredi notunun iyi seviyede olması (Kredi notu kaç olmalı?)
 • Geçmiş ödemelerin düzenli olması
 • Banka tarafından kefil veya teminat istenmesi durumunda kefil ya da teminat göstermek
 • Kişinin, kredi kullanmaya elverişli olması.

Faizsiz Devlet Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz kredi veren katılım bankaları arasında Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bulunmaktadır. Bu bankalardan kar payı oranları ile siz de ihtiyaç, taşıt veya konut gibi finansmanları hemen kullanabilirsiniz. Ayrıca faizsiz devlet kredileri de bulunmaktadır, bu krediler hiçbir faiz alınmaksızın kişilere belli dönemlerde nakit ihtiyaçlarını karşılamak veya iş kurmak, işlerini geliştirmek için verilir. Özellikle Korona virüs sürecinde devlet bankaları tarafından "faizsiz" olarak niteleyebileceğimiz düşük faizli "Temel İhtiyaç Destek Kredisi" pek çok vatandaşımıza verilmiştir. Bunun yanı sıra, KOSGEB faizsiz iş kurma kredileri, esnaf kefalet kredisi veya son dönemlerde aktif olarak verilmeye başlanan Kobi faizsiz KGF kredisi başvurusu yaparak siz de devletin sağladığı faizsiz kredilerden yararlanabilirsiniz.

Faizsiz KOSGEB Kredileri

İş kurmak isteyen girişimcilere devlet destekleri ve sıfır faizli kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Siz de 5 yıl vadeli olarak Kobi ve girişimcilere sunulan bu imkandan yararlanabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyen kişilerin yararlanabileceği bu kredi türü ile 100.000 TL'ye kadar finansman kullanabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası emekliye faizsiz finansman seçenekleri de geçtiğimiz günlerde haberlerde duyurulmuştu ancak bununla ilgili henüz netleşen bir açıklama bulunmamaktadır. Bu destekler yine bazı dönemlerde açılmakta olup genellikle KOSGEB gibi kurumlarının desteği ile ve Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle verilmektedir. Siz de bu kredilere başvuru yaparak faizsiz ve ertelemeli iş kurma girişimci kredilerinden faydalanabilirsiniz. Faizsiz kosgeb kredileri ile iş kurmak istiyorsanız siz deKosgeb kredisi nasıl alınırsayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faizsiz KOBİ KGF Kredisi

Bankalardan teminatı olmamasından dolayı kredi kullanamayan KOBİ'lere özel olarak hazırlanan bu kredi paketinde, KGF destekli olarak faizsiz olarak 1 yıl ödemesiz dönemli krediyi siz de kullanabilirsiniz. Akbank, Vakıfbank, Garanti, ING, Ziraat Bankası, Halkbank, Yapı Kredi ve bir çok farklı KGF kredisi veren bankaya başvuru yaparak siz de faizsiz KGB kredisi çekebilirsiniz. 200 Milyon TL'ye kadar KOBİ'leri desteklemek amacıyla verilen bu kredinin başvuru bilgileri ve aklınıza takılan sorularına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren İslami Bankalar

Faizsiz kredi veren İslami bankalar olarak da adlandırılan Katılım Bankaları Türkiye'de hizmet veren bankalar 2'ye ayrılmaktadır. Devlet bankaları ve özel bankalar olarak ayrılan bankalar, devlete ait olanlar kamu sermayesi ile işletilmektedir. Özel bankalar arasında ise yabancı yatırımlı ve özel sermayeli bankalar bulunmaktadır. Türkiye'de faaliyet gösteren 6 adet katılım bankası bulunmaktadır; Bu bankalardan 3 tanesi devlet sermayeli olarak çalışmaktadır. Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Emlak Katılım devlete ait faizsiz kredi veren banka olarak hizmet verirken; Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans bankaları özel bankalar olarak hizmet veriyor. Yukarıda yer alan 6 banka verdiği kredilerde faiz yerine kar payı almaktadır.

Konut kredisi, araba kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar, kurumsal olarak da kar payı ile kredi vermektedir. Türkiye'de bu konuda pek çok kişi tarafından helal/haram tartışması yaşansa da bu bankalar İslam dini esaslarına göre hizmet veriyorlar. Örnek olarak ev alacağınızda bu bankalardan birisine başvuru yaparak kredinin onaylanması halinde evi banka satın alıp size satıyor. Tabi burada ev satışı sırasında belirli bir kar payı ekleyen banka bu yolla kar ediyor.

Albaraka Türk

Albaraka Türk Katılım Bankası, 1985 yılında Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet vermeye başlamıştır.  Albaraka Türk'te "Konut finansmanı, 0 ya da 2. el taşıt finansmanı, dayanıklı tüketim kredisi, işyeri kredisi, arsa kredisi, 2B finansmanı, eğitim finansmanı, diş sağlığı kredisi, düğün finansmanı, tatil finansmanı, hac finansmanı, umre kredisi, yurt hizmetleri finansmanı, yabancıya konut finansmanı" adı altında pek çok farklı kategoride krediler sunmaktadır. Siz de Albaraka Türk internet sitesine yada şubelerine giderek uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarası 0850 222 5 666 ya  da 444 5 666'dır. Bu numarayı arayarak da kredi başvurusu yapabilir ya da gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi

36 ay vade ve %1,72 kar payı oranları ile eğitim, sağlık, acil nakit, teknoloji, tadilat ve pek çok nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk Faizsiz Konut Kredisi

120 aya varan vadeler ve %1,61 kar payı oranları ile 1.000.000 TL'ye kadar konut kredisini siz de Albaraka'dan kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk Faizsiz Taşıt Kredisi

36 aya varan vadelerle %1,72 kar payı oranları.

Türkiye Finans Katılım Bankası

%100 yerli sermaye ile Türkiye'de 1991 yılında kurulan "Anadolu Finans" 2000 yılında "Faisal Finans" kurumuyla birleşerek, Türkiye Finans Katılım Bankası hizmet vermeye başlamıştır. Düşük kar payı oranları ve uzun vade ödeme seçenekleri ile Türkiye Finans'tan kredinizi kullanabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası'nda "İhtiyaç, konut, taşıt, motorsiklet, işyeri, yabancıya mortgage" gibi pek çok farklı kategoriye özel kredi başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye Finans müşteri hizmetleri numarası 444 2 444 ya da 0850 222 22 44 numaralarını 7/24 arayabilirsiniz. Türkiye Finans çalışma saatleri sayfasına bakabilirsiniz.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Kar Oranı: %1,59

Türkiye Finans Konut Kredisi Kar Oranı: %1,59

Türkiye Finans Taşıt Kredisi Kar Oranı: %1,59

Kuveyt Türk

Ülkemizde 1989 yılında hizmete başlamıştır. En çok tercih edilen faizsiz bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk'te her ihtiyaca özel finansman çözümleri bulunmaktadır. Uygun kar payı oranlarıyla Kuveyt Türk'te "Konut, Araba, Eğitim, İşyeri, Hac-Umre" ve pek çok farklı kategoride kredi kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası ise 444 0 123 ya da 0850 251 0 123'ü 7/24 istediğiniz zaman arayarak kredi başvurusu yapabilir yada gerekli tüm bilgileri çağrı merkezinden alabilirsiniz.

 • Kuveyt Türk Konut Kredisi Kar Payı Oranı: %1,76
 • Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Kar Oranı: %1,66
 • Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Kar Oranı: %1,66

Vakıf Katılım

Vakıfbank'ın "katılım bankası" olarak 2015 yılında hizmete başlayan Vakıf Katılım Bankası'nda da faizsiz finansman çözümleri bulunmaktadır. Vakıf Katılım'da "Konut kredisi, taşıt kredisi, işyeri kredisi ya da arsa kredisi" başvurusu yapabilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz. 0850 202 1 202 numarasından kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi Vakıf Katılım'ın en yakın şubesine giderek de finansman başvurunuzu anında yapabilirsiniz. Vakıf Katılım hesaplama sayfasına giderek kredi hesaplaması yapabilir ve kar payı oranlarınızı görüntüleyerek hemen kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı: %1,55
 • Vakıf Katılım Taşıt Kredisi Kar Oranı: %1,55

Vakıf Katılım Faizsiz Konut Kredisi

%1,55 kar payı oranı ile 120 aya (10 yıl) varan vadelerle konut finansmanı.

Vakıf Katılım Faizsiz Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi ihtiyaçlarınız için 36 aya varan vadeler ve %1,55 kar payı oranları.

Vakıf Katılım Faizsiz Arsa Kredisi

60 aya varan vade ve %1,55 kar payı oranı ile Arsa kredisi kullanabilirsiniz.

Ziraat Katılım

Ziraat Katılım Bankası, 2015 yılında Ziraat Bankası'nın "katılım bankası"  alt kuruluşu olarak açılmıştır. Ziraat Katılım Bankası'nda uygun kar payı oranlarıyla kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat Katılım şubelerine gidebilir, yukarıda yer alan internet şubesinden yada 0850 220 50 00 numaralı Ziraat Katılım müşteri hizmetleri numarasından başvurunuzu yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan tabloda Ziraat Katılım ihtiyaç kredisi hesaplama örneğine ulaşabilirsiniz. Hesaplama, Ziraat Katılım'ın resmi sitesinde 3 Temmuz günü yapılarak bu sayfaya eklenmiştir, kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranlarını kontrol etmenizi öneririz.

Ziraat Katılım Faizsiz İhtiyaç Kredisi

%1,79 kar payı oranı ve 36 aya varan vadelerle 100.000 TL'ye kadar finansman kullanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Faizsiz Konut Kredisi

%1,70 kar payı oranı ile 120 aya varan, 500.000 TL'ye kadar konut kredisi kullanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Faizsiz Taşıt Kredisi

%1,77 kar payı oranı ile 36 aya varan vadelerle siz de taşıt finansmanı kullanabilirsiniz.

Emlak Katılım

Türkiye Emlak Katılım Bankası kısa adıyla Emlak Katılım adıyla 25 Şubat 2019 yılında Resmi Gazete'de yayımlanan faaliyet belgesiyle beraber hizmet vermeye başlamıştır. Emlak Katılım uzun yıllar kapalı kalsa da aslında 1988 yılından 2001 yılına kadar faaliyetlerini sürdürmüştü. Hükümetin çalışmalarıyla birlikte tekrardan Türkiye'nin her yerinde hizmet vermeye başlayan Emlak Katılım; faizsiz konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi vermektedir. https://emlakkatilim.com.tr/ web sitesinden kar payı oranlarına göz atabilir, kredi başvurusu yapabilir veya kredi hesaplamasını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı bankalar müşteri potansiyelini arttırmak amacıyla kampanyalar düzenleyerek uygun faizli yada faizsiz olarak kredi vermektedir. Bankaların kredi faiz oranlarının düşmesiyle beraber Denizbank yeni bir kampanyayı müşterilerine duyurdu. Sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyasını "masrafsız" olarak duyuran Denizbank bu kredi paketinde pek çok avantaj sunuyor. Denizbank, 1.000 TL faizsiz ve masrafsız olarak ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere büyük avantaj sunuyor. Bu kredi kampanyasından yararlanmak isteyenlerden aranan şartlar ise 2 adet fatura talimatının verilmesi. Bu kredinin en fazla vadesi 12 olarak karşımıza çıkıyor. 1.000 TL, 12 ay vadeli faizsiz ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarı ise 83,33 TL olarak hesaplanıyor. Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler en yakın Denizbank şubesine giderek kredi başvurusunu yaptıktan sonra krediyi kullanabilir.

Ziraat Bankası

Devlet bankası olarak hizmet vermeyi sürdüren Ziraat Bankası, özellikle çiftçilerimize faizsiz ve düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Her zaman çiftçinin yanında olan Ziraat Bankası'nın bu kredi dönemlerini takip ederek siz de işinizi geliştirmek için uygun faizli veya bazı dönemlerde açılan faizsiz kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi adı altında da faizsiz olarak kredi desteğinde bulunmaktadır. TKDK destekli ve büyük çoğunluğu hibe olarak sağlanan faizsiz kredinin ayrıntılarına Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi sayfasından ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası'nın hayvancılığa desteği 2021 yılında da devam edecektir.

Faizsiz Konut Kredisi

Konut finansmanı veren bankalara yeni bir banka daha eklenmiştir. Emlak Katılım, geçtiğimiz dönemlerde faaliyetlerine son verse de 2019 yılında devletimizin aldığı karar doğrultusunda tekrardan hizmete başlamıştır. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Emlak Bank, müşterilerine kar payı ile "faizsiz" olarak ev kredisi vermeye başlamıştır. Faizsiz konut kredisini Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Emlak Katılım ve Türkiye Finans gibi katılım bankalarından kullanabilirsiniz.

Hangi Banka Faizsiz Ev Kredisi Veriyor?

Faizsiz helal ev kredisi almak isteyen kişiler, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Emlak Katılım bankalarından faizsiz ev kredisi alabilir. İslami kredi veren bankalar olarak da adlandırılan katılım bankaları, katılım bankacılığı esasları doğrultusunda "Helal Kredi" vermektedir.

Faizsiz konut kredisi için gerekli belgeler:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belgeler
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
 • Şubece istenebilecek diğer belgeler
 • Finansmana konu olan konutun tapu belgesi fotokopisi
 • Gerekirse azami iki ay öncesine ait müşteri adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, su veya doğalgaz faturalarından herhangi birisinin fotokopisi
 • Gerekli görülmesi hâlinde kefil ve kefile ilişkin belgeler

Faizsiz Taşıt Kredisi

Bir çok otomotiv firması, sıfır otomobilleri daha hızlı satabilmek için faizsiz taşıt kredisi kampanyası düzemlemektedirler. Belirli dönemlerde sunulan bu kampanyaları siz de takip ederek, aracın belli miktarına kadar faizsiz taşıt kredisi avantajından faydalanabilirsiniz. Ayrıca otomotiv firmalarının sunduğu bu kampanyalar "helal kredi" kullanarak araba sahibi olmak isteyen pek çok vatandaşımızın ilgisili çekmektedir. Özellikle yerli otomobillerde uygulanan bu sistemi, Opel, Fiat, Peugeot, Ford, Hyundai, Citroen, Mercedes, Volvo gibi firmaların kampanyalarını takip ederek aracın tamamına veya belli bir kısmına kadar faizsiz ve ödemesiz dönemli taşıt kredisi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bir çok otomotiv firması, kredi çözümlerini kendi finans kurumları ile çözüme kavuşturmaktadır. Otomotif firmalarının faizsiz kampanyalarını incelemek için bu firmaların internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili sayfa:  Faizsiz Araç Kampanyaları

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar faizsiz kredinin yanı sıra müşterilerinin kullanımına sunmak amacıyla faizsiz olarak kar payı ile kullanılan kredi kartlarını da kullanıma sunmaktadır. Siz de bu bankalara kredi kartı başvurusu yaparak kredi kartını kar payı oranları ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Faizsiz kredi kartı veren bankalar sayfamızı ziyaret ederek kredi kartı özellikleri, kar payı oranları ve yıllık harcama tutarı gibi bilgilere de ulaşmanız mümkündür. Faizsiz veya masrafsız olarak adlandırılan kredi kartlarını günümüzde hemen hemen tüm bankalar vermektedir. Katılım Bankaları kar payı ile kredi kartı verse de; Akbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Garanti BBVA gibi pek çok banka masrafsız ve yıllık aidatı olmayan kredi kartlarını müşterilerin kullanımına sunmaktadır.

PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

PTT'nin katılım bankalarıyla anlaşması olmadığından dolayı faizsiz kredi vermemektedir. Ancak PTT emekli kredisi anlaşmalı kredi veren bankalara kredi başvurusu yaparak siz de emeklilere özel avantajlı faiz oranlarıyla PTT'den kredi alabilmeniz mümkündür.

Esnafa Faizsiz Kredi

Türkiye'de katılım bankacılığı prensiplerine göre çalışan İslami kredi veren bankalar olarak da adlandırılan Katılım Bankaları, esnaflara özel faizsiz uygun kar payı oranları ile kredi vermektedir. Bu bankalar ticari ve bireysel kredi verdiği gibi, esnaflara da faizsiz kredi vermektedir. Ayrıca esnaflara özel olarak bazı belli dönemlerde devletimiz tarafından sunulan sıfır faizli veya düşük faizli destek kredilerini de takip ederek bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Diğer yandan, esnafların en büyük kredi destek kapısı faizsiz esnaf kredisi olarak da adlandırılan Esnaf kefalet kredisi sayfasına bakarak, esnaf kefalet kredisi hesaplama ve kredi başvuru şartlarını da öğrenebilirsiniz.

Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım veya hangi katılım bankasından kredi çekmeye karar verdiyseniz, o bankanın internet şubesinden hemen faizsiz kredi başvuru formunu doldurarak kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bankaların şubesine giderek de finansman başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar hakkında daha detaylı bilgilere bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Masrafsız, gelir belgesiz ve faizsiz olan bu krediler genellikle düşük limitli olurken, ilgili bankanın internet bankacılığı üzerinden kişiye özel olarak sunulmakta ve kullandırılmaktadır. Siz de faizsiz kredi başvurusu yapacaksanız aşağıdaki bankaların kar payı oranlarını karşılaştırabilirsiniz.Faizsiz krediler ve bankalar hakkında güncel bilgileri bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Aylin

Faizsiz kredi veren bankalardan en iyisi bence Kuveyt Türk'tür. Diğer bankalara göre oldukça kurumsal ve çalışanları da çok ilgili.

2021-12-11 21:13:23 -