Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Faizsiz Devlet Bankaları)

Faizsiz kredi veren bankalar ile devlet katılım bankaları listesini bu sayfadan öğrenerek, 2021 yılında faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Faizsiz Devlet Bankaları)

Katılım Bankacılığı'nın Türkiye'de bir çok kişi tarafından tercih edilmesinden dolayı artık faizsiz kredi veren bankalar arasına kamu yani devlet bankaları da katılmıştır. 29 Mayıs 2015 tarihinde Ziraat Katılım, ardından da Vakıf Katılım katılım bankaları arasına kamu bankası olarak katıldı. Bu sayfamızda kamu bankalarının faizsiz kredi destekleri ile faizsiz kredi veren katılım devlet bankalarının hangileri olduklarını açıkladık.

Faizsiz Kredi Veren Devlet Bankaları

Faizsiz kredi 2 şekilde verilmektedir. Birincisi "İslami kredi veren bankalar" olarak da adlandırılan katılım bankalarının kar payı ile sağladığı kredilerdir. Diğeri ise devletin iş kurmak isteyenlere veya mevcut işini geliştirmek isteyenlere, çiftçilere, esnaflara ve bir çok farklı sektöre sağladığı faizsiz veya hibe kredileridir. Yani katılım bankaları "sıfır masrafla" kredi vermezler; diğer bankalarla aynı faiz oranlarında kar payı ile kredi verirler. Bunun yanı sıra KOSGEB gibi farklı iş kurmak isteyen girişimcileri destekleyen firmalar da faizsiz kredi vermektedir. İşte faizsiz kredi veren devlet bankaları:

 • Vakıf Katılım.
 • Ziraat Katılım.
 • Ziraat Bankası.
 • Halkbank.
 • Vakıfbank.
 • Emlak Katılım.
 • TKDK.
 • KOSGEB.

Yukarıda yer alan faizsiz kredi veren devlet bankalarından ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi çekebilirsiniz. Aşağıda sizler için bu bankaların güncel kar payı oranlarını da hesapladık. Devlet katılım bankalarının yanı sıra Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank pek çok sektöre özel olarak faizsiz kredi desteğinde bulunmaktadır.

150 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Devlet Bankaları

5 Bin TL, 10 Bin TL veya 100 Bin TL nakit ihtiyacı olan pek çok kişi, Türkiye'de hizmet veren katılım bankalarından "Helal Kredi" olarak adlandırılan faizsiz krediye başvuru yapabilir. Türkiye'de devlete ait ve özel olarak 2 farklı kamu bankaları bulunmaktadır. Bu bankaların kar payları ise birbirine yakın olarak çalışmaktadır. Ayrıca Garanti, Akbank gibi çalışan bankaların faiz oranları ile katılım bankaların kar payı oranlarının birbirini takip ettiğini de belirtmek isteriz. Türkiye'de toplamda 6 adet katılım bankası bulunmaktadır. İşte faizsiz katılım bankaları listesi:

Vakıf Katılım (Devlete ait)

Emlak Katılım (Devlete ait)

Ziraat Katılım (Devlete ait)

Devlet Katılım Bankaları Kredi Kâr Payı Oranları

150.000 TL - 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Devlet bankaları faizsiz kredi hesaplama-Güncelleme: 28 Aralık 2020

Banka

Kâr Payı Oranı

Aylık Taksit

Vakıf Katılım

2. El konut finansmanı

%1,60

2.819 TL

Ziraat Katılım

Konut Finansmanı

%1,70

2.939 TL

Emlak Katılım

Yeni Konut Finansmanı

%1,49

2.691 TL

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren devlet bankalarının yanı sıra özel bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalardan siz de anında onaylanan, uygun kar payı oranları ile kullanabileceğiniz finansman çeşitleri bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi veya ticari kredi kullanmak istiyorsanız, aşağıda bulunan İslami kredi veren bankalar olarak da adlandırılan faizsiz kredi veren bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca katılım bankaları yanı sıra aşağıdaki listede bulunan pek çok banka, faizsiz olarak farklı sektörlere destekleme kredileri vermektedir. Çiftçiye, esnafa, KOBİ'ye, ev hanımlarına belli dönemlerde bu bankalar faizsiz kredi desteğinde bulunmaktadır. İşte faizsiz kredi veren bankalar listesi:

 • Albaraka Türk Katılım Bankası.
 • Türkiye Finans Bankası.
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası.
 • Vakıf Katılım.
 • Ziraat Katılım.
 • Emlak Katılım.
 • Ziraat Bankası.
 • Halkbank.
 • Vakıfbank.
 • Denizbank.
 • İş Bankası.

Tüm bankalar için: Faizsiz kredi veren bankalar

KOSGEB Faizsiz Kredisi

Faizsiz kredi veren kurumlar arasında yer alan KOSGEB, iş kurmak isteyen girişimcilere ve işini geliştirmek isteyen girişimci ve KOBİ'lere faizsiz olarak krediler sağlamaktadır. Bu krediler bir çok fakrlı sektöre özel olarak verildiği gibi, her sektör için verilen faizsiz kredi ve hibe miktarı değişiklik göstermektedir. Siz de KOSGEB kredi başvurusu yapmak için aşağıda yer alan rehber niteliği taşıyan KOSGEB sayfalarına göz atabilirsiniz.

Kosgeb başvuru şartları

Kosgeb desteklenen sektörler

Faizsiz KOBİ Kredisi

Faizsiz olarak verilmeye başlanan KGF kredisi ile pek çok işini geliştirmek isteyen KOBİ'ler, devletimizin desteği ile faizsiz olarak kredi çekebilmektedir. 200 Milyon TL'ye kadar faizsiz olarak KOBİ KGF destekli kredi almak isteyen KOBİ işletmeleri, KOSGEB aracılığıyla başvuru yaparak Kgf anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredisini hemen kullanabilir. Bu kredi 1 yıl ödemesiz ve faizsiz kredi olarak sağlanmaktadır.

Ziraat Katılım Faizsiz Kredi

Katılım bankaları arasında devlet bankası olarak 2015 yılından beridir hizmet veren Ziraat Katılım, Ziraat Bankası'nın katılım bankacılığı alanında hizmet veren bankasıdır. Ziraat Katılım'dan siz de banka hesabı açabilir, kredi kartı başvurusu yapabilir veya ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisini faizsiz olarak güncel kar payı oranları ile kullanabilirsiniz. Ayrıca birikimlerinizi Ziraat Katılım'ın mevduat hesabına yatırarak yüksek kar payı oranları ile paranızı değerlendirmeye devam edebilirsiniz. İşte Ziraat Katılım kar payı oranları:

 • Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanı: %1,79
 • Ziraat Katılım konut finansmanı: %1,70
 • Ziraat Katılım taşıt finansmanı: %1,77

Vakıf Katılım Faizsiz Kredi

Devlet bankaları arasında 2015 yılından beridir katılım bankası olarak hizmet veren Vakıf Katılım ile siz de; İhtiyaç finansmanı, taşıt finansmanı ve konut finansmanı kullanabilirsiniz. Uygun kar payı oranları ile siz de Vakıf Katılım'dan kredi kullanmak istiyorsanız, Vakıf Katılım internet şubesinden veya banka şubesine giderek başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

Emlak Katılım Faizsiz Kredi

Emlak Katılım, geçtiğimiz yıllarda faizsiz kredi veren katılım bankaları arasında devlet bankası olarak hizmet vermeye başladı. Geçmiş dönemde Emlak Bankası olarak hizmet verip 2002 yılında kapatılan banka, devletin çalışmaları ile birlikte tekrardan faaliyete geçmiştir. Emlak Katılım'dan siz de faizsiz konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Emlak Katılım internet sitesine giderek kredinin kar payı oranlarına göz atabilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Halkbank Faizsiz Kredi

Halkbank'ın faizsiz olarak sağladığı krediler; KGF destekli, KOSGEB veya TKDK destekli olarak sağlanan projelere verilmektedir. Ayrıca Halkbank, esnaf kefalet kredisi veren bankalar arasında da yer almaktadır. Faizsiz veya düşük faizli kredi kullanmak istiyorsanız Halkbank'tan kredi kullanabilirsiniz.

Bu sayfamızda faizsiz kredi veren devlet bankaları listesini sizlere sunduk. Faizsiz kredi veren bankalar ile siz de kar payı oranlarıyla kredi çekebileceğiniz gibi; Kosgeb veya TKDK, KGF gibi kurumların destekleriyle faizsiz iş kurma kredi desteklerinden de yararlanabilirsiniz.

Bunlara da bakabilirsiniz:

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Faizsiz araç kampanyaları 2021

Yorum yap: